Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telegramgroep eist verantwoordelijkheid leuzen Erasmusbrug op

Telegramgroep eist verantwoordelijkheid leuzen Erasmusbrug op

ROTTERDAM (ANP) - Leden van de Telegramgroep White Lives Matter (WLM) uit Nederland en Duitsland hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor de geprojecteerde racistische teksten tijdens oud en nieuw op de Erasmusbrug in Rotterdam. Wie er achter de Telegramgroep zitten, is onbekend.

In de appgroep schrijven ze: "Activisten van WLM Nederland en WLM Duitsland werkten samen om een pro-Blank bericht openbaar te maken. Dit eiste veel planning, testen en wiskunde om het te laten werken. Ook hadden we te maken met een grote geldsom voor de laser."

In de app wordt bevestigd dat het ging om een gecoördineerde actie. "Dit was vooraf gepland en vergde veel voorbereiding. We wisten dat we maar één kans hadden en het moest perfect zijn." WLM omschrijft zichzelf in de app niet "als een groep of organisatie", maar als een "gedecentraliseerd initiatief".

Meer acties

Op de brug werden teksten geprojecteerd als 'White Lives Matter' en 'Vrolijk Blank 2023'. Ook projecteerden ze de Engelstalige zin 'We must secure the existence of our people and a future for white children’ (We moeten het bestaan van ons volk en de toekomst van witte kinderen verzekeren). Deze zin werd vorige eeuw gebruikt door een Amerikaanse, witte separatistische, terroristische groepering en is bekend geworden onder de afkorting '14 words'.

De groep kondigt meer acties aan de komende tijd. "Onze voornemens voor het nieuwe jaar is dat wij hopen soortgelijke samenwerking tussen andere groepen in onze Blanke landen te zien."

Enquête

In de app staat een een enquête waarin suggesties worden gegeven voor plaatsen voor een volgende actie. Volgers kunnen kiezen uit een voetbalstadion, tijdens een concert, bij een betoging, op het Nationaal Monument, op drukke plekken zoals een treinstation of tijdens een live-uitzending.

Het Openbaar Ministerie onderzoekt nog of er sprake is van strafbare feiten.

Meer uit Binnenland

Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

2 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

3 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

6 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

6 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

7 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

10 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

12 uur geleden