Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telegramgroep eist verantwoordelijkheid leuzen Erasmusbrug op

Telegramgroep eist verantwoordelijkheid leuzen Erasmusbrug op

ROTTERDAM (ANP) - Leden van de Telegramgroep White Lives Matter (WLM) uit Nederland en Duitsland hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor de geprojecteerde racistische teksten tijdens oud en nieuw op de Erasmusbrug in Rotterdam. Wie er achter de Telegramgroep zitten, is onbekend.

In de appgroep schrijven ze: "Activisten van WLM Nederland en WLM Duitsland werkten samen om een pro-Blank bericht openbaar te maken. Dit eiste veel planning, testen en wiskunde om het te laten werken. Ook hadden we te maken met een grote geldsom voor de laser."

In de app wordt bevestigd dat het ging om een gecoördineerde actie. "Dit was vooraf gepland en vergde veel voorbereiding. We wisten dat we maar één kans hadden en het moest perfect zijn." WLM omschrijft zichzelf in de app niet "als een groep of organisatie", maar als een "gedecentraliseerd initiatief".

Meer acties

Op de brug werden teksten geprojecteerd als 'White Lives Matter' en 'Vrolijk Blank 2023'. Ook projecteerden ze de Engelstalige zin 'We must secure the existence of our people and a future for white children’ (We moeten het bestaan van ons volk en de toekomst van witte kinderen verzekeren). Deze zin werd vorige eeuw gebruikt door een Amerikaanse, witte separatistische, terroristische groepering en is bekend geworden onder de afkorting '14 words'.

De groep kondigt meer acties aan de komende tijd. "Onze voornemens voor het nieuwe jaar is dat wij hopen soortgelijke samenwerking tussen andere groepen in onze Blanke landen te zien."

Enquête

In de app staat een een enquête waarin suggesties worden gegeven voor plaatsen voor een volgende actie. Volgers kunnen kiezen uit een voetbalstadion, tijdens een concert, bij een betoging, op het Nationaal Monument, op drukke plekken zoals een treinstation of tijdens een live-uitzending.

Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog of er sprake is van strafbare feiten.

Meer uit Binnenland

Korpschef bevestigt dat bedreigde agent Utrecht elders verblijft

DEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.

15 minuten geleden
Slachtoffer sextortion: verwoestend voor mijn leven

GRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.

25 minuten geleden
Opnieuw drie mannen veroordeeld voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.

28 minuten geleden
Verdachten in zaak Funcaps blijven in de cel

ZWOLLE (ANP) - De twee verdachten in de strafzaak over de website Funcaps blijven in de cel. Dat heeft de rechtbank in Zwolle donderdag bepaald aan het einde van een tweede inleidende zitting tegen verdachten Jord van W. (31) en Stefan P. (30). Zij worden verdacht van de verkoop van illegale medicijnen. Het Openbaar Ministerie onderzoekt 58 sterfgevallen die mogelijk een link hebben met middelen die zijn verkocht via de website.

36 minuten geleden
Zo'n 7000 gevangenen krijgen 'ramadanpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het Contactorgaan Moslims en Overheid (CMO) deelt ook dit jaar weer 'ramadanpakketten' uit aan gedetineerden. Tijdens de vastenmaand, die over ongeveer twee weken begint, ontvangen zo'n 7000 mensen in gevangenissen door het hele land een pakket. Vorig jaar waren dat er 5500.

2 uur geleden
OM onderzoekt nog eens negen sterfgevallen in zaak Funcaps

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog eens negen sterfgevallen, die mogelijk verband houden met medicijnen besteld via website Funcaps. Dat bleek donderdag tijdens een tweede inleidende zitting tegen de twee verdachten, die de website zouden hebben gerund. Het totaal aantal is daarmee opgelopen tot 58. Volgens de officier van justitie zijn in totaal 68 gevallen onderzocht en bleek bij tien gevallen geen sprake van een link.

2 uur geleden
Actie No Waste Army voorkomt verspilling 916.000 kilo groenten

BREDA (ANP) - No Waste Army heeft in drie weken tijd met een landelijke actie 916.000 kilo groenten 'gered' die dreigden te worden verspild. De groenten zijn onder meer naar de Voedselbank en noodhulp gegaan.

2 uur geleden