Tekstkar bij afgesloten 'wolvengebied' Leusden gesaboteerd
LEUSDEN (ANP) - De afsluiting van een deel van het landgoed bij Leusden waar recent twee incidenten met een wolf zijn geweest, heeft in het eerste weekend "goed gewerkt". Volgens de beheerder van landgoed Den Treek zijn vrijwel alle wegen en paadjes van het gebied afgezet met hekken en linten. Een van de tekstkarren die voor de hekken zijn geplaatst, is wel gesaboteerd.
Kabels zijn doorgeknipt en accu's van de tekstkar zijn gestolen, aldus rentmeester Wilbert Nijlant van landgoed Den Treek. Op deze karren, die door de gemeente Leusden zijn geplaatst, staat de tekst 'Gebied afgesloten, www.leusden.nl/wolf'.
"Afgezien hiervan is het redelijk geruisloos verlopen", aldus Nijlant. "Al zijn er altijd een paar diehards die vinden dat de natuur van iedereen is en toch het gebied in zijn getrokken." De beheerder heeft drie boa's rondlopen die toezicht houden in het afgesloten gebied, een vierde staat stand-by. "Zij waarschuwen mensen die toch naar binnen gaan. En als dat niet helpt, krijgen recidivisten een bon."
Hoe verder
De burgemeester van Leusden besloot donderdag om een stuk van zo'n 700 hectare van Den Treek af te sluiten, na twee incidenten met een wolf. Eerst werd een hondje gebeten en meegenomen door een wolf met welpen. Begin vorige week werd een meisje dat met de buitenschoolse opvang in het gebied was in haar zij gebeten door een wolf. Het noodbevel en de afsluiting van het gebied gelden voorlopig tot 15 augustus.
"We moeten met z'n allen wel nadenken over 'hoe nu verder'. Want alleen een stukje van het gebied afsluiten, is een halve maatregel", aldus Nijlant.
Meer uit Binnenland
ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
33 minuten geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - Binnen de gevangenis in Vught is vrijdagmiddag een incident gaande. Daarom zijn veel agenten ingezet rond het gebouw. Het is nog niet duidelijk wat er precies aan de hand is. Het is ook niet bekend of het incident is gebeurd in de zwaar beveiligde EBI of bij de reguliere gevangenis.
2 uur geledenATHENE (ANP/REUTERS) - De Griekse rechtszaak tegen onder anderen de Nederlander Pieter Wittenberg gaat in januari verder. Dit laat de organisatie Human Power weten, die informatie deelt over de rechtsgang van Wittenberg en andere hulpverleners die worden verdacht van spionage, mensensmokkel en lidmaatschap van een criminele organisatie.
3 uur geleden