Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Telecombedrijf VEON beëindigt Amsterdamse beursnotering

Telecombedrijf VEON beëindigt Amsterdamse beursnotering

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecomconcern VEON gaat zijn beursnotering in Amsterdam beëindigen, omdat er te weinig in het aandeel wordt gehandeld. Daarbij spelen ook de kosten van zo'n beursnotering een rol, meldt het bedrijf maandag.

"We merken dat onze investeerders eigenlijk niet echt geïnteresseerd zijn in handel op Euronext", zegt Kaan Terzioglu, topman van VEON. Volgens hem is nog geen besluit genomen over het eventueel verplaatsen van het in Amsterdam gevestigde hoofdkantoor. Het bedrijf heeft ook een beursnotering aan de Amerikaanse Nasdaq.

VEON heeft in Nederland een beursnotering, maar geen telecomactiviteiten. Het concern is daarentegen een grote speler in landen als Algerije, Pakistan en Oekraïne. Het aandeel VEON is sinds de notering in Amsterdam in april 2017 meer dan 70 procent in waarde gedaald.

Het bedrijf verwacht dat het beëindigen van de notering in het vierde kwartaal plaatsvindt. VEON werd in 1992 in Moskou opgericht als VimpelCom, een van de eerste mobiele telefoonproviders in Rusland. Het bedrijf verliet Rusland na de Russische invasie van Oekraïne.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

20 minuten geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

1 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

1 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

2 uur geleden
UMG schiet omhoog op Amsterdamse beurs na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.

2 uur geleden
Rapport: bijstandsgerechtigden komen lastiger aan het werk

UTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.

3 uur geleden
ING verbreekt verkoopovereenkomst Russische activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.

3 uur geleden