Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekorten bij 30 procent van Britse BP-pompstations

Tekorten bij 30 procent van Britse BP-pompstations

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Bij drie op de tien tankstations van olie- en gasconcern BP in het Verenigd Koninkrijk zijn de meest gebruikte soorten brandstof op. De vrees voor tekorten aan benzine of diesel zorgt voor rijen automobilisten die nog snel willen tanken.

"Het merendeel van de 1200 vestigingen die wij bevoorraden in het Verenigd Koninkrijk is nog open en bevoorraad", schrijft BP in een verklaring. "Maar door de enorme vraag van de afgelopen twee dagen schatten we dat 30 procent van de locaties binnen dit netwerk zonder de belangrijkste brandstoftypes zit."

Shell meldde dat sinds vrijdag de vraag bij zijn tankstations in het Verenigd Koninkrijk hoger is dan normaal. Dat leidt er bij sommige tankstations toe dat de voorraden van bepaalde brandstoftypes snel slinken. "We vullen deze snel aan, meestal binnen 24 uur."

Tekort aan chauffeurs

Eerder deze week kwam een aantal tankstations in het Verenigd Koninkrijk zonder brandstoffen te zitten door een tekort aan chauffeurs voor de bevoorrading. Premier Boris Johnson gaf dit weekend toe aan een langgekoesterde wens van het bedrijfsleven en beloofde duizenden visa voor buitenlandse truckers. Hij beloofde ook 5500 visa voor gastarbeiders in de pluimvee-industrie.

Johnsons kabinet riep Britse consumenten op geen hamstergedrag te vertonen aan de pomp. Minister Grant Shapps voor Transport benadrukte dat er geen tekorten zijn bij Britse raffinaderijen. Tegelijkertijd beschuldigde hij de transportlobby ervan paniek te zaaien met berichten over schaarste door chauffeurstekorten. "Er is tamelijk onverantwoord informatie verstrekt door een van de organisaties voor wegtransport", zei de minister tegen Sky News.

Meer uit Financieel

Zonne-energie in Nederland groeit minder hard, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De groei van de hoeveelheid zonne-energie die in Nederland kan worden geproduceerd, vlakt af. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) dinsdag. Vooral de groei van zonnepanelen bij huishoudens en kleine bedrijven is sterk afgenomen, maar diezelfde trend is ook te zien bij grootschalige zonneparken en zonnepanelen op bedrijfsdaken.

1 uur geleden
Jongerenbank BUUT waarschuwt voor TikTok Shop

AMSTERDAM (ANP) - Jongerenbank BUUT begint een socialemediacampagne om ouders en tieners te waarschuwen voor TikTok Shop. Volgens het ABN AMRO-onderdeel is dat verkoopkanaal vergelijkbaar met een "verleidingsmachine, met name voor puberbreinen".

1 uur geleden
Trump dreigt met verkoopverbod voor Canadese vliegtuigbouwer

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.

4 uur geleden
OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

5 uur geleden
Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

7 uur geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

7 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

8 uur geleden