Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in
DEN HAAG (ANP) - Kabelaanbieders zoals KPN en VodafoneZiggo hebben hun klacht ingetrokken over de volgens hen oneerlijke manier van toewijzen van de televisierechten van de Eredivisie. De bedrijven hebben dat besloten nadat zij een voorlopig oordeel van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben gehoord. Volgens de ACM is er vooralsnog geen reden om de overeenkomst "aan te merken al strijdig met de concurrentieregels".
De huidige licentie ligt tot halverwege 2025 bij Disney, waar sportzender ESPN een onderdeel van is. Maar ook met de nieuwe licentie kan ESPN de Eredivisie-voetbalwedstrijden blijven uitzenden, tot medio 2030. De telecompartijen, met daarbij ook Delta Fiber en Odido, hadden de ACM gevraagd daartegen op te treden, omdat ook zij interesse hadden in de uitzendrechten. Als het aan hen ligt, wordt de licentie via een openbare aanbesteding vergeven.
Het consortium van de vier telecombedrijven laat weten "zeer teleurgesteld" te zijn in het voorlopige standpunt van de ACM. "Deze mening strookt volgens het consortium en zijn juridisch adviseurs niet met het Europese en Nederlandse mededingingsrecht. Het via een achterkamertjesproces onderhands gunnen van uitzendrechten past niet bij de praktijk in alle belangrijke Europese voetballanden, waarbij voetbalrechten middels een openbare biedingsprocedure worden verkocht."
Volgens de bedrijven is er inmiddels echter "te veel tijd verstreken" om nog tot "een tijdig onderhandelde overeenkomst" te komen. Dat is volgens hen de reden dat de klachtenprocedure bij de ACM niet wordt voortgezet. De toezichthouder zal daardoor naar eigen zeggen ook niet tot een eindoordeel komen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
12 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
13 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
15 uur geleden