Tekort aan handschoenen voor zorginstellingen
DEN HAAG (ANP) - Zorgverleners hebben momenteel een tekort aan handschoenen. Dat schrijft minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Voor andere beschermingsmiddelen zoals schorten, brillen en mondkapjes geldt dat het Landelijk Consortium Hulpmiddelen (LCH) met de huidige voorraad kan voorzien in de vraag van zorginstellingen, stelt de minister.
De verwachting is dat het tekort aan handschoenen de komende weken verlicht wordt dankzij grote bestellingen uit Azië, schrijft de minister. "Wel geeft het LCH aan dat de schaarste in handschoenen voor de komende weken een aandachtspunt zal blijven." Volgens De Jonge verwacht het LCH de komende weken een "constante aanvoer" van beschermingsmiddelen doordat het aantal vluchten wordt uitgebreid.
Minister Martin van Rijn (Medische Zorg) zei eerder op woensdag dat de voorraad persoonlijke beschermingsmiddelen eind juni groot genoeg zal zijn om een eventuele tweede besmettingsgolf van het coronavirus aan te kunnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen zonder geldige verblijfspapieren kunnen zich minder goed ontwikkelen. Daarvoor waarschuwde Theo Lodder van de Raad voor de Kinderbescherming in een gesprek met Tweede Kamerleden. Het gebrek aan toekomstperspectief van zulke kinderen is "in zekere zin een hopeloze situatie".
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Erkende vluchtelingen komen nog nauwelijks aan het werk in sectoren met personeelstekorten, ziet de Algemene Rekenkamer. Lange asielprocedures en verplichte taallessen zorgen ervoor dat mensen lastiger een baan vinden of de juiste diploma's kunnen halen. De Rekenkamer vindt dat het ministerie van Sociale Zaken moet aangeven wat het doel van inburgering is en daar ook beleid op moet maken.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Breda aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden in de Bredase wijk Tuinzigt tijdens de jaarwisseling. Dat meldt een woordvoerder van de politie woensdag.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.
8 uur geleden