Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in
DEN HAAG (ANP) - Kabelaanbieders zoals KPN en VodafoneZiggo hebben hun klacht ingetrokken over de volgens hen oneerlijke manier van toewijzen van de televisierechten van de Eredivisie. De bedrijven hebben dat besloten nadat zij een voorlopig oordeel van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben gehoord. Volgens de ACM is er vooralsnog geen reden om de overeenkomst "aan te merken al strijdig met de concurrentieregels".
De huidige licentie ligt tot halverwege 2025 bij Disney, waar sportzender ESPN een onderdeel van is. Maar ook met de nieuwe licentie kan ESPN de Eredivisie-voetbalwedstrijden blijven uitzenden, tot medio 2030. De telecompartijen, met daarbij ook Delta Fiber en Odido, hadden de ACM gevraagd daartegen op te treden, omdat ook zij interesse hadden in de uitzendrechten. Als het aan hen ligt, wordt de licentie via een openbare aanbesteding vergeven.
Het consortium van de vier telecombedrijven laat weten "zeer teleurgesteld" te zijn in het voorlopige standpunt van de ACM. "Deze mening strookt volgens het consortium en zijn juridisch adviseurs niet met het Europese en Nederlandse mededingingsrecht. Het via een achterkamertjesproces onderhands gunnen van uitzendrechten past niet bij de praktijk in alle belangrijke Europese voetballanden, waarbij voetbalrechten middels een openbare biedingsprocedure worden verkocht."
Volgens de bedrijven is er inmiddels echter "te veel tijd verstreken" om nog tot "een tijdig onderhandelde overeenkomst" te komen. Dat is volgens hen de reden dat de klachtenprocedure bij de ACM niet wordt voortgezet. De toezichthouder zal daardoor naar eigen zeggen ook niet tot een eindoordeel komen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
21 uur geleden