Tekstkar bij afgesloten 'wolvengebied' Leusden gesaboteerd
LEUSDEN (ANP) - De afsluiting van een deel van het landgoed bij Leusden waar recent twee incidenten met een wolf zijn geweest, heeft in het eerste weekend "goed gewerkt". Volgens de beheerder van landgoed Den Treek zijn vrijwel alle wegen en paadjes van het gebied afgezet met hekken en linten. Een van de tekstkarren die voor de hekken zijn geplaatst, is wel gesaboteerd.
Kabels zijn doorgeknipt en accu's van de tekstkar zijn gestolen, aldus rentmeester Wilbert Nijlant van landgoed Den Treek. Op deze karren, die door de gemeente Leusden zijn geplaatst, staat de tekst 'Gebied afgesloten, www.leusden.nl/wolf'.
"Afgezien hiervan is het redelijk geruisloos verlopen", aldus Nijlant. "Al zijn er altijd een paar diehards die vinden dat de natuur van iedereen is en toch het gebied in zijn getrokken." De beheerder heeft drie boa's rondlopen die toezicht houden in het afgesloten gebied, een vierde staat stand-by. "Zij waarschuwen mensen die toch naar binnen gaan. En als dat niet helpt, krijgen recidivisten een bon."
Hoe verder
De burgemeester van Leusden besloot donderdag om een stuk van zo'n 700 hectare van Den Treek af te sluiten, na twee incidenten met een wolf. Eerst werd een hondje gebeten en meegenomen door een wolf met welpen. Begin vorige week werd een meisje dat met de buitenschoolse opvang in het gebied was in haar zij gebeten door een wolf. Het noodbevel en de afsluiting van het gebied gelden voorlopig tot 15 augustus.
"We moeten met z'n allen wel nadenken over 'hoe nu verder'. Want alleen een stukje van het gebied afsluiten, is een halve maatregel", aldus Nijlant.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plegen van een aanslag wordt steeds vaker een individuele daad. Terroristische aanslagen zijn daardoor moeilijker te voorspellen, waarschuwt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in een halfjaarlijks rapport over de verschillende dreigingen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een rood reisadvies gegeven voor het grensgebied van Thailand en Cambodja. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen. Het is er te gevaarlijk."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vele honderden studenten en docenten hebben in Amsterdam gedemonstreerd tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs. Met het protest wilden organisaties als de Algemene Onderwijsbond (AOb) en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) druk op de politiek blijven zetten om ingeboekte bezuinigingen terug te draaien en geen nieuwe bezuinigingen door te voeren.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."
7 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.
7 uur geleden