Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecomsector in focus op afwachtende beurzen

Telecomsector in focus op afwachtende beurzen

AMSTERDAM (ANP) - De telecomsector stond dinsdag in de belangstelling op de Europese beurzen. Beleggers verwerkten het nieuws dat Deutsche Telekom het onderdeel T-Mobile Nederland, een concurrent van KPN, verkoopt aan private investeerders. De algemene stemming op de aandelenmarkten was licht negatief na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers lijken vooral te wachten op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat donderdag op het programma staat.

KPN (plus 3,8 procent) was de sterkste stijger in de AEX na het nieuws dat T-Mobile Nederland voor 5,1 miljard euro wordt verkocht aan Apax Partners en Warburg Pincus. De investeerders krijgen niet alleen de 75 procent in handen die Deutsche Telekom in bezit had, maar ook het resterende belang van het Zweedse Tele2 in T-Mobile NL. Tele2 daalde 0,5 procent in Stockholm.

In Frankfurt won Deutsche Telekom 0,1 procent. Het Duitse telecomconcern gebruikt een deel van de opbrengsten van de verkoop van T-Mobile Nederland om zijn belang in de Amerikaanse telecomprovider T-Mobile US te vergroten. Ook sloot het bedrijf een strategische samenwerking met SoftBank. De Japanse investeerder krijgt in ruil daarvoor een belang van 4,5 procent in Deutsche Telekom. In Londen won BT Group 1,9 procent na berichten dat Deutsche Telekom ook zijn opties bekijkt voor het belang van 12 procent in het Britse telecomconcern.

KPN

Ondanks de sterke koerswinst van KPN noteerde de AEX-index rond het middaguur 0,4 procent lager op 795,16 punten. De historische 800 puntengrens lijkt daarmee voorlopig weer uit het vizier. De MidKap won 0,3 procent tot 1113,98 punten. De beurzen in Londen en Parijs daalden tot 0,4 procent. De DAX in Frankfurt zakte 0,3 procent ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Duitse industriële productie in juli.

Chipbedrijf ASMI profiteerde van een adviesverhoging door Exane BNP Paribas en klom 2,2 procent. Grootste dalers in de AEX waren verffabrikant AkzoNobel en chipmachinemaker ASML met verliezen van dik 1 procent. Prosus won 1,8 procent, mede dankzij een sterke koerswinst van het Chinese internetbedrijf Tencent, waarin de techinvesteerder een groot belang heeft. Ook deed Prosus mee aan een nieuwe investeringsronde van ShopUp, een zakelijk e-commerceplatform voor het midden-en kleinbedrijf uit Bangladesh.

De euro was 1,1875 dollar waard, tegen 1,1863 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 68,81 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 72,32 dollar per vat.

Meer uit Financieel

India zal Japan inhalen als vierde grootste economie, denkt IMF

BANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.

33 minuten geleden
Lufthansa in gesprek over bijna volledige overname Portugese TAP

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Lufthansa voert gesprekken over het in de toekomst bijna volledig overnemen van de resterende aandelen in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Portugal heeft de Duitse luchtvaartmaatschappij woensdag gekozen voor een minderheidsbelang in TAP. Volgens de financiële topman Till Streichert zijn er aparte gesprekken gaande over de resterende 50,1 procent van de aandelen.

36 minuten geleden
Noors staatsfonds mag mogelijk weer investeren in kernwapens

OSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.

57 minuten geleden
Bank moet klant terugbetalen na fraude, ook bij grove nalatigheid

LUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.

1 uur geleden
Albert Heijn: reguliere leveringen aan winkels volledig hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.

1 uur geleden
Pernod Ricard heeft last van zwakke drankverkopen in VS en Europa

PARIJS (ANP) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard blijft last houden van zwakke marktomstandigheden in de Verenigde Staten en Europa. Het bedrijf achter merken zoals Absolut Vodka, Martell, Malibu, Jameson en Chivas Regal deed in het afgelopen kwartaal wel goede zaken in India, een belangrijke groeimarkt voor het concern. Pernod Ricard bereidt daar een beursgang voor, die nog wel goedgekeurd moet worden door het bestuur.

2 uur geleden
AEX-index hard omlaag door verkoopgolf in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een flink verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven stonden onder druk na een verkoopgolf in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. De chipaandelen zijn dit jaar hard gestegen door de grote vraag naar chips voor AI-toepassingen, maar beleggers vragen zich af of die koerswinsten wel houdbaar zijn.

3 uur geleden