'Teleurgesteld' Feyenoord onderzoekt beroep tegen UEFA-straf
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is teleurgesteld over de "zware straffen en hoge geldboetes" die de Europese voetbalbond UEFA de club heeft opgelegd voor wangedrag van supporters. Feyenoord mag naar het eerstvolgende Europese uitduel geen supporters meenemen en tijdens het eerste Europese thuisduel moet een deel van De Kuip leeg blijven. Een woordvoerder zegt dat nu wordt gekeken of het zinvol is hiertegen in beroep te gaan.
"Feyenoord is bijzonder teleurgesteld dat het gedrag van een minderheid - en de daaraan gekoppelde maatregelen vanuit de UEFA - een zwaar negatieve stempel lijken te gaan drukken op de Europese campagne van komend seizoen en de club inmiddels vele tonnen aan financiële schade en reputatieverlies berokkenen", aldus de club. "Bovendien zal het team nu dus de eerste Europese thuis- en uitwedstrijd met minder steun en sfeer op jacht moeten naar een goed resultaat."
Wat de straf betekent voor de mensen die normaal gesproken in De Kuip in vakken Q, R, S, T, U en X zouden zitten, bestudeert Feyenoord nog. De geldboete bedraagt ruim 100.000 euro.
Vuurwerk
Tijdens beide duels met Olympique Marseille in de halve finales van de Conference League staken supporters van Feyenoord vuurwerk af. De Rotterdamse club had eerder dit seizoen al eens een voorwaardelijke straf van een uitwedstrijd zonder publiek gekregen. De UEFA heeft die nu omgezet in een definitieve straf.
Feyenoord bereikte de finale van de Conference League, maar daarin verloor de ploeg van trainer Arne Slot met 1-0 van AS Roma. Feyenoord heeft zich voor komend seizoen rechtstreeks geplaatst voor de groepsfase van de Europa League.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
7 uur geleden