Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in
DEN HAAG (ANP) - Kabelaanbieders zoals KPN en VodafoneZiggo hebben hun klacht ingetrokken over de volgens hen oneerlijke manier van toewijzen van de televisierechten van de Eredivisie. De bedrijven hebben dat besloten nadat zij een voorlopig oordeel van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben gehoord. Volgens de ACM is er vooralsnog geen reden om de overeenkomst "aan te merken al strijdig met de concurrentieregels".
De huidige licentie ligt tot halverwege 2025 bij Disney, waar sportzender ESPN een onderdeel van is. Maar ook met de nieuwe licentie kan ESPN de Eredivisie-voetbalwedstrijden blijven uitzenden, tot medio 2030. De telecompartijen, met daarbij ook Delta Fiber en Odido, hadden de ACM gevraagd daartegen op te treden, omdat ook zij interesse hadden in de uitzendrechten. Als het aan hen ligt, wordt de licentie via een openbare aanbesteding vergeven.
Het consortium van de vier telecombedrijven laat weten "zeer teleurgesteld" te zijn in het voorlopige standpunt van de ACM. "Deze mening strookt volgens het consortium en zijn juridisch adviseurs niet met het Europese en Nederlandse mededingingsrecht. Het via een achterkamertjesproces onderhands gunnen van uitzendrechten past niet bij de praktijk in alle belangrijke Europese voetballanden, waarbij voetbalrechten middels een openbare biedingsprocedure worden verkocht."
Volgens de bedrijven is er inmiddels echter "te veel tijd verstreken" om nog tot "een tijdig onderhandelde overeenkomst" te komen. Dat is volgens hen de reden dat de klachtenprocedure bij de ACM niet wordt voortgezet. De toezichthouder zal daardoor naar eigen zeggen ook niet tot een eindoordeel komen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
31 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
13 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geleden