Telefoon Van Rijthoven staat roodgloeiend na mentaal gevecht
LONDEN (ANP) - Tim van Rijthoven werd na zijn nieuwe succes op Wimbledon overladen met berichten. In de tweede ronde van Wimbledon schakelde hij de als vijftiende geplaatste Reilly Opelka uit.
"Ik heb mijn telefoon net gecheckt en die staat roodgloeiend. Misschien ga ik daar vanavond nog even rustig voor zitten", zei Van Rijthoven na zijn zevende zege op rij. Eerder deze maand won hij al het grastoernooi van Rosmalen. Daar ontving hij net als op Wimbledon een wildcard.
Het werd 6-4 6-7 (8) 7-6 (7) 7-6 (4) tegen Opelka, die net als de Nederlander over een sterke service beschikt. "Om een break te maken, was al een hele prestatie voor mij. In de tweede set speelde ik een goede tiebreak en toen ik die verloor dacht ik: nu gaan we echt beginnen."
De tweede en derde tiebreak waren vervolgens voor Van Rijthoven, die het afmaakte met een harde opslag door het midden. "Ik was heel erg gefocust waar ik zou serveren en vervolgens wilde ik met volle overtuiging én hard daarheen serveren. Dat lukte", zei de nummer 104 van de wereld nuchter.
"Het was mijn eerste viersetter ooit, maar het was niet zozeer fysiek zwaar, maar eerder mentaal. In de tiebreak mag je de punten op je service gewoon niet verliezen, want je weet dat er vervolgens een beuk komt. Je moet er elk punt staan. Fysiek voel ik me wel goed, al denk ik wel dat ik lekker zal slapen vanavond."
Van Rijthoven is de eerste Nederlander in de derde ronde van Wimbledon sinds Igor Sijsling in 2013. Sijsling is nu de coach van Van Rijthoven. "Dat ga ik straks nog wel even tegen hem zeggen. Ik ben benieuwd naar zijn reactie. Ik ben heel erg blij om in de derde ronde te staan, nota bene op Wimbledon. Want dat vind ik het mooiste toernooi om te staan."
De 25-jarige Van Rijthoven komt vrijdag weer in actie, dan tegen de Georgiër Nikoloz Basilasjvili, de nummer 26 van de wereld.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
7 minuten geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
10 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geleden