Telecombedrijf VEON beëindigt Amsterdamse beursnotering
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecomconcern VEON gaat zijn beursnotering in Amsterdam beëindigen, omdat er te weinig in het aandeel wordt gehandeld. Daarbij spelen ook de kosten van zo'n beursnotering een rol, meldt het bedrijf maandag.
"We merken dat onze investeerders eigenlijk niet echt geïnteresseerd zijn in handel op Euronext", zegt Kaan Terzioglu, topman van VEON. Volgens hem is nog geen besluit genomen over het eventueel verplaatsen van het in Amsterdam gevestigde hoofdkantoor. Het bedrijf heeft ook een beursnotering aan de Amerikaanse Nasdaq.
VEON heeft in Nederland een beursnotering, maar geen telecomactiviteiten. Het concern is daarentegen een grote speler in landen als Algerije, Pakistan en Oekraïne. Het aandeel VEON is sinds de notering in Amsterdam in april 2017 meer dan 70 procent in waarde gedaald.
Het bedrijf verwacht dat het beëindigen van de notering in het vierde kwartaal plaatsvindt. VEON werd in 1992 in Moskou opgericht als VimpelCom, een van de eerste mobiele telefoonproviders in Rusland. Het bedrijf verliet Rusland na de Russische invasie van Oekraïne.
Meer uit Financieel
KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom gaat onderzoek doen naar de leeftijdschecks bij pornowebsite Pornhub. Daarbij kijkt Ofcom of Pornhub voldoet aan zijn wettelijke verplichtingen om te voorkomen dat minderjarigen porno te zien krijgen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Investeringen in kunstmatige intelligentie helpen de wereldeconomie dit jaar iets beter op koers te blijven dan verwacht. Tegelijkertijd blijken de hoge energiekosten hardnekkiger dan gedacht, waardoor 2027 er minder gunstig uitziet. Dat staat in een rapport van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).
2 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Chinese autofabrikanten winnen steeds meer terrein op de Europese automarkt. Ze lokken kopers die nog twijfelen over een volledig elektrische auto met betaalbaardere hybride voertuigen. Merken zoals BYD, MG en Xpeng waren vorige maand goed voor een recordmarktaandeel van bijna 12 procent, heeft het Duitse onderzoeksbureau Dataforce becijferd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis was woensdagochtend een opvallende daler op het Damrak nadat bekend werd dat het Canadese bedrijf WSP Global zijn pogingen om het advies- en ingenieursbedrijf over te nemen staakt. WSP had langere tijd interesse in Arcadis, maar die onderneming sloeg tot twee keer toe biedingen af. De Canadezen hebben besloten om hun bod op het Nederlandse bedrijf in te trekken. Arcadis ging kort na de opening bijna 10 procent omlaag, goed voor de laatste plek in de MidKap.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Zestig partijen hebben interesse getoond in een doorstart van de failliete fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Batavus, Sparta, Babboe en Raleigh. Curatoren kregen zowel biedingen op een enkel merk als voorstellen voor de overname van groepen merken, schrijven ze in hun eerste faillissementsverslag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NADI, het Nationaal Agentschap voor Disruptieve Innovatie, stelt in totaal 40 miljoen euro beschikbaar aan teams uit Nederland en Europa om de volgende generatie energiezuinige AI-chips te ontwikkelen. Ook moet het ontwerp van deze chips met kunstmatige intelligentie (AI) worden versneld van jaren naar weken.
4 uur geleden