Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekstkar bij afgesloten 'wolvengebied' Leusden gesaboteerd

Tekstkar bij afgesloten 'wolvengebied' Leusden gesaboteerd

LEUSDEN (ANP) - De afsluiting van een deel van het landgoed bij Leusden waar recent twee incidenten met een wolf zijn geweest, heeft in het eerste weekend "goed gewerkt". Volgens de beheerder van landgoed Den Treek zijn vrijwel alle wegen en paadjes van het gebied afgezet met hekken en linten. Een van de tekstkarren die voor de hekken zijn geplaatst, is wel gesaboteerd.

Kabels zijn doorgeknipt en accu's van de tekstkar zijn gestolen, aldus rentmeester Wilbert Nijlant van landgoed Den Treek. Op deze karren, die door de gemeente Leusden zijn geplaatst, staat de tekst 'Gebied afgesloten, www.leusden.nl/wolf'.

"Afgezien hiervan is het redelijk geruisloos verlopen", aldus Nijlant. "Al zijn er altijd een paar diehards die vinden dat de natuur van iedereen is en toch het gebied in zijn getrokken." De beheerder heeft drie boa's rondlopen die toezicht houden in het afgesloten gebied, een vierde staat stand-by. "Zij waarschuwen mensen die toch naar binnen gaan. En als dat niet helpt, krijgen recidivisten een bon."

Hoe verder

De burgemeester van Leusden besloot donderdag om een stuk van zo'n 700 hectare van Den Treek af te sluiten, na twee incidenten met een wolf. Eerst werd een hondje gebeten en meegenomen door een wolf met welpen. Begin vorige week werd een meisje dat met de buitenschoolse opvang in het gebied was in haar zij gebeten door een wolf. Het noodbevel en de afsluiting van het gebied gelden voorlopig tot 15 augustus.

"We moeten met z'n allen wel nadenken over 'hoe nu verder'. Want alleen een stukje van het gebied afsluiten, is een halve maatregel", aldus Nijlant.

Meer uit Binnenland

Nederland stuurt tweede vliegtuig naar Tenerife voor ophalen crew

DEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

16 minuten geleden
Nederlandse repatriëringsvlucht stijgt op vanaf Tenerife

GRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.

17 minuten geleden
Spaanse evacués cruiseschip aangekomen in Madrid

MADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.

1 uur geleden
Opnieuw protestactie op spoorlijn haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Activisten van de actiegroep Geef Tegengas zijn zondag opnieuw aan het protesteren in de haven van Rotterdam. Ook zaterdag was er een actie van de groep in het havengebied waarbij de havenspoorlijn werd geblokkeerd.

1 uur geleden
Eerste Nederlanders van cruiseschip Hondius gehaald

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De eerste Nederlandse opvarenden van de Hondius worden van het schip naar de kant gebracht, ziet ANP ter plaatse. Eerder werden alle Spaanse opvarenden al aan wal gebracht en per bus naar het vliegveld Tenerife Zuid gebracht, meldde het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

1 uur geleden
Meisje (15) overlijdt tijdens halve marathon in Leiden

LEIDEN (ANP) - Een 15-jarig meisje uit Oegstgeest is zondag overleden tijdens de halve marathon in Leiden. De organisatie van hardloopevenement Leiden Marathon meldt dat de jonge deelneemster onwel werd op de hoek van de Lage Rijndijk en de Herensingel. "Het meisje is ter plekke behandeld, maar kon niet worden gered." Waardoor ze onwel werd, is onbekend.

2 uur geleden
Rotterdam bereidt zich voor op komst van cruiseschip Hondius

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.

3 uur geleden