
Telegram-oprichter Doerov heeft Frankrijk verlaten
PARIJS (ANP/AFP) - Pavel Doerov, de Russische oprichter van de berichtendienst Telegram, heeft Frankrijk verlaten, meldt persbureau AFP op basis van bronnen. Hij werd afgelopen zomer opgepakt, omdat zijn platform wordt gebruikt voor allerlei misdaden zoals fraude en drugshandel. Nu zou hij volgens ingewijden toestemming hebben gekregen om het land te verlaten.
Het is niet duidelijk waar Doerov naartoe is en wanneer hij weer terug moet komen. De steenrijke zakenman wordt in Frankrijk vervolgd, maar zijn proces is nog niet begonnen. Hij zat in augustus enkele dagen vast en kwam vrij na het betalen van een borgsom van 5 miljoen euro. Daarna moest hij zich regelmatig blijven melden bij de politie en mocht hij Frankrijk niet uit.
De Franse aanklagers verwijten de 40-jarige Doerov dat hij te weinig heeft opgetreden tegen criminele acties op Telegram zoals het verspreiden van beelden van seksueel misbruik met minderjarigen. Bovendien zou de Rus hebben geweigerd om de autoriteiten informatie te geven over gebruikers van de berichtendienst. Telegram noemde het "absurd" om een eigenaar verantwoordelijk te houden voor misdaden op zijn platform.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM/GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het opgeschaalde offensief van Israël in Gaza zou zo ver kunnen gaan dat de hele enclave wordt ingenomen. Dat meldt een Israëlische functionaris.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde zondag tarieven van 100 procent aan op films die in het buitenland worden geproduceerd. Hij zei op zijn platform Truth Social dat de Amerikaanse filmindustrie een "zeer snelle dood" sterft, doordat andere landen filmmakers en studio's uit de Verenigde Staten weg zouden lokken.
2 uur geledenQIANXI (ANP/AFP/RTR) - Tien mensen zijn om het leven gekomen en zeventig mensen zijn in het ziekenhuis opgenomen nadat boten met toeristen door harde wind kapseisden in het zuidwesten van China, meldde de Chinese staatsomroep CCTV maandag.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Israël is van plan zijn aanvallen op de Gazastrook te intensiveren, luidt een unaniem besluit van het veiligheidskabinet onder leiding van premier Benjamin Netanyahu. Dit meldden Israëlische media maandagochtend, verwijzend naar hoge functionarissen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij het Bureau of Prisons opdracht heeft gegeven om de beruchte gevangenis Alcatraz in de Baai van San Francisco te herbouwen en te heropenen om "Amerika's meest meedogenloze en gewelddadige criminelen te huisvesten".
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi-rebellen blijven zich richten op Israëlische luchthavens. Volgens militair woordvoerder Yahya Saree hebben de Houthi's vooral de internationale luchthaven Ben-Gurion, bij Tel Aviv, in het vizier. Ook riep de Houthi-woordvoerder internationale luchtvaartmaatschappijen op om hun "vluchten naar de luchthaven van de vijand te annuleren".
10 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De uiterst rechtse presidentskandidaat George Simion heeft de eerste ronde van de Roemeense presidentsverkiezingen met een ruime marge gewonnen, maar heeft geen absolute meerderheid weten te bemachtigen. Dat blijkt uit de voorlopige resultaten.
10 uur geleden