
Telecombedrijf KPN presenteert resultaten eerste kwartaal
ROTTERDAM (ANP) - Telecomconcern KPN presenteert vrijdag zijn resultaten over het eerste kwartaal. Daarbij is het vooral de vraag wat de gevolgen zijn voor het bedrijf van de langer durende lockdown. Ook geeft KPN, dat de laatste tijd flink investeert in uitbreiding van het glasvezelnet, mogelijk meer duidelijkheid over de overnamegeruchten die al enige tijd klinken rondom de onderneming.
KPN had vorig jaar vooral op de zakelijke markt last van de coronacrisis, al was de netto-impact op de totale resultaten betrekkelijk klein. Bedrijven waren door de omstandigheden terughoudender met uitgaven voor telecomdiensten. Ook stonden de inkomsten uit internationale roaming onder druk omdat er vanwege de coronacrisis nauwelijks nog zakelijke reizen buiten Europa worden ondernomen. Maar hier stonden ook positieve ontwikkelingen op de consumentenmarkt tegenover. Zo liet het aantal mobiele abonnees juist groei zien.
Eerder deze maand meldde The Wall Street Journal dat twee investeringsfondsen een overnamebod op KPN voorbereiden. Het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak zouden samen zo'n 12,5 miljard euro overhebben voor de Nederlandse marktleider in telecommunicatie. Maar voor een succesvolle overname is zowel medewerking van de Nederlandse staat als van KPN zelf nodig. KPN-topman Joost Farweck zei eerder in zijn algemeenheid dat KPN het financieel goed voor elkaar heeft en de hulp van investeerders niet nodig heeft.
KPN kwam recent ook in het nieuws vanwege onthullingen in de Volkskrant over een rapport uit 2010 waarin staat dat het Chinese technologiebedrijf Huawei in het verleden klanten van KPN kon afluisteren en klantgegevens kon stelen. Het Agentschap Telecom besloot daarom te gaan kijken of huidige maatregelen van KPN voldoen aan alle eisen voor een veilig netwerk. KPN stelde zelf geen indicatie te hebben dat klanten in het verleden zijn afgeluisterd of dat Huawei klantgegevens heeft ontvreemd.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam stelt de behandeling van grote claimzaken tegen socialemediabedrijf Meta uit. Twee organisaties beschuldigen het moederbedrijf van Instagram en Facebook van onrechtmatig gebruik van persoonlijke gegevens en eisen namens Nederlandse gebruikers een schadevergoeding. De rechtbank wil eerst afwachten wat het Europese Hof van Justitie te zeggen heeft over een vergelijkbare zaak.
1 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit is een onderzoek gestart naar het Amerikaanse tabaksconcern Philip Morris omdat het bedrijf bepaalde nicotineproducten op oneerlijke wijze zou hebben gepromoot. Philip Morris Italia gebruikte in zijn reclame-uitingen termen als 'rookvrij' en 'een rookvrije toekomst', maar volgens de toezichthouder kunnen deze uitdrukkingen misleidend en verwarrend zijn voor consumenten.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Zwitserland stemt bij een komend referendum waarschijnlijk tegen een voorstel voor een belasting van 50 procent op erfenissen van minstens 50 miljoen frank (53,7 miljoen euro). Dat blijkt uit een grote peiling onder meer dan 11.000 Zwitsers door mediapartijen. Volgens de peiling is twee derde van de respondenten van plan het voorstel af te keuren. Bijna een derde stemt juist voor de belasting.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse postbedrijf Royal Mail heeft opnieuw een boete gekregen voor vertragingen in de bezorging, meldt communicatiewaakhond Ofcom. Het is het derde jaar op rij dat dit gebeurt. De geldstraf bedraagt dit jaar 21 miljoen pond, zo'n 24,1 miljoen euro.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML onderzoekt wat de gevolgen op de lange termijn zijn van de exportcontroles die China heeft aangescherpt voor zeldzame aardmetalen. Ook de Veldhovense chipmachinemaker heeft die grondstoffen nodig. Op de korte termijn voorziet ASML geen problemen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Hongarije zal te lijden hebben bij een volledige stop door de Europese Unie van de import van gas en olie uit Rusland in 2027. Dat heeft de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó gezegd op een energieconferentie in Moskou. Hij stelde ook dat Hongarije zich niet onder druk laat zetten als het gaat om het binnenlandse energiebeleid.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Olie zal tegen 2050 nog steeds bijna een derde van de totale energiemix uitmaken, zegt secretaris-generaal Haitham Al Ghais van oliekartel OPEC. Hij benadrukte woensdag dat er meer investeringen nodig zijn in olie en gas.
4 uur geleden