Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in

Telecompartijen trekken klacht om tv-rechten Eredivisie bij ACM in

DEN HAAG (ANP) - Kabelaanbieders zoals KPN en VodafoneZiggo hebben hun klacht ingetrokken over de volgens hen oneerlijke manier van toewijzen van de televisierechten van de Eredivisie. De bedrijven hebben dat besloten nadat zij een voorlopig oordeel van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben gehoord. Volgens de ACM is er vooralsnog geen reden om de overeenkomst "aan te merken al strijdig met de concurrentieregels".

De huidige licentie ligt tot halverwege 2025 bij Disney, waar sportzender ESPN een onderdeel van is. Maar ook met de nieuwe licentie kan ESPN de Eredivisie-voetbalwedstrijden blijven uitzenden, tot medio 2030. De telecompartijen, met daarbij ook Delta Fiber en Odido, hadden de ACM gevraagd daartegen op te treden, omdat ook zij interesse hadden in de uitzendrechten. Als het aan hen ligt, wordt de licentie via een openbare aanbesteding vergeven.

Het consortium van de vier telecombedrijven laat weten "zeer teleurgesteld" te zijn in het voorlopige standpunt van de ACM. "Deze mening strookt volgens het consortium en zijn juridisch adviseurs niet met het Europese en Nederlandse mededingingsrecht. Het via een achterkamertjesproces onderhands gunnen van uitzendrechten past niet bij de praktijk in alle belangrijke Europese voetballanden, waarbij voetbalrechten middels een openbare biedingsprocedure worden verkocht."

Volgens de bedrijven is er inmiddels echter "te veel tijd verstreken" om nog tot "een tijdig onderhandelde overeenkomst" te komen. Dat is volgens hen de reden dat de klachtenprocedure bij de ACM niet wordt voortgezet. De toezichthouder zal daardoor naar eigen zeggen ook niet tot een eindoordeel komen.

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

2 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

3 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

3 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

5 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

6 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

11 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

16 uur geleden