Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in

Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in

DEN HAAG (ANP) - Kabelaanbieders zoals KPN en VodafoneZiggo hebben hun klacht ingetrokken over de volgens hen oneerlijke manier van toewijzen van de televisierechten van de Eredivisie. De bedrijven hebben dat besloten nadat zij een voorlopig oordeel van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben gehoord. Volgens de ACM is er vooralsnog geen reden om de overeenkomst "aan te merken al strijdig met de concurrentieregels".

De huidige licentie ligt tot halverwege 2025 bij Disney, waar sportzender ESPN een onderdeel van is. Maar ook met de nieuwe licentie kan ESPN de Eredivisie-voetbalwedstrijden blijven uitzenden, tot medio 2030. De telecompartijen, met daarbij ook Delta Fiber en Odido, hadden de ACM gevraagd daartegen op te treden, omdat ook zij interesse hadden in de uitzendrechten. Als het aan hen ligt, wordt de licentie via een openbare aanbesteding vergeven.

Het consortium van de vier telecombedrijven laat weten "zeer teleurgesteld" te zijn in het voorlopige standpunt van de ACM. "Deze mening strookt volgens het consortium en zijn juridisch adviseurs niet met het Europese en Nederlandse mededingingsrecht. Het via een achterkamertjesproces onderhands gunnen van uitzendrechten past niet bij de praktijk in alle belangrijke Europese voetballanden, waarbij voetbalrechten middels een openbare biedingsprocedure worden verkocht."

Volgens de bedrijven is er inmiddels echter "te veel tijd verstreken" om nog tot "een tijdig onderhandelde overeenkomst" te komen. Dat is volgens hen de reden dat de klachtenprocedure bij de ACM niet wordt voortgezet. De toezichthouder zal daardoor naar eigen zeggen ook niet tot een eindoordeel komen.

Meer uit Voetbal

Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

5 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

7 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

7 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

7 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

8 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

8 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

8 uur geleden