Telecombedrijf VEON beëindigt Amsterdamse beursnotering
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecomconcern VEON gaat zijn beursnotering in Amsterdam beëindigen, omdat er te weinig in het aandeel wordt gehandeld. Daarbij spelen ook de kosten van zo'n beursnotering een rol, meldt het bedrijf maandag.
"We merken dat onze investeerders eigenlijk niet echt geïnteresseerd zijn in handel op Euronext", zegt Kaan Terzioglu, topman van VEON. Volgens hem is nog geen besluit genomen over het eventueel verplaatsen van het in Amsterdam gevestigde hoofdkantoor. Het bedrijf heeft ook een beursnotering aan de Amerikaanse Nasdaq.
VEON heeft in Nederland een beursnotering, maar geen telecomactiviteiten. Het concern is daarentegen een grote speler in landen als Algerije, Pakistan en Oekraïne. Het aandeel VEON is sinds de notering in Amsterdam in april 2017 meer dan 70 procent in waarde gedaald.
Het bedrijf verwacht dat het beëindigen van de notering in het vierde kwartaal plaatsvindt. VEON werd in 1992 in Moskou opgericht als VimpelCom, een van de eerste mobiele telefoonproviders in Rusland. Het bedrijf verliet Rusland na de Russische invasie van Oekraïne.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
8 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
9 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
10 uur geleden