Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telefoon FNV 'roodgloeiend' om mondkapjesplicht winkelpersoneel

Telefoon FNV 'roodgloeiend' om mondkapjesplicht winkelpersoneel

AMSTERDAM (ANP) - Vakbeweging FNV krijgt "een hoop verontruste telefoontjes" van winkelpersoneel in Amsterdam en Rotterdam over de mondkapjesplicht in deze steden. Het personeel is bang dat de mondkapjesplicht mensen neigt tot geen afstand houden, omdat een mondkapje genoeg veiligheid zou bieden."De telefoon staat roodgloeiend", aldus de vakbond.

"Mensen willen veilig werken, maar hebben liever dat de 1,5 metermaatregel gehandhaafd wordt", zegt Linda Vermeulen, vakbondsbestuurder in de winkelstraat. Ook is de hele dag werken met een mondkapje in een hittegolf "enorm zwaar", aldus Vermeulen.

De vakbond roept grote winkelketens op verantwoordelijkheid te nemen om personeel als handhaver in te kunnen zetten of beveiligers aan te stellen. Maar dat kost extra geld en is nog teveel gevraagd, stelt de vakbond. Er zijn ook uitzonderingen: bij meubelgigant Ikea en warenhuis de Bijenkorf ziet Vermeulen "goede inspanningen voor veilig werk".

De FNV waarschuwt dat de risico's op de verspreiding van het coronavirus toenemen. De gevolgen hiervan voor de maatschappij en de economie, zoals meer ziekmeldingen en wellicht een tweede lockdown, staan in geen verhouding tot de kosten om de coronamaatregelen te handhaven. Volgens Vermeulen is het "korte-termijn-winstdenken van grote winkelketens een gevaar voor Nederland en een typisch voorbeeld van ‘penny wise, pound foulish'".

Ook komen de arbeidsvoorwaarden hierdoor onder druk, signaleert de vakbond. "Het is geen toeval dat juist daar waar al jaren niet geïnvesteerd wordt in personeel, weinig wordt ondernomen om corona terug te dringen."

Meer uit Financieel

Sieradenketen Claire's in financiële problemen, ook in Nederland

HOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.

1 uur geleden
Chipbedrijven omlaag op Damrak na cijferbericht Applied Materials

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven Besi, ASMI en ASML behoorden vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden op kwartaalresultaten van de Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur Applied Materials, dat een belang heeft in Besi. Dat chipbedrijf zakte 3,3 procent en eindigde daarmee onderin de AEX. Branchegenoten ASMI en ASML daalden tot 2,8 procent.

2 uur geleden
Vakbonden verwachten stap van NS bij hervatten cao-overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en VVMC verwachten een stap van spoorvervoerder NS als ze dinsdag weer formeel in gesprek gaan over een nieuwe cao. Anders dreigen opnieuw stakingen.

2 uur geleden
Chipbedrijf Applied Materials onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste Amerikaanse fabrikant van chipapparatuur, die eerder dit jaar een belang heeft genomen in het Nederlandse Besi, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen, mede door een zwakke vraag in China. Het aandeel werd daarop 12,3 procent lager gezet. Branchegenoten KLA en Lam Research zakten 4,2 en 2,8 procent.

4 uur geleden
Trump wil binnenkort met tarieven op staal en chips komen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat volgende week nieuwe importheffingen op staal instellen. De week daarop wil hij met tarieven voor halfgeleiders komen, heeft Trump vrijdag gezegd tegen journalisten aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One. Dit is de nieuwste aanwijzing dat hij zijn tariefbeleid aanzienlijk wil uitbreiden.

4 uur geleden
Bedrijfsleven wil na uitblijven akkoord meer geld voor recycling

DEN HAAG (ANP) - Het bedrijfsleven ziet na het uitblijven van een internationaal akkoord tegen plasticvervuiling een grotere noodzaak om in Nederland en Europa meer te investeren in recycling.

5 uur geleden
China stapt naar WTO om staalheffing Canada

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft bij de Wereldhandelsorganisatie (WTO) een klacht ingediend tegen Canada, vanwege importbeperkingen van Chinees staal. De Chinese regering noemt die maatregel "typisch handelsprotectionisme" dat indruist tegen de regels van de internationale handelsarbiter.

5 uur geleden