
Tekorten aan computerchips remt omzetstijging Renault
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse autofabrikant Renault zag de omzet in het derde kwartaal stijgen, maar wel minder dan verwacht. Dat komt doordat het bedrijf moeite had te voldoen aan de grote vraag naar elektrische auto’s vanwege problemen in de toeleveringsketen.
De omzet steeg in het derde kwartaal met 22 procent op jaarbasis tot 9 miljard euro. Het aantal verkochte auto's in die periode daalde met 2,4 procent tot ongeveer 481.000. Die daling schrijft het bedrijf toe aan een tekort aan halfgeleiders die worden gebruikt voor zijn auto’s.
Momenteel werkt Renault aan een deal met de Japanse autofabrikant Nissan. De twee bedrijven willen hun twee decennia oude alliantie opnieuw vormgeven. Renault wil daarbij het belang in Nissan terugbrengen tot 15 procent, van het huidige niveau van 43 procent. In ruil daarvoor zal Nissan 500 miljoen tot 750 miljoen dollar investeren in een belang van ongeveer 15 procent in de elektrische-autoactiviteiten van Renault. Het nieuwe pact zou de Franse autofabrikant in staat stellen door te gaan met een geplande afsplitsing van zijn elektrische auto-activiteiten.
Meer uit Financieel
GRONINGEN (ANP) - Voormalig Jumbo-baas Frits van Eerd liet zich uitgebreid fêteren en omkopen om de supermarktketen raceteams te laten sponsoren, stelt het Openbaar Ministerie in de rechtszaak tegen Van Eerd en hoofdverdachte Theo E.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Het Rijk hoeft geen financiële compensatie te geven aan eigenaren van kolencentrales die vanwege nieuwe regels hun installaties eerder moeten sluiten. Tot die conclusie is het gerechtshof in Den Haag dinsdag gekomen, dat daarbij een eerder oordeel van de rechtbank uit 2022 bevestigt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft een waarschuwing uitgedaan voor hypotheekfraude. Daarover krijgt de toezichthouder de laatste tijd vaker signalen, meldde de AFM dinsdag.
1 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De verliezen voor winkeliers door diefstal van klanten in Duitsland zijn vorig jaar naar een nieuw record gestegen, met een schadepost van bijna 3 miljard euro. Dat meldt het onderzoeksinstituut voor de detailhandel EHI uit Keulen. Daarmee nam die kostenpost met bijna 5 procent toe ten opzichte van het voorgaande jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag stevig omhoog. Beleggers reageerden verheugd op het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran. Een verdere escalatie van het conflict na de Amerikaanse luchtaanvallen op Iraanse nucleaire faciliteiten afgelopen weekend, lijkt daarmee uit te blijven. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump zijn Israël en Iran het er "volledig over eens dat er een volledig en totaal staakt-het-vuren zal zijn, gedurende twaalf uur, waarna de oorlog als beëindigd zal worden beschouwd".
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdag opnieuw flink omlaag door het nieuws over een wapenstilstand tussen Israël en Iran. Daardoor zijn de zorgen over verstoringen van olieleveringen uit het Midden-Oosten door escalatie van het conflict verder afgenomen. Op maandag was er ook al een forse prijsdaling.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM spant een kort geding aan in een poging om de aangekondigde staking bij het grondpersoneel te laten verbieden. Dinsdagochtend werd bekend dat medewerkers zaterdag 24 uur willen gaan staken. Daardoor dreigen dan veel vluchten uit te vallen, omdat bijvoorbeeld koffers niet in vliegtuigen geladen kunnen worden.
3 uur geleden