
Tekort aan chips voor auto's drukt op productie industrie VS
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het chiptekort in de autosector heeft afgelopen maand gezorgd voor een neergang in de productie van de volledige Amerikaanse industrie. Doordat verscheidene automakers fabrieken stillegden, daalde de productie van motorvoertuigen met 12,5 procent ten opzichte van augustus. Voor de voltallige industrie was er een daling van 1,3 procent op maandbasis, waar economen juist uit waren gegaan van een klein plusje van 0,1 procent.
Ook zonder de productie van voertuigen mee te tellen was er echter een daling van wat er door de Amerikaanse industrie werd gemaakt. Zo was de belangrijke energiesector, met onder meer het oppompen en raffineren van olie, goed voor een min van ruim 3 procent.
Niet alle sectoren produceerden minder door de opstoppingen in de leveringsketen. De hightechsector groeide juist, in het bijzonder werden er meer computers geproduceerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft met een nipte meerderheid gestemd om Trump-adviseur Stephan Miran te benoemen als bestuurslid van de Federal Reserve. De stemming in de door Republikeinen gecontroleerde Senaat eindigde in 48-47.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De stemming zat er maandag goed in op Wall Street, waar de beursgraadmeters nieuwe records bereikten. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gemeld dat de handelsgesprekken met China voorspoedig verliepen. Autofabrikant Tesla (plus 3,6 procent) ging verder omhoog na de bekendmaking dat topman Elon Musk voor ongeveer 1 miljard dollar aan aandelen van zijn eigen bedrijf heeft gekocht. Vrijdag boekte het aandeel Tesla al een verrassende koerswinst van ruim 7 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs heeft maandag een nieuw recordniveau bereikt, na vier weken op rij te zijn gestegen. De prijs van goud is dit jaar met ongeveer 40 procent opgelopen en behoort daarmee tot de best presterende grondstoffen.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zegt nog altijd niet te weten wat de staking woensdag bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij op Schiphol betekent voor de vluchten en passagiers. Eerder maandag was op de website van Schiphol al te zien dat KLM voor die dag vele tientallen vluchten heeft geschrapt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is de eerste handelsdag van de week positief geƫindigd, geholpen door groen gekleurde koersenborden op Wall Street. Vooral de chipbedrijven ASML, ASMI en Besi deden goede zaken, met koerswinsten tot 6 procent.
11 uur geledenDELFZIJL (ANP) - De Nederlandse rederij van een vrachtschip dat onlangs vast kwam te zitten ten noorden van Canada werkt momenteel aan een plan om het schip los te maken. Dit bevestigt een woordvoerder van de rederij, Wagenborg uit het Groningse Delfzijl, na berichtgeving door onder andere RTV Noord.
11 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en de Chinese eigenaren van socialmediaplatform TikTok hebben een 'raamwerkakkoord' bereikt om een deel van het socialmediaplatform over te nemen, heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent maandag gezegd.
12 uur geleden