Telecompaper: een op de acht huishoudens heeft geen tv-abonnement
HOUTEN (ANP) - Bijna een op de acht Nederlandse huishoudens heeft geen tv-abonnement. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper. De neergang van het traditionele tv-abonnement hangt samen met de opkomst van streamingdiensten en huishoudens met jongere gezinsleden hebben vaker geen abonnement.
Onder de 35 jaar heeft een op de vijf huishoudens geen tv-abonnement. Onder de 25 jaar loopt dat aandeel op naar bijna een kwart. Van alle Nederlandse huishoudens had in het vierde kwartaal van vorig jaar 12 procent geen abonnement. Dat was drie jaar eerder nog 6 procent.
Netflix is van de streamingdiensten veruit de grootste in Nederland met een marktaandeel van 43 procent. Dat percentage is volgens Telecompaper sinds het eerste kwartaal van vorig jaar nauwelijks gegroeid in de rest van 2021. Netflix voelt de concurrentie van andere diensten. "Disney+, Videoland en Amazon Prime Video hebben in 2021 nog wel groei laten zien", aldus Telecompaper in een toelichting.
Stapelaars
Het aantal 'stapelaars' groeit steeds verder. Dat zijn huishoudens die geabonneerd zijn op twee of meer streamingdiensten. In het vierde kwartaal van vorig jaar ging het om ruim een kwart van de Nederlandse huishoudens. Daarbij wordt Netflix vaak gecombineerd met Disney+, Videoland of Amazon Prime. De komende kwartalen verwacht Telecompaper vaker combinaties met Viaplay en HBO Max te gaan zien.
Huishoudens met een tv-abonnement kijken per dag gemiddeld 5 uur tv en video en zonder tv-abonnement is het gemiddelde 3,8 uur.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Onder meer JPMorgan Chase ging omlaag, ondanks dat de grootste bank van de Verenigde Staten het beste vierde kwartaal ooit kende en beter presteerde dan verwacht. Het aandeel zakte 4,2 procent.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
10 uur geleden