Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekstkar bij afgesloten 'wolvengebied' Leusden gesaboteerd

Tekstkar bij afgesloten 'wolvengebied' Leusden gesaboteerd

LEUSDEN (ANP) - De afsluiting van een deel van het landgoed bij Leusden waar recent twee incidenten met een wolf zijn geweest, heeft in het eerste weekend "goed gewerkt". Volgens de beheerder van landgoed Den Treek zijn vrijwel alle wegen en paadjes van het gebied afgezet met hekken en linten. Een van de tekstkarren die voor de hekken zijn geplaatst, is wel gesaboteerd.

Kabels zijn doorgeknipt en accu's van de tekstkar zijn gestolen, aldus rentmeester Wilbert Nijlant van landgoed Den Treek. Op deze karren, die door de gemeente Leusden zijn geplaatst, staat de tekst 'Gebied afgesloten, www.leusden.nl/wolf'.

"Afgezien hiervan is het redelijk geruisloos verlopen", aldus Nijlant. "Al zijn er altijd een paar diehards die vinden dat de natuur van iedereen is en toch het gebied in zijn getrokken." De beheerder heeft drie boa's rondlopen die toezicht houden in het afgesloten gebied, een vierde staat stand-by. "Zij waarschuwen mensen die toch naar binnen gaan. En als dat niet helpt, krijgen recidivisten een bon."

Hoe verder

De burgemeester van Leusden besloot donderdag om een stuk van zo'n 700 hectare van Den Treek af te sluiten, na twee incidenten met een wolf. Eerst werd een hondje gebeten en meegenomen door een wolf met welpen. Begin vorige week werd een meisje dat met de buitenschoolse opvang in het gebied was in haar zij gebeten door een wolf. Het noodbevel en de afsluiting van het gebied gelden voorlopig tot 15 augustus.

"We moeten met z'n allen wel nadenken over 'hoe nu verder'. Want alleen een stukje van het gebied afsluiten, is een halve maatregel", aldus Nijlant.

Meer uit Binnenland

Meer verkeersdoden in 2025, vooral onder fietsers

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar zijn in Nederland 759 mensen om het leven gekomen in het verkeer, 84 meer dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral het aantal mannelijke verkeersslachtoffers nam toe, terwijl het aantal vrouwelijke doden daalde. Fietsers vormden opnieuw de grootste groep slachtoffers, gevolgd door inzittenden van personenauto's.

1 uur geleden
Half miljoen onterechte parkeerboetes door scanauto's, schat AP

DEN HAAG (ANP) - Als gemeenten scanauto's laten rondrijden om te controleren of autobezitters hebben betaald voor een parkeerplek leidt dat tot veel onterecht opgelegde parkeerboetes. De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) schat na onderzoek dat meer dan 10 procent van de bekeuringen niet klopt. Dat zou neerkomen op ongeveer een half miljoen boetes per jaar, aldus de privacytoezichthouder.

2 uur geleden
93 mensen met brandwonden door fakkels bij huldiging PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.

13 uur geleden
Minister besluit vooralsnog niet tot inreisverbod voor rapper Ye

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.

16 uur geleden
Dode bankmedewerkster Amsterdam slachtoffer van misdrijf

AMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.

16 uur geleden
EU geeft Utrechtse projecten recordbedrag van 831 miljoen euro

UTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).

16 uur geleden
AP: datalekmeldingen ontvangen van klanten Chipsoft

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."

17 uur geleden