Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels
HEINSBERG (ANP) - In de regio Heinsberg, aan de Duitse kant van de grens tussen Sittard en Roermond, dreigt een tekort aan huisartsen en verplegend personeel te ontstaan. Dat komt doordat artsen en hulpverleners die in contact zijn geweest met een patiënt die het coronavirus onder de leden heeft, direct voor veertien dagen in quarantaine moeten. Dit is conform een richtlijn van het Duitse Koch Instituut, het Duitse equivalent van het RIVM.
Bestuurder Stephan Pusch van de regio Heinsberg maakt zich hierover grote zorgen. "Het ergert me buitengewoon", zei hij maandagavond in een videoboodschap aan de bevolking. "De verzorging door huisartsen in de Kreis Heinsberg wordt moeilijk", zei Pusch. Hij noemt de situatie ernstig.
Hij zegt zich te kunnen voorstellen dat burgers het gevoel krijgen op medisch vlak niet meer goed geholpen te worden. Pusch heeft contact opgenomen met ziekenhuizen in zijn regio, die met hetzelfde probleem kampen.
"Ook artsen en verplegend personeel die contact hebben gehad met geïnfecteerde patiënten, maar verder geen symptomen van die ziekte hebben, moeten gewoon door kunnen werken", vindt Pusch, die zijn nood ook heeft geklaagd bij het Koch Instituut en de regering van Noordrijn-Westfalen.
Pusch zei verder nog dat het aantal besmette mensen in zijn regio 78 bedraagt. Hij verwacht dat dit aantal verder toeneemt. Van deze 78 liggen er vijf in het ziekenhuis, onder wie het echtpaar uit Gangelt, bij wie het coronavirus als eerste in de regio werd ontdekt. Met hen gaat het inmiddels wat beter, zei Pusch.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël is maandag een nieuwe "brede aanval" op de Iraanse hoofdstad Teheran begonnen, zei het leger. Ooggetuigen meldden zware bombardementen in de stad, die ongeveer 15 miljoen inwoners kent. Er zou onder meer in de buurt van het parlementsgebouw zijn gebombardeerd.
14 minuten geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Griekenland stuurt twee fregatten en twee gevechtstoestellen naar Cyprus om het eiland te beschermen tegen droneaanvallen. Dat meldt het Griekse ministerie van Defensie. Het ministerie zegt erbij Cyprus "met alle mogelijke middelen" te zullen beschermen. Cyprus huisvest onder meer de door de VS gebruikte Britse luchtmachtbasis Akrotiri.
22 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese regering heeft een "onmiddellijk verbod" ingesteld op de militaire activiteiten van Hezbollah. De groep moet haar wapens overdragen aan de staat, zei premier Nawaf Salam maandag.
29 minuten geledenTAMPA (ANP) - Drie Amerikaanse gevechtstoestellen in Koeweit zijn maandagochtend uit de lucht geschoten door wat lijkt op eigen vuur van bondgenoot Koeweit. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM. Het gaat om drie McDonnell Douglas F-15E Strike Eagles.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vindt dat hard gewerkt moet worden om te voorkomen dat het conflict in het Midden-Oosten zich "verder verspreidt". Daarbij verwees ze naar droneaanvallen op de Britse luchtmachtbasis op Cyprus en een olieraffinaderij in Saudi-Arabië. Bij beide aanvallen vielen geen gewonden.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Israël worden Iraanse aanvallen gemeld. Zo rapporteren AFP-journalisten dat in Jeruzalem explosies klinken. Ook elders in Centraal-Israël en nabij Tel Aviv worden aanvallen gesignaleerd. Volgens het Israëlische leger zijn de raketten "geïdentificeerd" en wordt gewerkt om deze uit te schakelen. Een lokaal Telegramkanaal meldt dat het kantoor van premier Benjamin Netanyahu doelwit zou zijn geweest. Volgens een journalist van The Times of Israel is er nog geen schade gemeld.
1 uur geledenWENEN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse ambassadeur bij het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) Reza Najafi heeft tegen journalisten gezegd dat de Iraanse nucleaire installatie in Natanz is getroffen door aanvallen van Israël en de VS. Hij zei dat kort nadat IAEA-chef Rafael Grossi had verklaard dat er geen aanwijzingen waren dat Iraanse nucleaire faciliteiten zijn getroffen.
1 uur geleden