Telefoonnummer Schuldhulproute wordt steeds vaker gebeld
ZWOLLE (ANP) - Steeds meer mensen bellen naar 0800-8115, het landelijk telefoonnummer voor hulp bij geldzorgen. Dat meldt de Nederlandse Schuldhulproute (NSR), een initiatief waarbij veel bedrijven en overheden zijn aangesloten om Nederlanders zoveel mogelijk uit de schulden te houden.
Afgelopen jaar ging het in totaal om bijna 7600 bellers. Vrijwel elke maand waren er meer telefoontjes van verontruste mensen dan de maand ervoor. Toch is het nog lastig om conclusies te trekken uit de cijfers, aangezien deze beldienst volgens een woordvoerster pas bestaat sinds september 2020.
Moeite hebben met het betalen van de rekeningen, was de meest voorkomende zorg van de bellers. In veel gevallen ging het om een bedrag van honderden euro’s aan vaste lasten, zoals de huur of de energierekening. Ook belden er veel ondernemers die door de coronamaatregelen bijvoorbeeld een deel van hun werk verloren.
"We verwijzen 95 procent van de bellers naar passende hulp", legt de zegsvrouw uit. Dat kan bijvoorbeeld een organisatie als SchuldHulpMaatje of Humanitas zijn, de eigen gemeente of een financieel adviseur. "In de andere gevallen bieden we een luisterend oor."
De Nederlandse Schuldhulproute is eind 2019 opgericht. Banken namen destijds het voortouw bij het voorkomen van schulden bij huishoudens. Ze sloegen daarvoor de handen ineen met gemeenten, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Het initiatief is bedoeld om in een vroeg stadium signalen op te vangen van mensen die grote kans hebben om op termijn in financiële problemen te komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Techgraadmeter Nasdaq bereikte een nieuw recordniveau, terwijl beleggers tegelijkertijd de ontwikkelingen tussen de Verenigde Staten en Iran scherp in de gaten hielden.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) vindt de stap van WSP Global om het bod op ingenieursbureau Arcadis in te trekken "zeer begrijpelijk" vanuit de Canadezen bezien. "Het is zeer spijtig dat een beursgenoteerde onderneming als Arcadis het niet nodig vond om in gesprek te gaan met een serieus bedrijf", laat adjunct-directeur Errol Keyner van de belangenclub voor beleggers weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse overheid gaat de steun uitbreiden voor inwoners van het land die het hardst getroffen worden door de stijgende brandstofprijzen. Dat heeft de Franse minister van Financiën Roland Lescure gezegd. Hij heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om huishoudens te helpen die kampen met hoge brandstofkosten door het conflict in het Midden-Oosten.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Het Canadese bedrijf WSP Global staakt zijn pogingen om advies- en ingenieursbedrijf Arcadis over te nemen. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken, werd dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financieel topman van achterafbetaaldienst Klarna, Niclas Neglen, stapt over naar betaalbedrijf Adyen. Zijn benoeming gaat naar verwachting in op 1 februari, maakte Adyen dinsdag bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De stichting achter de massaclaim tegen Booking.com wil dat een Nederlandse rechter zich bij deze zaak ook buigt over het Amerikaanse moederbedrijf en een in Singapore gevestigd zusterplatform. Dat kwam dinsdag naar voren tijdens de eerste zitting over de massaclaim in de rechtbank in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is dinsdag met winst de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch gestemd, na de flink hogere slotstanden op Wall Street maandag. Techgraadmeter Nasdaq bereikte daar een nieuw record dankzij een herstelrally in de AI-sector. De AI-aandelen stonden vorige week nog onder druk na waarschuwingen over de gevaren van de technologie.
4 uur geleden