Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telefoontje Oekraïense president aan Poetin blijft onbeantwoord

Telefoontje Oekraïense president aan Poetin blijft onbeantwoord

KIEV (ANP) - Een poging van de Oekraïense president Volodimir Zelenski om te bellen met zijn Russische ambtsgenoot Vladimir Poetin is op niets uitgelopen. Het bleef stil aan de andere kant van de lijn, aldus Zelenski, die stelt dat er momenteel bijna 200.000 Russische troepen aan de Oekraïense grenzen staan.

De Oekraïense president vertelde tijdens een toespraak in de nacht van woensdag op donderdag dat er duizenden Russische gevechtsvoertuigen staan opgesteld langs de Oekraïense landsgrenzen. Zelenski richtte zich in zijn toespraak ook tot het Russische volk: "de kans op een oorlog met Oekraïne hangt ook van jullie af", stelde hij.

Zelenski volgde met de waarschuwing dat Rusland spoedig "een grote oorlog in Europa" zou kunnen beginnen. Dat is volgens de president niet wat zijn land wil: "Oekraïners willen vrede", stelde hij, waarna hij benadrukte dat Oekraïne zichzelf zal verdedigen als het toch tot een inval komt. "Terwijl je aanvalt, zal je onze gezichten zien, niet onze ruggen", richtte Zelenski zich in de emotionele toespraak tot het Russische volk.

Meer uit Buitenland

Netanyahu beveelt verdere uitbreiding bufferzone Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger opdracht gegeven de bestaande veiligheidszone in het zuiden van Libanon uit te breiden. "Dit is bedoeld om de dreiging van een invasie door Hezbollah-militanten definitief te neutraliseren en om beschietingen met antitankraketten bij de grens weg te houden", zei hij in een videoverklaring.

1 uur geleden
Netanyahu verdedigt besluit om patriarch te stoppen voor kerk

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft kritiek van de hand gewezen op het beletten van een kardinaal in Jeruzalem om een mis op te dragen in de Heilig Grafkerk. De kardinaal die als Latijns patriarch hoofd van de rooms-katholieke kerk in de regio is, mocht niet naar binnen.

2 uur geleden
Amerikaanse universiteit Beiroet alleen online na dreiging Iran

BEIROET (ANP/AFP) - De in het Midden-Oosten beroemde American University of Beirut (AUB) verzorgt het onderwijs voor op zijn minst twee dagen enkel online. De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde heeft gedreigd Amerikaanse universiteiten in de regio als doelwit te nemen.

2 uur geleden
Finland meldt schending van het luchtruim door drones

HELSINKI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.

5 uur geleden
Paus Leo veroordeelt fel leiders die oorlog beginnen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.

6 uur geleden
Meer arrestaties na plaatsing explosief bij bank in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.

7 uur geleden
Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM/ROME/PARIJS (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

7 uur geleden