Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels

Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels

HEINSBERG (ANP) - In de regio Heinsberg, aan de Duitse kant van de grens tussen Sittard en Roermond, dreigt een tekort aan huisartsen en verplegend personeel te ontstaan. Dat komt doordat artsen en hulpverleners die in contact zijn geweest met een patiënt die het coronavirus onder de leden heeft, direct voor veertien dagen in quarantaine moeten. Dit is conform een richtlijn van het Duitse Koch Instituut, het Duitse equivalent van het RIVM.

Bestuurder Stephan Pusch van de regio Heinsberg maakt zich hierover grote zorgen. "Het ergert me buitengewoon", zei hij maandagavond in een videoboodschap aan de bevolking. "De verzorging door huisartsen in de Kreis Heinsberg wordt moeilijk", zei Pusch. Hij noemt de situatie ernstig.

Hij zegt zich te kunnen voorstellen dat burgers het gevoel krijgen op medisch vlak niet meer goed geholpen te worden. Pusch heeft contact opgenomen met ziekenhuizen in zijn regio, die met hetzelfde probleem kampen.

"Ook artsen en verplegend personeel die contact hebben gehad met geïnfecteerde patiënten, maar verder geen symptomen van die ziekte hebben, moeten gewoon door kunnen werken", vindt Pusch, die zijn nood ook heeft geklaagd bij het Koch Instituut en de regering van Noordrijn-Westfalen.

Pusch zei verder nog dat het aantal besmette mensen in zijn regio 78 bedraagt. Hij verwacht dat dit aantal verder toeneemt. Van deze 78 liggen er vijf in het ziekenhuis, onder wie het echtpaar uit Gangelt, bij wie het coronavirus als eerste in de regio werd ontdekt. Met hen gaat het inmiddels wat beter, zei Pusch.

Meer uit Buitenland

Sjiitische leider Irak roept moslims op solidair met Iran te zijn

NAJAF (ANP/AFP) - De hoogste sjiitische geestelijke in Irak, grootayatollah Ali Al-Hussein al-Sistani, heeft de moslims opgeroepen solidair te zijn met Iran. Hij noemt de aanvallen van Israël en de VS op Iran "een ongerechtvaardigde oorlog".

30 minuten geleden
Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

38 minuten geleden
Canadese premier: oorlog Midden-Oosten toont falen van wereldorde

SYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.

2 uur geleden
Spaanse premier zegt nee tegen oorlog

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."

2 uur geleden
Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

6 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

6 uur geleden