Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekort aan vakmensen in installatiebranche loopt hard op

Tekort aan vakmensen in installatiebranche loopt hard op

DEN HAAG (ANP) - Het tekort aan vakmensen in de installatiebranche, zoals loodgieters, loopt hard op. Voorzitter Doekle Terpstra van brancheorganisatie Techniek Nederland waarschuwt woensdag, op Wereld Loodgieters Dag, dat in de komende drie tot vijf jaar de tekorten aan vakmensen kunnen oplopen tot 40.000 als er nu geen actie wordt ondernomen. Dat zou een verdubbeling betekenen ten opzichte van nu.

Voor de energietransitie zijn de komende jaren tienduizenden extra technici nodig. De brancheorganisatie vindt daarom dat ook de politiek veel meer aandacht zou moeten hebben voor het technisch beroepsonderwijs. "Technisch beroepsonderwijs is zo belangrijk dat het volgende kabinet het veel aantrekkelijker zou moeten maken. Bijvoorbeeld met financiële voordelen", aldus Terpstra. Hij pleit zelfs voor het afschaffen van collegegeld om jongeren te lokken.

Volgens klusplatform Zoofy, waarbij meer dan 7000 vakmensen zijn aangesloten, waren loodgietersklussen, de meest gevraagde klussen vorig jaar. Dan gaat het onder meer om het plaatsen van kranen en sanitair, het opsporen van lekkages het aansluiten van de afvoer en het verhelpen van een gootsteenverstopping. Terpstra meent dat technische vakmensen onmisbaar zijn in onze maatschappij. Momenteel zijn zo’n 150.000 vakmensen werkzaam in de installatiebranche.

Techniek Nederland wijst in het bijzonder ook op de carrièrekansen die er liggen voor loodgieters en andere technische vakmensen. Volgens het UWV is loodgieter ook een kansrijk beroep. Toch zijn er steeds minder jongeren die kiezen voor een technische mbo-opleiding. Terpstra adviseert praktisch ingestelde jongeren juist nu om een technisch vak te kiezen.

Meer uit Financieel

FNV-voorman: formerende partijen leggen bom onder pensioenakkoord

UTRECHT (ANP) - Het plan van de formerende partijen in Den Haag om de AOW-leeftijd sneller te verhogen legt een bom onder het pensioenakkoord. Dat zegt interim-voorzitter van vakbond FNV Dick Koerselman dinsdag in gesprek met het ANP. Hij noemt het "moreel verwerpelijk" dat D66, CDA en VVD de spelregels rond de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel willen openbreken. Dit plan maakt het volgens hem eigenlijk ook onmogelijk voor FNV om zaken met het nieuwe kabinet te doen.

16 minuten geleden
Brussel onderzoekt Chinees windmolenbedrijf om subsidies

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet onderzoek naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind vanwege mogelijk oneerlijke concurrentie door subsidies. Het bedrijf levert windturbines aan landen in de EU. De Commissie heeft vermoedens dat "Goldwind mogelijk buitenlandse subsidies heeft ontvangen die de interne markt van de EU kunnen verstoren".

19 minuten geleden
Franse autoriteiten doorzoeken kantoor X in Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.

1 uur geleden
Ørsted verkoopt Europese activiteiten met windmolens op land

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.

2 uur geleden
China verbiedt verzonken deurgrepen in auto's vanwege veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.

2 uur geleden
Duitsland investeert 3,3 miljard euro in Duits deel TenneT

ARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.

2 uur geleden
Rotterdamse haven scherpt toezicht op drones aan

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.

3 uur geleden