Tekort aan muntgeld dreigt in Amerikaanse regio's
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten dreigt een gebrek aan muntgeld. Nu door de coronacrisis veel winkels dicht bleven, is ook de omloop van munten tot een halt gekomen. Volgens Jerome Powell, president van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve, wordt gewerkt aan een oplossing.
Het Republikeinse Congreslid Jon Rose wierp Powell de kwestie tijdens een hoorzitting in Washington voor de voeten. Volgens hem dreigt in sommige staten een tekort aan muntgeld. Dit zou onder meer in Tennessee, de staat waar Rose vertegenwoordiger van is, spelen. Rose kreeg daarover naar eigen zeggen verschillende signalen binnen van banken.
Powell erkende dat het hele systeem van muntroulatie als gevolg van de lockdownmaatregelen goeddeels stil is komen te vallen. Hij werkt met de centrale banken aan een oplossing. Verder wees hij erop dat als de economie weer op gang komt, ook de munten weer zullen rollen. Daarmee is volgens hem sprake van een tijdelijk probleem.
Meer uit Financieel
ZIERIKZEE (ANP) - Fashiongroep Omoda neemt de onlinewinkel Wehkamp over van de Britse investeringsmaatschappij Apax Partners. Daarmee komt Wehkamp na elf jaar weer in Nederlandse handen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het aantal reizigers op Europese luchthavens is in april gedaald ten opzichte van een jaar geleden. Het is voor het eerst dat het aantal passagiers is teruggelopen sinds de luchtvaartsector zich herstelde van de coronapandemie, meldt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. De daling is het gevolg van de Iranoorlog en een staking in Duitsland.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde donderdag tot de grote verliezers op het Damrak. De koersdaling van ruim 6 procent volgde op de aankondiging van investeringsfirma Pershing Square van miljardair Bill Ackman om zijn belang in het bedrijf te verkopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland telt meer miljonairs en hun gezamenlijke vermogen is ook gegroeid. Dat blijkt uit een onderzoek van adviesbureau Capgemini naar miljonairs in Nederland en ruim twintig andere landen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - ING werkt aan een overnamebod op de Spaanse vermogensbeheerder Singular Bank. Dat meldt de Spaanse zakenkrant Cinco Días op basis van bronnen. Ook de grote Italiaanse bank Intesa Sanpaolo zou interesse hebben in een overname van Singular.
4 uur geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De wereldwijde vraag naar chips die nodig zijn om toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) te laten draaien, is groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Dat zei topman C.C. Wei van het Taiwanese chipconcern TSMC donderdag op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in Hsinchu.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zonnepanelenbezit in Nederland is ongelijk verdeeld over huishoudens. Dat blijkt uit een studie van het Centraal Planbureau (CPB). Huishoudens met een hoger inkomen en vermogen beschikken vaker over de duurzame manier van energie opwekken.
5 uur geleden