
Tekst op shirt F1-wereldkampioen Hamilton ter discussie
LONDEN (ANP/RTR) - Het T-shirt dat Formule 1-wereldkampioen Lewis Hamilton zondag voor en na de Grand Prix van Toscane droeg, is onderwerp van discussie bij de internationale automobielfederatie (FIA). De Britse Mercedes-coureur, die de race in Italiƫ won, droeg kleding met daarop de tekst: "Arresteer de agenten die Breonna Taylor vermoordden". Op de achterzijde van het shirt was een foto van de 26-jarige zwarte vrouw te zien, met de woorden: "Zeg haar naam".
Een woordvoerder van de FIA bevestigde maandag dat deze kwestie grondig wordt bestudeerd. "Het gaat er ook om hoe we in de toekomst met dit soort zaken moeten omgaan."
Taylor kwam in maart door politiegeweld om het leven toen agenten haar appartement in Louisville in Kentucky binnenvielen. Een betrokken agent werd ontslagen, twee andere functionarissen werden overgeplaatst. Niemand werd in staat van beschuldiging gesteld.
Protestacties
Hamilton maakt zich al geruime tijd in woord en gebaar sterk voor de Black Lives Matter-beweging, ook binnen de Formule 1. In zijn protestacties tegen racisme en politiegeweld, waaronder ook het knielen voor de start, kan hij op steun rekenen van onder meer de FIA. Het bestuursorgaan werkt onder meer samen met de enige zwarte coureur in de F1 aan meer diversiteit in de hoogste raceklasse en promoot tevens een campagne tegen racisme en discriminatie.
De gedragscode van de FIA verbiedt teams om politieke of religieuze standpunten uit te dragen, maar het is onduidelijk of dat ook voor coureurs geldt.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.
1 uur geledenSEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.
6 uur geledenLONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.
13 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen wil de goede vorm van de laatste race in het Italiaanse Monza meenemen naar de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Op het stratencircuit in de hoofdstad Bakoe hoopt de viervoudige wereldkampioen die ook te laten zien en mee te strijden om de zege.
14 uur geledenTOKIO (ANP) - Hardlooptalent Niels Laros heeft geen medaille kunnen bemachtigen op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. De 20-jarige Oosterhouter ging als een van de favorieten van start op de 1500 meter, maar hij eindigde in de finale als vijfde in 3.34,52.
18 uur geledenTOKIO (ANP) - Femke Bol is hard op weg haar wereldtitel op de 400 meter horden te prolongeren. De Nederlandse topatlete plaatste zich op de WK atletiek in Tokio voor de finale door haar serie in de halve finales overtuigend te winnen. Bol klokte 52,31. De Amerikaanse Dalilah Muhammad, die Bol als haar grootste concurrente beschouwt, finishte achter haar als tweede in 53,14. De finale staat vrijdag om 14.27 uur op het programma in het grote atletiekstadion van Tokio.
20 uur geleden