Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecomconcern KPN onderuit op rood Damrak

Telecomconcern KPN onderuit op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel KPN ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern kondigde een samenwerking aan met pensioenfonds ABP voor de verdere verspreiding van het glasvezelnet. Volgens marktkenners is een mogelijke overname van KPN door een consortium van investeerders, waaronder ABP, daarmee van de baan. Beleggers verwerkten daarnaast de verlenging van de lockdown in Duitsland, de grootste economie van de eurozone. Ook werd uitgekeken naar de verklaringen die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell en minister van Financiën Janet Yellen later op de dag zullen afleggen voor het Amerikaanse Congres.

KPN zakte 4,6 procent en was de grootste verliezer bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het telecomconcern investeert samen met pensioenfonds ABP ruim 1 miljard euro om de aanleg van glasvezel in bijna duizend dorpen en kleine woonkernen te versnellen. Beleggers vrezen dat een bod op KPN daarmee van tafel is. In februari 2019 deden geruchten de ronde dat de Canadese vermogensbeheerder Brookfield Asset Management samen met pensioenfondsen PGGM en ABP een bod zouden willen uitbrengen op KPN.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de min op 681,84 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 1001,33 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,7 procent. Ook bleef de blik gericht op Turkije. In Istanbul zakte de hoofdindex 7,6 procent. De Turkse beurs kelderde maandag al bijna 10 procent na het wegsturen van de baas van de centrale bank.

Luchtvaartmaatschappijen

De luchtvaartmaatschappijen gingen verder omlaag in een reactie op de verlenging van de Duitse lockdown tot 18 april. Het stijgende aantal coronabesmettingen in grote Europese landen als Duitsland, Italië en Frankrijk zorgde maandag al voor flinke koersverliezen in de luchtvaartsector. Op het Damrak zakte Air France-KLM 2 procent en in Frankfurt verloor branchegenoot Lufthansa ook bijna 2 procent. In Londen daalde IAG, het moederbedrijf van British Airways, 3,7 procent. De budgetvliegers Ryanair en easyJet zakten tot 4 procent.

AstraZeneca daalde 1 procent in Londen. De Amerikaanse gezondheidsdienst NIAID heeft vraagtekens gezet bij de uitkomst van een nieuwe studie naar het coronavaccin van de Brits-Zweedse farmaceut. In Stockholm kelderde Volvo 7 procent. De Zweedse truckmaker moet de vrachtwagenproductie in het tweede kwartaal wekenlang stilleggen vanwege een tekort aan computerchips.

De euro was 1,1888 dollar waard, tegenover 1,1937 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,5 procent tot 60,62 dollar. Brentolie kostte ook 1,5 procent minder, op 63,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Walmart en Alibaba zakken op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Walmart en Alibaba stonden donderdag bij de verliezers op de beurzen in New York, na publicatie van de resultaten. Walmart, de grootste supermarktketen ter wereld, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en werd ook positiever over de verkopen in het hele jaar. Het aandeel zakte desondanks ruim 8 procent, mede door een tegenvallende omzetgroei op de Amerikaanse thuismarkt. Eerder dit jaar gaf Walmart nog een tegenvallende omzetverwachting af voor het hele jaar door de sterk gestegen benzineprijzen en het afnemende consumentenvertrouwen.

15 minuten geleden
Aandeelhouders halen uit naar kunstmestproducent OCI om fusie

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) heeft donderdag flink uitgehaald naar kunstmestproducent OCI en de geplande fusie met het Egyptische bouwbedrijf Orascom. OCI heeft het volgens VEB-directeur Gerben Everts "bont gemaakt". "Zo gek als hier heb ik het in mijn carrière nog niet gezien", zei hij tijdens de zitting bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.

1 uur geleden
Europese Commissie niet bezorgd over bijvullen gasvoorraden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft geen onmiddellijke zorgen over het tijdig bijvullen van de Europese gasvoorraden voor de winter. Volgens een woordvoerder van de Commissie zijn de Europese gasvoorraden nu voor 62 procent van de capaciteit gevuld. Dat was vorig jaar op dit tijdstip nog 74 procent.

1 uur geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

2 uur geleden
Tel Sell keert terug op televisie na faillissement

LAREN (ANP) - Thuiswinkelbedrijf Tel Sell keert terug op de Nederlandse televisie. Nadat moederbedrijf Mediashop Benelux vijf maanden geleden failliet was gegaan, verdween het merk. Tel Sell is bekend van de productverkoop op de Nederlandse televisie door middel van lange reclames op commerciële zenders.

2 uur geleden
NS roept reizigers op om afval niet in de trein weg te gooien

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen doen een oproep aan reizigers om hun afval donderdag mee te nemen uit de trein en het station en ergens anders weg te gooien. Door een landelijke staking van schoonmakers zijn minder mensen aan het werk om de treinen schoon te houden. Als er minder afval in de treinen blijft liggen, scheelt dat ook in de benodigde schoonmaak, zegt een woordvoerster van de NS.

2 uur geleden
Droge rivieren hinderen herstel Duitse economie, zegt Bundesbank

FRANKFURT (ANP/RTR) - De droge rivieren in Duitsland verstoren het goederenvervoer en belemmeren het toch al wankele herstel van de grootste economie van Europa, waarschuwt de Bundesbank. De Duitse centrale bank verwacht dat de economie dit kwartaal hoogstens een lichte groei zal laten zien, waarmee het economische herstel dreigt te vertragen.

2 uur geleden