Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels

Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels

HEINSBERG (ANP) - In de regio Heinsberg, aan de Duitse kant van de grens tussen Sittard en Roermond, dreigt een tekort aan huisartsen en verplegend personeel te ontstaan. Dat komt doordat artsen en hulpverleners die in contact zijn geweest met een patiënt die het coronavirus onder de leden heeft, direct voor veertien dagen in quarantaine moeten. Dit is conform een richtlijn van het Duitse Koch Instituut, het Duitse equivalent van het RIVM.

Bestuurder Stephan Pusch van de regio Heinsberg maakt zich hierover grote zorgen. "Het ergert me buitengewoon", zei hij maandagavond in een videoboodschap aan de bevolking. "De verzorging door huisartsen in de Kreis Heinsberg wordt moeilijk", zei Pusch. Hij noemt de situatie ernstig.

Hij zegt zich te kunnen voorstellen dat burgers het gevoel krijgen op medisch vlak niet meer goed geholpen te worden. Pusch heeft contact opgenomen met ziekenhuizen in zijn regio, die met hetzelfde probleem kampen.

"Ook artsen en verplegend personeel die contact hebben gehad met geïnfecteerde patiënten, maar verder geen symptomen van die ziekte hebben, moeten gewoon door kunnen werken", vindt Pusch, die zijn nood ook heeft geklaagd bij het Koch Instituut en de regering van Noordrijn-Westfalen.

Pusch zei verder nog dat het aantal besmette mensen in zijn regio 78 bedraagt. Hij verwacht dat dit aantal verder toeneemt. Van deze 78 liggen er vijf in het ziekenhuis, onder wie het echtpaar uit Gangelt, bij wie het coronavirus als eerste in de regio werd ontdekt. Met hen gaat het inmiddels wat beter, zei Pusch.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef tegen Iran: sancties om onderdrukking mensen

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.

27 minuten geleden
Greenpeace bekritiseert Franse uraniumimport uit Rusland

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.

2 uur geleden
Xi tegen Starmer: China open voor langdurige strategische relatie

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.

3 uur geleden
Rechter blokkeert Trump-beleid jegens vluchtelingen in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).

4 uur geleden
Aanhoudend geweervuur en luide explosies in hoofdstad van Niger

NIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.

5 uur geleden
Mexico zet olieleveringen Cuba voort ondanks Trumps dreigement

MEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.

7 uur geleden
Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

9 uur geleden