Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telefoonnummer Schuldhulproute wordt steeds vaker gebeld

Telefoonnummer Schuldhulproute wordt steeds vaker gebeld

ZWOLLE (ANP) - Steeds meer mensen bellen naar 0800-8115, het landelijk telefoonnummer voor hulp bij geldzorgen. Dat meldt de Nederlandse Schuldhulproute (NSR), een initiatief waarbij veel bedrijven en overheden zijn aangesloten om Nederlanders zoveel mogelijk uit de schulden te houden.

Afgelopen jaar ging het in totaal om bijna 7600 bellers. Vrijwel elke maand waren er meer telefoontjes van verontruste mensen dan de maand ervoor. Toch is het nog lastig om conclusies te trekken uit de cijfers, aangezien deze beldienst volgens een woordvoerster pas bestaat sinds september 2020.

Moeite hebben met het betalen van de rekeningen, was de meest voorkomende zorg van de bellers. In veel gevallen ging het om een bedrag van honderden euro’s aan vaste lasten, zoals de huur of de energierekening. Ook belden er veel ondernemers die door de coronamaatregelen bijvoorbeeld een deel van hun werk verloren.

"We verwijzen 95 procent van de bellers naar passende hulp", legt de zegsvrouw uit. Dat kan bijvoorbeeld een organisatie als SchuldHulpMaatje of Humanitas zijn, de eigen gemeente of een financieel adviseur. "In de andere gevallen bieden we een luisterend oor."

De Nederlandse Schuldhulproute is eind 2019 opgericht. Banken namen destijds het voortouw bij het voorkomen van schulden bij huishoudens. Ze sloegen daarvoor de handen ineen met gemeenten, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Het initiatief is bedoeld om in een vroeg stadium signalen op te vangen van mensen die grote kans hebben om op termijn in financiële problemen te komen.

Meer uit Financieel

EU blijft werken aan handelsovereenkomst met VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet zich volledig in voor het bereiken van een handelsovereenkomst die werkt voor zowel de VS als de EU. Dat zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič van Handel in reactie op de tariefdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president dreigde eerder op de dag om een importheffing van 50 procent in te voeren tegen goederen uit de EU.

9 uur geleden
Apple eindigt lager op Wall Street na tariefdreiging Trump

NEW YORK (ANP) - Apple is vrijdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Beleggers reageerden op een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin dreigde hij met een heffing van 25 procent voor het techconcern als het de productie van zijn iPhones niet naar de Verenigde Staten verplaatst. Het aandeel zakte 3 procent.

9 uur geleden
Boeing treft deal met VS in fraudezaak rond dodelijke crashes

FORT WORTH (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een voorlopige schikking bereikt met Boeing in een fraudezaak. Die vloeide voort uit twee dodelijke crashes met 737 MAX-toestellen waarbij 346 mensen om het leven kwamen. Met de overeenkomst, die nog wel moet worden goedgekeurd door de rechter, ontloopt Boeing strafrechtelijke vervolging.

10 uur geleden
VS gaan bouw kerncentrales versnellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan de bouw van kerncentrales versnellen. President Donald Trump wil op die manier tegemoetkomen aan de stijgende vraag naar elektriciteit en de voorsprong van de VS op het gebied van kernenergie herwinnen.

10 uur geleden
Trump houdt vast aan importheffing van 50 procent voor EU

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump houdt vast aan zijn plan een heffing van 50 procent op goederen uit de Europese Unie in te voeren. De Amerikaanse president vertelde tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij niet op zoek is naar een deal. "We hebben een deal: die staat op 50 procent."

11 uur geleden
Trump: ook heffing tegen Samsung als productie niet naar VS komt

WASHINGTON (ANP) - Ook Samsung en andere fabrikanten van smartphones kunnen een heffing van 25 procent verwachten als de bedrijven hun productie niet naar de Verenigde Staten verplaatsen. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis.

11 uur geleden
Bronnen aan FT: Oracle wil voor 40 miljard aan Nvidia-chips kopen

AUSTIN (ANP) - Softwareconcern Oracle wil voor ongeveer 40 miljard dollar (omgerekend ruim 35 miljard euro) geavanceerde chips van Nvidia kopen. Die moeten worden geïnstalleerd in een nieuw gigantisch datacenter van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

11 uur geleden