Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekort verpleegkundigen groeit wereldwijd tijdens pandemie

Tekort verpleegkundigen groeit wereldwijd tijdens pandemie

GENÈVE (ANP/RTR) - Wereldwijd is er een tekort aan verpleegkundigen en velen houden ermee op of worden het slachtoffer van een burn-out als gevolg van de coronapandemie. Volgens de International Council of Nurses (ICN) in Genève, een koepelorganisatie namens 27 miljoen verpleegkundigen in meer dan 130 landen, zijn velen het na twee jaar werken onder hoogspanning zat.

Het aantal zorgverleners dat er binnen een jaar mee wil ophouden is in een jaar tijd verdubbeld tot tussen de 20 en 30 procent, zegt Howard Catton, hoofd van het ICN. Hij merkt dat de rijkere, westerse landen in toenemende mate proberen verplegend personeel te werven in Afrikaanse landen en andere regio's met lage lonen.

"We zien in toenemende mate wervingsacties door bijvoorbeeld Duitsland en het Verenigd Koninkrijk, maar ook door de Verenigde Staten en Canada", aldus Catton. In landen als Kenia, Oeganda en Nigeria wordt volgens hem aan werving gedaan. Verpleegkundigen uit de Filipijnen en India zijn van oudsher al gevraagd.

Bekend probleem

Personeelstekorten in ziekenhuizen zijn volgens het ICN niets nieuws. Voor de pandemie was er al een tekort van 6 miljoen zorgverleners en circa 4,75 miljoen gaan er binnen enkele jaren met pensioen.

De opkomst van de nieuwe Omikron-variant helpt ook niet om de zorgen onder zorgverleners te verminderen. Catton: "Ik denk dat alle verpleegkundigen over de hele wereld eindelijk licht aan het einde van de pandemietunnel meenden te zien, maar nu is er voelbare angst dat we weer terug zijn bij af."

Meer uit Buitenland

President Egypte doet dringende oproep aan Trump over Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft in een video een dringende oproep gedaan aan zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om onmiddellijk een einde te maken aan de strijd in de Gazastrook en hulpgoederen toe te laten. Trump is volgens Al-Sisi in staat om de oorlog te stoppen, hulp te laten komen en een einde te maken aan het lijden".

1 uur geleden
Trump haalt bestandsdeadline voor Poetin van 50 dagen naar voren

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump vervroegt de deadline die hij aan Rusland had gegeven. De Amerikaanse president kondigde veertien dagen geleden aan dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin vijftig dagen had om een staakt-het-vuren te sluiten met Oekraïne, anders zouden er zware heffingen volgen. Trump zei dat Poetin nu nog tien tot twaalf dagen heeft om in te stemmen met een bestand.

1 uur geleden
Israëlische mensenrechtengroepen noemen oorlog in Gaza genocide

JERUZALEM (ANP/AFP) - Twee grote Israëlische mensenrechtenorganisaties stellen dat Israël zich schuldig maakt aan een genocide op de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Volgens nieuwssite The Times of Israel zijn B'Tselem en Physicians for Human Rights de eerste grote Israëlische organisaties die deze beschuldiging uiten.

2 uur geleden
Bijna 150 doden door ondervoeding en verhongering in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Het dodental door ondervoeding en verhongering in de Gazastrook is maandag gestegen naar 147, meldt het lokale ministerie van Gezondheid. In de afgelopen 24 uur zijn veertien nieuwe sterfgevallen geregistreerd.

2 uur geleden
Premiers Cambodja en Thailand akkoord met wapenstilstand

PUTRAJAYA (ANP/RTR) - De premiers van Cambodja en Thailand zijn na bemiddeling van hun Maleisische ambtgenoot akkoord gegaan met een wapenstilstand aan hun omstreden grens. Het staakt-het-vuren gaat om middernacht in (19.00 uur Nederlandse tijd). De premier van Maleisië, Anwar Ibrahim, heeft de overeenkomst bekendgemaakt en zei dat er geen voorwaarden aan de wapenstilstand zijn verbonden.

4 uur geleden
TRT: 17 doden en tienduizenden geëvacueerden door branden Turkije

ISTANBUL (ANP) - De hevige bosbranden die al dagenlang in meerdere regio's in Turkije woeden, hebben tot maandag aan zeker zeventien mensen het leven gekost. Volgens staatsomroep TRT hebben autoriteiten in de zeven provincies waar de branden nog actief zijn, tienduizenden burgers geëvacueerd uit steden als Karabük, Antalya, Mersin, Ankara en Kahramanmaraş.

6 uur geleden
Thailand en Cambodja praten over oplossing geweld grensgebied

PUTRAJAYA (ANP/RTR/AFP) - De leiders van Thailand en Cambodja zijn in Maleisië begonnen aan overleg over het geweld in het grensgebied. De gesprekken zijn gericht op het bereiken van een wapenstilstand.

6 uur geleden