Tekort studentenkamers steeds erger, vreest vastgoedadviseur CBRE
AMSTERDAM (ANP) - Nederland heeft een groot tekort aan studentenkamers, en dat zal de komende jaren alleen maar erger worden. Daarvoor waarschuwt vastgoedadviseur CBRE. Volgens het bedrijf moet het aantal geplande onderkomens, de 'pijplijn', verdubbeld worden "om de tekorten in studentenhuisvesting weg te werken".
CBRE stelt dat veel studenten in reguliere huurwoningen wonen. Die zijn niet specifiek voor studenten bedoeld. Het adviesbureau verwacht dat die op termijn niet meer te huur aangeboden worden als gevolg van fiscale maatregelen. Studenten moeten dan ergens anders onderdak zien te vinden, maar er komen niet genoeg studentenkamers bij om al die studenten op te vangen. Dan zou het gevolg zijn "dat de huisvestingssituatie in de meeste studentensteden de komende jaren verergert", aldus CBRE.
Het bedrijf verwacht op korte termijn al grote problemen in bekende studentensteden als Groningen, Amsterdam, Rotterdam en Tilburg, maar ook in wat kleinere steden als Zwolle, Haarlem en Den Bosch.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid heeft mensen naar Utrecht gestuurd om een indruk te krijgen van de situatie na de explosie in de binnenstad. Later beslist de raad of daadwerkelijk een onderzoek wordt ingesteld.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos Leijdekkers is vrijdag door de Antwerpse rechtbank veroordeeld tot zeven jaar cel in de zaak-Hippix. Bij deze omvangrijke drugszaak gaat het om de invoer van ettelijke tonnen cocaïne via de Antwerpse haven.
8 uur geleden