Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecomsector in focus op afwachtende beurzen

Telecomsector in focus op afwachtende beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De telecomsector stond dinsdag in de belangstelling op de Europese beurzen. Beleggers verwerkten het nieuws dat Deutsche Telekom het onderdeel T-Mobile Nederland, een concurrent van KPN, verkoopt aan private investeerders. De algemene stemming op de aandelenmarkten was licht negatief na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers lijken vooral te wachten op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat.

KPN (plus 3,8 procent) was de sterkste stijger in de AEX na het nieuws dat T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro wordt verkocht aan Apax Partners en Warburg Pincus. De investeerders krijgen niet alleen de 75 procent in handen die Deutsche Telekom in bezit had, maar ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile NL. Tele2 daalde 0,5 procent in Stockholm.

In Frankfurt won Deutsche Telekom 0,1 procent. Het Duitse telecomconcern gebruikt een deel van de opbrengsten van de verkoop van T-Mobile Nederland om zijn belang in de Amerikaanse telecomprovider T-Mobile US te vergroten. Ook sloot het bedrijf een strategische samenwerking met SoftBank. De Japanse investeerder krijgt in ruil daarvoor een belang van 4,5 procent in Deutsche Telekom. In Londen won BT Group 1,9 procent na berichten dat Deutsche Telekom ook zijn opties bekijkt voor het belang van 12 procent in het Britse telecomconcern.

KPN

Ondanks de sterke koerswinst van KPN noteerde de AEX-index rond het middaguur 0,4 procent lager op 795,16 punten. De historische 800 puntengrens lijkt daarmee voorlopig weer uit het vizier. De MidKap won 0,3 procent tot 1113,98 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in juli.

Chipbedrijf ASMI profiteerde van een adviesverhoging door Exane BNP Paribas en klom 2,2 procent. Grootste dalers in de AEX waren verffabrikant AkzoNobel en chipmachinemaker ASML met verliezen van dik 1 procent. Prosus won 1,8 procent, mede dankzij een sterke koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Ook deed Prosus mee aan een nieuwe investeringsronde van ShopUp, een zakelijk e-commerceplatform voor het midden-en kleinbedrijf uit Bangladesh.

De euro was 1,1875 dollar waard, tegen 1,1863 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 68,81 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 72,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

40 minuten geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

42 minuten geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

1 uur geleden
Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg. Het bedrijf is een belangrijke toeleverancier van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML.

1 uur geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

2 uur geleden
Concerten Harry Styles wakkerden inflatie in Nederland aan

AMSTERDAM (ANP) - De reeks concerten van Harry Styles in mei van dit jaar heeft effect gehad op de Nederlandse inflatie. Dat stellen Daniëlle Hooijenga en Ide Kearney, economen bij De Nederlandsche Bank (DNB), in het economentijdschrift ESB. Doordat het de enige concerten op Europese bodem waren van de artiest, moesten veel fans uit het buitenland komen. Dat leidde naast een grote vraag naar concertkaartjes ook tot meer uitgaven voor overnachtingen.

2 uur geleden
Kremlin: dieseldeal met VS opent deur naar verdere samenwerking

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De deal die de Verenigde Staten met Rusland hebben gesloten over de levering van Russische diesel kan de weg vrijmaken voor verdere economische samenwerking tussen de twee landen. Dat zei Kirill Dmitriev, gezant van het Kremlin, woensdag.

2 uur geleden