Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecomconcern KPN onderuit op rood Damrak

Telecomconcern KPN onderuit op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel KPN ging dinsdag onderuit op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern kondigde een samenwerking aan met pensioenfonds ABP voor de verdere verspreiding van het glasvezelnet. Volgens marktkenners is een mogelijke overname van KPN door een consortium van investeerders, waaronder ABP, daarmee van de baan. Beleggers verwerkten daarnaast de verlenging van de lockdown in Duitsland, de grootste economie van de eurozone. Ook werd uitgekeken naar de verklaringen die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell en minister van Financiën Janet Yellen later op de dag zullen afleggen voor het Amerikaanse Congres.

KPN zakte 4,6 procent en was de grootste verliezer bij de hoofdbedrijven op het Damrak. Het telecomconcern investeert samen met pensioenfonds ABP ruim 1 miljard euro om de aanleg van glasvezel in bijna duizend dorpen en kleine woonkernen te versnellen. Beleggers vrezen dat een bod op KPN daarmee van tafel is. In februari 2019 deden geruchten de ronde dat de Canadese vermogensbeheerder Brookfield Asset Management samen met pensioenfondsen PGGM en ABP een bod zouden willen uitbrengen op KPN.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent in de min op 681,84 punten. De MidKap daalde 0,7 procent tot 1001,33 punten. De graadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,7 procent. Ook bleef de blik gericht op Turkije. In Istanbul zakte de hoofdindex 7,6 procent. De Turkse beurs kelderde maandag al bijna 10 procent na het wegsturen van de baas van de centrale bank.

Luchtvaartmaatschappijen

De luchtvaartmaatschappijen gingen verder omlaag in een reactie op de verlenging van de Duitse lockdown tot 18 april. Het stijgende aantal coronabesmettingen in grote Europese landen als Duitsland, Italië en Frankrijk zorgde maandag al voor flinke koersverliezen in de luchtvaartsector. Op het Damrak zakte Air France-KLM 2 procent en in Frankfurt verloor branchegenoot Lufthansa ook bijna 2 procent. In Londen daalde IAG, het moederbedrijf van British Airways, 3,7 procent. De budgetvliegers Ryanair en easyJet zakten tot 4 procent.

AstraZeneca daalde 1 procent in Londen. De Amerikaanse gezondheidsdienst NIAID heeft vraagtekens gezet bij de uitkomst van een nieuwe studie naar het coronavaccin van de Brits-Zweedse farmaceut. In Stockholm kelderde Volvo 7 procent. De Zweedse truckmaker moet de vrachtwagenproductie in het tweede kwartaal wekenlang stilleggen vanwege een tekort aan computerchips.

De euro was 1,1888 dollar waard, tegenover 1,1937 een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,5 procent tot 60,62 dollar. Brentolie kostte ook 1,5 procent minder, op 63,63 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

5 minuten geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

22 minuten geleden
Chipbedrijven dalen op Wall Street na sterke opleving

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. De chipsector stond opnieuw in de belangstelling na de sterke koerswinsten een dag eerder. Beleggers keken onder meer uit naar het Amerikaanse beursdebuut van SK Hynix. De grote Zuid-Koreaanse chipfabrikant, een belangrijke klant van chipmachinemaker ASML, haalde met de beursgang op Wall Street 26,5 miljard dollar op.

1 uur geleden
Ondernemersorganisaties verwelkomen Talentstrategie kabinet

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland verwelkomen de Talentstrategie die het kabinet heeft gepresenteerd. Ze zeggen dat het kabinet de juiste koers kiest. "Juist in een tijd waarin de beschikbaarheid van talent bepalend is voor onze economische groei, innovatiekracht en maatschappelijke opgaven, is een gezamenlijke strategie noodzakelijk."

1 uur geleden
Zeevarenden beginnen rechtszaak na fatale tocht Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.

2 uur geleden
VK stelt toezicht op cloudbedrijven in voor bescherming banken

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, ⁠Google, Amazon en ​Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.

3 uur geleden
Nieuwe adviesraad moet Nederlandse economie productiever maken

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.

3 uur geleden