'Tekort aan geschikte monteurs om auto's te repareren dreigt'
BREUKELEN (ANP) - Steeds meer auto’s zijn voorzien van geavanceerde software voor rijhulpsystemen, maar er zijn nog maar weinig monteurs en specialisten die deze systemen na bijvoorbeeld een aanrijding goed kunnen repareren. Daarvoor waarschuwt de AutoTech Aliantie, waarbij grote bedrijven als Van Mossel Autoschade, Stern en de Louwman Dealer Group zijn aangesloten.
Denk aan de achteruitrijcamera, parkeersensoren en vermoeidheidsherkenning. Door dat soort foefjes worden auto's steeds complexer, legt Arno van der Steen uit. Hij is projectleider bij het lectoraat Automotive Research aan de Hogeschool Arnhem Nijmegen (HAN) en als adviseur betrokken bij de AutoTech Alliantie.
In 2025 rijden er volgens hem waarschijnlijk 2,5 miljoen auto’s rond met zogenoemde ADAS (Advanced Driver Assistance System). In 2030 zijn dat er naar verwachting al 4,6 miljoen. "We hebben tegen die tijd zo’n 1000 extra schadeherstellers nodig om voertuigen met deze systemen te kunnen repareren, zodat bestuurders weer veilig de weg op kunnen. Er zijn er nu zo’n negentig opgeleid. Als we nu niet in actie komen, lopen we deze achterstand nooit meer in. Dat leidt tot onveilige situaties", aldus Van der Steen.
Hij pleit ervoor dat de branche meer inzet op het rekruteren van geschikt technisch personeel. Ook vindt hij dat verzekeraars goed moeten kijken naar welke garagebedrijven ze verzekerden met schade toesturen. Consumenten zullen waarschijnlijk te maken gaan met hogere verzekeringspremiers, voorziet de deskundige daarnaast. "Het vervangen van een ouderwetse bumper is simpel en goedkoop. Het vervangen van een bumper met allerlei sensoren is lastiger en daarmee duurder. Dit zal ergens betaald moeten worden."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
1 dag geleden