Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telegram-account Assad: Rusland dwong me uit Syrië weg te gaan

Telegram-account Assad: Rusland dwong me uit Syrië weg te gaan

MOSKOU/BEIROET (ANP/AFP/DPA/RTR) - De voormalige president van Syrië, Bashar al-Assad, heeft volgens zijn Telegramkanaal gezegd dat hij gedwongen werd het land te verlaten. Assad zegt in de boodschap in de ochtend van 8 december naar de Russische basis Hmeimim in het noordwesten te zijn gevlogen op aandringen van het Kremlin. Hij wilde daar volgens de boodschap, waarvan niet bekend is of die authentiek is, de strijd voortzetten in de nabijgelegen havenstad Latakia.

Toen die basis in de avond met drones werd aangevallen "heeft Moskou geëist dat ik naar Rusland werd geëvacueerd", zo staat er. Hij bestrijdt berichten dat zijn vertrek vooraf is georganiseerd. Hij overwoog niet af te treden en zegt dat "Syrië nu in handen is van terroristen".

Volgens de melding heeft de 59-jarige Assad nooit van iemand een voorstel gehad om afstand te doen van de macht. Hij zou dat ook niet hebben gedaan en zou met tegenzin zijn vertrokken uit Damascus en niet in "de laatste uren van de gevechten".

Assad zou van plan zijn geweest "de militaire operaties vanuit Latakia verder te leiden". Deze versie wijkt af van de Russische. Volgens Russische bronnen is Assad in de morgen naar de Russische luchtmachtbasis bij de Syrische kust gegaan met de bedoeling vandaar naar Moskou te vliegen. Hij heeft volgens Russische zegslieden op eigen initiatief afstand gedaan van de macht.

Meer uit Buitenland

President Bolivia kondigt noodtoestand af om 'el Súper Niño'

LA PAZ (ANP/AFP) - De Boliviaanse president Rodrigo Paz heeft zaterdag de noodtoestand afgekondigd om het hoofd te kunnen bieden aan de droogtes en overstromingen als gevolg van "el Súper Niño". De maatregel maakt het mogelijk om meer economische middelen en hulpdiensten in te zetten in de kritieke gebieden.

3 uur geleden
Trump: nog één of twee doelen in Iran aanpakken

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat de Verenigde Staten nog één of twee doelen in Iran moeten "aanpakken", met name de berg Kolang, waarvan wordt vermoed dat daar een nucleair complex is gevestigd. Dat zei hij in gesprek met journalisten in zijn resort Mar-a-Lago.

3 uur geleden
Rechter wijst Trumps aanklacht tegen WSJ wegens smaad af

MIAMI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een Amerikaanse federale rechter heeft zaterdag een aanklacht wegens smaad van de Amerikaanse president Donald Trump tegen The Wall Street Journal afgewezen. De aanklacht had betrekking op een artikel waarin hem een brief in de vorm van een naakte vrouw werd toegeschreven die hij in 2003 aan zedendelinquent Jeffrey Epstein zou hebben geschreven.

3 uur geleden
Trump: Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil

PALM BEACH (ANP/RTR) - De naar de Verenigde Staten gevluchte Flávio Bolsonaro kan zolang blijven als hij wil. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag gezegd.

3 uur geleden
Minstens 139 arrestaties bij protest Palestine Action in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - In Londen zijn zaterdag minstens 139 mensen gearresteerd omdat ze deelnamen aan een bijeenkomst ter ondersteuning van de organisatie Palestine Action. Deze pro-Palestijnse beweging is sinds juli 2025 in het Verenigd Koninkrijk verboden en wordt aangemerkt als terroristisch.

7 uur geleden
Relschoppers plunderen winkels in Frankfurt na jongerenprotest

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.

8 uur geleden
Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

9 uur geleden