Tekort studentenkamers steeds erger, vreest vastgoedadviseur CBRE
AMSTERDAM (ANP) - Nederland heeft een groot tekort aan studentenkamers, en dat zal de komende jaren alleen maar erger worden. Daarvoor waarschuwt vastgoedadviseur CBRE. Volgens het bedrijf moet het aantal geplande onderkomens, de 'pijplijn', verdubbeld worden "om de tekorten in studentenhuisvesting weg te werken".
CBRE stelt dat veel studenten in reguliere huurwoningen wonen. Die zijn niet specifiek voor studenten bedoeld. Het adviesbureau verwacht dat die op termijn niet meer te huur aangeboden worden als gevolg van fiscale maatregelen. Studenten moeten dan ergens anders onderdak zien te vinden, maar er komen niet genoeg studentenkamers bij om al die studenten op te vangen. Dan zou het gevolg zijn "dat de huisvestingssituatie in de meeste studentensteden de komende jaren verergert", aldus CBRE.
Het bedrijf verwacht op korte termijn al grote problemen in bekende studentensteden als Groningen, Amsterdam, Rotterdam en Tilburg, maar ook in wat kleinere steden als Zwolle, Haarlem en Den Bosch.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
53 minuten geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tom van der Lee (GroenLinks-PvdA) doet opnieuw een poging voorzitter te worden van de Tweede Kamer. In een brief aan de Kamerleden waarin hij zich kandidaat stelt, zegt hij "betekenisvol" te willen bijdragen aan het verbeteren van de politieke cultuur.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.
8 uur geleden