Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telefoonnummer Schuldhulproute wordt steeds vaker gebeld

Telefoonnummer Schuldhulproute wordt steeds vaker gebeld

ZWOLLE (ANP) - Steeds meer mensen bellen naar 0800-8115, het landelijk telefoonnummer voor hulp bij geldzorgen. Dat meldt de Nederlandse Schuldhulproute (NSR), een initiatief waarbij veel bedrijven en overheden zijn aangesloten om Nederlanders zoveel mogelijk uit de schulden te houden.

Afgelopen jaar ging het in totaal om bijna 7600 bellers. Vrijwel elke maand waren er meer telefoontjes van verontruste mensen dan de maand ervoor. Toch is het nog lastig om conclusies te trekken uit de cijfers, aangezien deze beldienst volgens een woordvoerster pas bestaat sinds september 2020.

Moeite hebben met het betalen van de rekeningen, was de meest voorkomende zorg van de bellers. In veel gevallen ging het om een bedrag van honderden euro’s aan vaste lasten, zoals de huur of de energierekening. Ook belden er veel ondernemers die door de coronamaatregelen bijvoorbeeld een deel van hun werk verloren.

"We verwijzen 95 procent van de bellers naar passende hulp", legt de zegsvrouw uit. Dat kan bijvoorbeeld een organisatie als SchuldHulpMaatje of Humanitas zijn, de eigen gemeente of een financieel adviseur. "In de andere gevallen bieden we een luisterend oor."

De Nederlandse Schuldhulproute is eind 2019 opgericht. Banken namen destijds het voortouw bij het voorkomen van schulden bij huishoudens. Ze sloegen daarvoor de handen ineen met gemeenten, bedrijven en maatschappelijke organisaties. Het initiatief is bedoeld om in een vroeg stadium signalen op te vangen van mensen die grote kans hebben om op termijn in financiële problemen te komen.

Meer uit Financieel

Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

10 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

12 uur geleden
Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.

13 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

14 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt tweede maand op rij

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese industriële bedrijvigheid is in mei voor de tweede maand op rij gekrompen, komt naar voren uit zaterdag verschenen cijfers van het Chinese statistiekbureau. Het feit dat Beijing een tijdelijk staakt-het-vuren had bereikt in de verhitte handelsoorlog met de Verenigde Staten kon een verdere afname van de economische activiteit niet voorkomen.

15 uur geleden
Bemande missies Mars slokken groot deel uitgekleed NASA-budget op

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump wil de private sector inschakelen om de weg te effenen voor bemande missies naar Mars. Daarvoor wordt veel geld vrijgemaakt in de uitgeklede begroting van ruimtevaartorganisatie NASA. Tientallen andere wetenschappelijke missies lijken daardoor juist niet door te gaan. Ook dreigen veel banen te verdwijnen bij NASA.

16 uur geleden
Trump mag van rechters niet doorgaan met massaontslag overheid

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan voorlopig niet doorgaan met plannen om tienduizenden federale banen te schrappen en veel overheidskantoren en -programma's te sluiten. Een Amerikaans hof van beroep heeft vrijdag geweigerd de regering toestemming te geven voor massale ontslagen van federale werknemers en een herstructurering van overheidsdiensten. Hiermee blijft een eerder vonnis van een lagere rechtbank van kracht dat deze ingrijpende overheidshervorming blokkeerde.

19 uur geleden