Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telefoontje naar ander EU-land nog tot 2029 duurder dan thuis

Telefoontje naar ander EU-land nog tot 2029 duurder dan thuis

STRAATSBURG (ANP) - Het blijft nog tot 2029 duurder om te bellen naar of vanuit een ander EU-land dan binnen Nederland. Het prijsplafond voor de toeslag op zulke telefoontjes en ook sms'jes blijft wel bestaan, hebben de EU-landen en het Europees Parlement afgesproken.

Wie nu belt met iemand in een ander EU-land betaalt maximaal 19 eurocent per minuut extra. Sms'jes kosten 6 cent. Het Europees Parlement wil daar al jaren vanaf, zoals eerder lukte met de hogere prijs voor het gebruik van mobiele data in andere lidstaten. Maar meerdere EU-landen maakten bezwaar tegen het plan, onder meer omdat dat de telecombedrijven op hoge kosten zou kunnen jagen en er fraude zou dreigen.

Telecombedrijven kunnen vanaf volgend jaar hun prijzen voor telefoonverkeer binnen de EU verlagen naar binnenlandse tarieven, hebben onderhandelaars van de EU-lidstaten en het parlement nu afgesproken. De nieuwe Europese Commissie komt in de zomer van 2028 met nieuwe regels die de prijzen gelijktrekken. Die zouden 1 januari 2029 moeten ingaan.

Intensiever gebruik

Het compromis is "een gemiste kans", vindt de koepel van Europese consumentenorganisaties. Consumenten blijven de komende jaren overmatige en ongerechtvaardigde toeslagen betalen, klaagt BEUC. Maar het allerslechtste scenario is volgens de consumentenbonden tenminste afgewend. Het prijsplafond op de toeslagen zou in mei verlopen en dan hadden telecombedrijven veel hogere prijzen kunnen rekenen.

Het akkoord over telefoonverkeer binnen de EU maakte deel uit van een Europese wet die telecombedrijven moet helpen om hun netwerken te versterken voor veel intensiever gebruik. Ze kunnen daarvoor straks bijvoorbeeld makkelijker en sneller een vergunning krijgen.

Meer uit Financieel

ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee komt de winkelketen volledig in handen van de familie die ook eigenaar is van supermarktketen Jumbo.

1 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

1 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

1 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

1 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

2 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

2 uur geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

2 uur geleden