Tekort aan handschoenen voor zorginstellingen
DEN HAAG (ANP) - Zorgverleners hebben momenteel een tekort aan handschoenen. Dat schrijft minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer. Voor andere beschermingsmiddelen zoals schorten, brillen en mondkapjes geldt dat het Landelijk Consortium Hulpmiddelen (LCH) met de huidige voorraad kan voorzien in de vraag van zorginstellingen, stelt de minister.
De verwachting is dat het tekort aan handschoenen de komende weken verlicht wordt dankzij grote bestellingen uit Azië, schrijft de minister. "Wel geeft het LCH aan dat de schaarste in handschoenen voor de komende weken een aandachtspunt zal blijven." Volgens De Jonge verwacht het LCH de komende weken een "constante aanvoer" van beschermingsmiddelen doordat het aantal vluchten wordt uitgebreid.
Minister Martin van Rijn (Medische Zorg) zei eerder op woensdag dat de voorraad persoonlijke beschermingsmiddelen eind juni groot genoeg zal zijn om een eventuele tweede besmettingsgolf van het coronavirus aan te kunnen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
9 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het calamiteitenhospitaal in Utrecht is weer gesloten. Het UMC Utrecht opende het hospitaal donderdagmiddag wegens de explosie in het centrum van de stad. In het calamiteitenhospitaal is één patiënt behandeld.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Centrummanagement Utrecht (CMU) heeft contact opgenomen met ondernemers in het getroffen gebied in het centrum van Utrecht. Daar vond donderdagmiddag een grote explosie plaats die bij veel winkels en restaurants in de omgeving voor flinke schade heeft gezorgd.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht is inmiddels dicht bij het getroffen pand van de explosie geweest. Dat bestaat uit meerdere woonlagen en is ingestort. Ook de panden daarnaast aan de Visscherssteeg zijn deels bezweken, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Voor inwoners van Utrecht die niet terug naar huis kunnen door de grote explosie en brand in het centrum, heeft de gemeente opvang geregeld "voor zolang als dat nodig is". Burgemeester Sharon Dijksma zei donderdagavond tegen RTV Utrecht dat momenteel aan tientallen mensen onderdak wordt geboden in hotel Karel V.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Veiligheidsregio Utrecht bekijkt momenteel wanneer mensen hun auto kunnen ophalen bij de parkeergarage aan de Utrechtse Springweg, vlakbij de Visscherssteeg waar donderdag een grote explosie plaatsvond. De veiligheidsregio zegt een plan op te stellen en later met meer informatie te komen.
1 uur geleden