Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekorten bij 30 procent van Britse BP-pompstations

Tekorten bij 30 procent van Britse BP-pompstations

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Bij drie op de tien tankstations van olie- en gasconcern BP in het Verenigd Koninkrijk zijn de meest gebruikte soorten brandstof op. De vrees voor tekorten aan benzine of diesel zorgt voor rijen automobilisten die nog snel willen tanken.

"Het merendeel van de 1200 vestigingen die wij bevoorraden in het Verenigd Koninkrijk is nog open en bevoorraad", schrijft BP in een verklaring. "Maar door de enorme vraag van de afgelopen twee dagen schatten we dat 30 procent van de locaties binnen dit netwerk zonder de belangrijkste brandstoftypes zit."

Shell meldde dat sinds vrijdag de vraag bij zijn tankstations in het Verenigd Koninkrijk hoger is dan normaal. Dat leidt er bij sommige tankstations toe dat de voorraden van bepaalde brandstoftypes snel slinken. "We vullen deze snel aan, meestal binnen 24 uur."

Tekort aan chauffeurs

Eerder deze week kwam een aantal tankstations in het Verenigd Koninkrijk zonder brandstoffen te zitten door een tekort aan chauffeurs voor de bevoorrading. Premier Boris Johnson gaf dit weekend toe aan een langgekoesterde wens van het bedrijfsleven en beloofde duizenden visa voor buitenlandse truckers. Hij beloofde ook 5500 visa voor gastarbeiders in de pluimvee-industrie.

Johnsons kabinet riep Britse consumenten op geen hamstergedrag te vertonen aan de pomp. Minister Grant Shapps voor Transport benadrukte dat er geen tekorten zijn bij Britse raffinaderijen. Tegelijkertijd beschuldigde hij de transportlobby ervan paniek te zaaien met berichten over schaarste door chauffeurstekorten. "Er is tamelijk onverantwoord informatie verstrekt door een van de organisaties voor wegtransport", zei de minister tegen Sky News.

Meer uit Financieel

Vertrekkend TenneT-topvrouw pleit voor nieuwe industrie aan kust

AMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.

11 uur geleden
Meer huizenkijkers bij openhuizendag makelaarsorganisatie NVM

UTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.

11 uur geleden
Door laag water Rijn gestrand binnenvaartschip vaart weer

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.

13 uur geleden
Bloomberg: Merz gaat praten met Klaas Knot over topfunctie ECB

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.

15 uur geleden
VS praten met Rusland over oliedeal, meldt The New York Times

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering praat met Rusland over een oliedeal waarmee miljarden dollars gemoeid zijn, meldt The New York Times zaterdag op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is zo'n mogelijke deal onderdeel van de Amerikaanse onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

16 uur geleden
Justitie VS heropent strafrechtelijk onderzoek oud-Fed-baas niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heropent het strafrechtelijk onderzoek naar oud-voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve niet. Onlangs werd het voormalige centralebankhoofd in een rapport grotendeels vrijgepleit van beschuldigingen rond kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van het Fed-gebouw in Washington. President Donald Trump drong er echter op aan dat justitie opnieuw naar de zaak zou kijken.

18 uur geleden
Problemen met nieuwe iPhone bij sommige Amerikaanse klanten

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat "een klein aantal" Amerikaanse klanten met de nieuwe iPhone 18 Pro Max hun toestel moet laten vervangen. Door een bug verloren deze klanten met een abonnement bij telecombedrijf AT&T hun mobiele verbinding.

18 uur geleden