Telegraph: prins Andrew wordt in maart in Londen gehoord
NEW YORK (ANP) - Prins Andrew wordt volgende maand onder ede gehoord in de misbruikzaak die tegen hem loopt. Op 10 maart zal hij door de advocaten van het vermeende slachtoffer Virginia Giuffre worden ondervraagd, schrijft de Britse krant The Telegraph op basis van bronnen. Dat zal op een "neutrale locatie" in Londen gebeuren.
In oktober werd al duidelijk dat Andrew een verklaring moet afleggen. De rechtbank in New York, waar de civiele zaak loopt, verklaarde toen dat dat voor 14 juli moet gebeuren.
De advocaten van Giuffre vliegen speciaal over vanuit Amerika. Naast Andrew zijn ook Robert Olney, een oud-assistent van de prins, en Shukri Walker opgeroepen. De vrouw zou Andrew hebben gezien in de nachtclub op de avond dat hij seks zou hebben gehad met de minderjarige Giuffre.
Epstein
De hertog van York, die vorige maand al zijn militaire titels en koninklijke onderscheidingen inleverde, wordt beschuldigd van het seksueel misbruiken van Virginia Giuffre. Dat zou zo'n twintig jaar geleden zijn gebeurd toen ze nog minderjarig was.
Giuffre zou een van de slachtoffers zijn van de inmiddels overleden zakenman Jeffrey Epstein, die destijds bevriend was met de prins. Ze verklaarde eerder dat Epstein haar feitelijk had uitgeleend aan Andrew. De tweede zoon van koningin Elizabeth heeft alle aantijgingen tot dusver ontkend. Hij is ook strafrechtelijk niet aangeklaagd.
De zaak wordt eind dit jaar inhoudelijk behandeld. Het proces vindt waarschijnlijk plaats tussen september en december, meldde de rechtbank in New York eerder.
Meer uit Buitenland
CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
18 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
35 minuten geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
3 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
4 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.
7 uur geleden