Tekort tot 80 miljoen dreigt voor Kamers van Koophandel
DEN HAAG (ANP) - Er dreigt een flink financieel tekort voor de Kamers van Koophandel. Het gaat volgens een eerste schatting om 70 tot 80 miljoen euro, aldus staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer.
Het gaat om extra kosten die ontstaan door bijvoorbeeld de snel groeiende Europese wetgeving die in de KVK-registers en systemen moet worden verwerkt. De organisatie dreigt vooral veel geld te verliezen omdat meer data openbaar worden. De verkoop van data is een belangrijke bron van inkomsten voor de KVK. Het gaat hier "potentieel" om een bedrag van 50 miljoen euro dat gaat verloren.
De staatssecretaris laat weten met de KVK te overleggen "hoe we voor de toekomst kunnen komen tot een structurele en duurzame financiering van de KVK".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
10 minuten geledenLEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat volgende week voorstellen een uitzondering te maken op sancties voor een Chinees bedrijf dat halfgeleiders produceert. Dat schrijft Bloomberg op basis van EU-bronnen. Die uitzondering zal worden gemaakt op verzoek van de auto-industrie, die vreest voor problemen in de productieketen als er niet genoeg Chinese halfgeleiders naar Europa kunnen worden geïmporteerd.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting begint een massaclaim tegen het Amerikaanse techbedrijf AppLovin om het illegaal volgen van miljoenen Nederlanders. Volgens The Privacy Collective worden via software in gratis games en apps veel gegevens van mensen verzameld en doorverkocht. De stichting eist een verbod op de praktijken en een schadevergoeding voor de naar schatting minstens 8,5 miljoen gedupeerde Nederlanders, waaronder zo'n 1,5 miljoen kinderen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil bezitters van een koopwoning vanaf volgend jaar verbieden om een sociale huurwoning te huren. Het stadsbestuur wil daarmee duidelijk maken dat het onwenselijk is dat huizenbezitters sociale huurwoningen bezet houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.
2 uur geleden