Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telefoon Van Rijthoven staat roodgloeiend na mentaal gevecht

Telefoon Van Rijthoven staat roodgloeiend na mentaal gevecht

LONDEN (ANP) - Tim van Rijthoven werd na zijn nieuwe succes op Wimbledon overladen met berichten. In de tweede ronde van Wimbledon schakelde hij de als vijftiende geplaatste Reilly Opelka uit.

"Ik heb mijn telefoon net gecheckt en die staat roodgloeiend. Misschien ga ik daar vanavond nog even rustig voor zitten", zei Van Rijthoven na zijn zevende zege op rij. Eerder deze maand won hij al het grastoernooi van Rosmalen. Daar ontving hij net als op Wimbledon een wildcard.

Het werd 6-4 6-7 (8) 7-6 (7) 7-6 (4) tegen Opelka, die net als de Nederlander over een sterke service beschikt. "Om een break te maken, was al een hele prestatie voor mij. In de tweede set speelde ik een goede tiebreak en toen ik die verloor dacht ik: nu gaan we echt beginnen."

De tweede en derde tiebreak waren vervolgens voor Van Rijthoven, die het afmaakte met een harde opslag door het midden. "Ik was heel erg gefocust waar ik zou serveren en vervolgens wilde ik met volle overtuiging én hard daarheen serveren. Dat lukte", zei de nummer 104 van de wereld nuchter.

"Het was mijn eerste viersetter ooit, maar het was niet zozeer fysiek zwaar, maar eerder mentaal. In de tiebreak mag je de punten op je service gewoon niet verliezen, want je weet dat er vervolgens een beuk komt. Je moet er elk punt staan. Fysiek voel ik me wel goed, al denk ik wel dat ik lekker zal slapen vanavond."

Van Rijthoven is de eerste Nederlander in de derde ronde van Wimbledon sinds Igor Sijsling in 2013. Sijsling is nu de coach van Van Rijthoven. "Dat ga ik straks nog wel even tegen hem zeggen. Ik ben benieuwd naar zijn reactie. Ik ben heel erg blij om in de derde ronde te staan, nota bene op Wimbledon. Want dat vind ik het mooiste toernooi om te staan."

De 25-jarige Van Rijthoven komt vrijdag weer in actie, dan tegen de Georgiër Nikoloz Basilasjvili, de nummer 26 van de wereld.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

4 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

4 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

5 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

5 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

19 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

20 uur geleden