Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecompaper: een op de acht huishoudens heeft geen tv-abonnement

Telecompaper: een op de acht huishoudens heeft geen tv-abonnement

HOUTEN (ANP) - Bijna een op de acht Nederlandse huishoudens heeft geen tv-abonnement. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper. De neergang van het traditionele tv-abonnement hangt samen met de opkomst van streamingdiensten en huishoudens met jongere gezinsleden hebben vaker geen abonnement.

Onder de 35 jaar heeft een op de vijf huishoudens geen tv-abonnement. Onder de 25 jaar loopt dat aandeel op naar bijna een kwart. Van alle Nederlandse huishoudens had in het vierde kwartaal van vorig jaar 12 procent geen abonnement. Dat was drie jaar eerder nog 6 procent.

Netflix is van de streamingdiensten veruit de grootste in Nederland met een marktaandeel van 43 procent. Dat percentage is volgens Telecompaper sinds het eerste kwartaal van vorig jaar nauwelijks gegroeid in de rest van 2021. Netflix voelt de concurrentie van andere diensten. "Disney+, Videoland en Amazon Prime Video hebben in 2021 nog wel groei laten zien", aldus Telecompaper in een toelichting.

Stapelaars

Het aantal 'stapelaars' groeit steeds verder. Dat zijn huishoudens die geabonneerd zijn op twee of meer streamingdiensten. In het vierde kwartaal van vorig jaar ging het om ruim een kwart van de Nederlandse huishoudens. Daarbij wordt Netflix vaak gecombineerd met Disney+, Videoland of Amazon Prime. De komende kwartalen verwacht Telecompaper vaker combinaties met Viaplay en HBO Max te gaan zien.

Huishoudens met een tv-abonnement kijken per dag gemiddeld 5 uur tv en video en zonder tv-abonnement is het gemiddelde 3,8 uur.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

10 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

11 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

11 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

13 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

15 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden