Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Teleurgestelde Dumfries: we waren één met al onze fans

Teleurgestelde Dumfries: we waren één met al onze fans

DORTMUND (ANP) - Denzel Dumfries was niet verbaasd toen de Duitse scheidsrechter Felix Zwayer uiteindelijk voor een strafschop floot nadat hij Harry Kane licht had geraakt tijdens de halve finale tussen het Nederlands elftal en Engeland op het EK (1-2). "De bal viel net tussen ons in. Ik wilde het schot blokkeren, waardoor ik hem net raakte", zei de rechtsback van Oranje. "Op dat moment weet je wel dat hij hem kan geven. Dat is flink balen, je doet het niet expres. Maar je moet door."

Dumfries zag Kane de strafschop benutten (1-1) en haalde even later een inzet van Phil Foden van de lijn. Hij scoorde ook bijna, na een hoekschop van Xavi Simons die Nederland op voorsprong had gezet. Engeland was beter voor rust, maar Oranje vocht zich in de tweede helft aardig in de wedstrijd. Toch was het de ingevallen Ollie Watkins die de Engelsen in de slotminuut naar de finale schoot.

"Het is natuurlijk een zure uitschakeling", zei Dumfries. "We werden echt sterker en dan is het zuur dat zij toch nog zo laat scoren. We voelden de steun van onze fans, vandaag in Dortmund en de andere speelsteden", zei Dumfries. "Ze waren hier zo massaal aanwezig. Je voelde die sfeer in het hele land, het voelde als een eenheid. Het was een zware dag voor ons, maar we waren één. Een compliment naar Nederland."

Meer uit Voetbal

Doelman Room wil best een standbeeld van zichzelf op Curaçao 

KANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.

12 minuten geleden
Japan schakelt met ruime zege Oranje-tegenstander Tunesië uit

MONTERREY (ANP) - Japan heeft zich bij het wereldkampioenschap voetbal weer naast het Nederlands elftal aan kop gemeld van groep F. Het elftal van bondscoach Hajime Moriyasu was in Monterrey met 4-0 te sterk voor Tunesië, dat daarmee is uitgeschakeld.

15 minuten geleden
Advocaat draagt WK-succes met Curaçao op aan bevolking eiland

KANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat keek in de nacht van zaterdag op zondag vol trots terug op het 0-0 gelijkspel van Curaçao tegen Ecuador. De bondscoach gunde vooral de mensen van het eiland een resultaat nadat het nationale elftal de eerste WK-wedstrijd met 7-1 van Duitsland had verloren.

18 minuten geleden
Minister Sterk (Sport) ziet dat sport op WK voetbal verbroedert

KANSAS CITY (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg, Jeugd en Sport) heeft op het WK voetbal met eigen ogen gezien dat sport verbroedert. "In deze moeilijke tijden zorgt sport voor een zachte diplomatie", zei Sterk in Kansas City tegen het ANP waar ze samen met het koningspaar en prinses Ariane de wedstrijd van Curaçao tegen Ecuador bezocht. "Sport staat op het WK centraal. En dat is maar goed ook."

20 minuten geleden
Spelers Oranje zien na ruime WK-zege veel ruimte voor verbetering

HOUSTON (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal waren na afloop van de ruime zege op Zweden in de groepsfase van het WK (5-1) in het Houston Stadium eensgezind in hun mening. Euforie was er over het gevarieerde, snelle aanvalsspel en de vele doelpunten. Kritische geluiden klonken er over de kansen en ruimte die Oranje op meerdere momenten weggaf.

25 minuten geleden
Bondscoach Iran: Reisbeperkingen WK worden versoepeld

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Iraanse bondscoach Amir Ghalenoei zei zaterdag dat hem is toegezegd dat de Amerikaanse reisbeperkingen voor zijn WK-ploeg eindelijk worden versoepeld voor de derde groepswedstrijd. Tegelijkertijd haalde hij fel uit naar de manier waarop zijn team tot nu toe is behandeld, wat volgens hem een negatieve invloed heeft gehad op hun prestaties op het veld.

31 minuten geleden
Duitsland naar knock-outfase WK voetbal na late zege op Ivoorkust

TORONTO (ANP) - Duitsland is in het tweede WK-duel tegen Ivoorkust aan puntenverlies ontsnapt en is zeker van een plek in de knock-outfase. De ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann kwam in het Toronto Stadium terug van een achterstand en won dankzij twee treffers van invaller Deniz Undav, die diep in blessuretijd het winnende doelpunt maakte: 2-1.

1 uur geleden