Tekort studentenwoningen krimpt, maar groeit straks mogelijk weer
DEN HAAG (ANP) - Het tekort aan studentenwoningen is in het afgelopen jaar wat afgenomen, van 27.000 naar 23.000 'wooneenheden'. Maar de problemen blijven, zegt woonminister Hugo de Jonge in reactie op de Landelijke Monitor Studentenhuisvesting (LMS). In deze monitor wordt bovendien de verwachting uitgesproken dat het tekort de komende jaren weer zal toenemen, door de herinvoering van de basisbeurs voor studenten.
Door de basisbeurs worden meer studenten verwacht, terwijl "het aanbod van studentenkamers wellicht ook kan afnemen".
Evengoed ziet De Jonge goede stappen. De "piekbelasting" aan het begin van het studiejaar wordt beter opgevangen. En "internationale studenten worden gewaarschuwd dat ze niet moeten komen als ze geen kamer hebben, waardoor ze zorgen dat ze al een vorm van huisvesting hebben geregeld voor hun komst." Daarnaast zijn er "mooie initiatieven", zoals proeven waarin studenten met zijn tweeën op één kamer slapen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
9 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
14 minuten geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
19 minuten geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
27 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
29 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
3 uur geleden