Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels

Tekort aan artsen dreigt in Duits grensgebied door strenge regels

HEINSBERG (ANP) - In de regio Heinsberg, aan de Duitse kant van de grens tussen Sittard en Roermond, dreigt een tekort aan huisartsen en verplegend personeel te ontstaan. Dat komt doordat artsen en hulpverleners die in contact zijn geweest met een patiënt die het coronavirus onder de leden heeft, direct voor veertien dagen in quarantaine moeten. Dit is conform een richtlijn van het Duitse Koch Instituut, het Duitse equivalent van het RIVM.

Bestuurder Stephan Pusch van de regio Heinsberg maakt zich hierover grote zorgen. "Het ergert me buitengewoon", zei hij maandagavond in een videoboodschap aan de bevolking. "De verzorging door huisartsen in de Kreis Heinsberg wordt moeilijk", zei Pusch. Hij noemt de situatie ernstig.

Hij zegt zich te kunnen voorstellen dat burgers het gevoel krijgen op medisch vlak niet meer goed geholpen te worden. Pusch heeft contact opgenomen met ziekenhuizen in zijn regio, die met hetzelfde probleem kampen.

"Ook artsen en verplegend personeel die contact hebben gehad met geïnfecteerde patiënten, maar verder geen symptomen van die ziekte hebben, moeten gewoon door kunnen werken", vindt Pusch, die zijn nood ook heeft geklaagd bij het Koch Instituut en de regering van Noordrijn-Westfalen.

Pusch zei verder nog dat het aantal besmette mensen in zijn regio 78 bedraagt. Hij verwacht dat dit aantal verder toeneemt. Van deze 78 liggen er vijf in het ziekenhuis, onder wie het echtpaar uit Gangelt, bij wie het coronavirus als eerste in de regio werd ontdekt. Met hen gaat het inmiddels wat beter, zei Pusch.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

22 minuten geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

1 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

2 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

3 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

3 uur geleden
NBC: lokale agenten ingezet voor ICE met omstreden taskforcemodel

WASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.

3 uur geleden
Estland: NAVO zal diep in Rusland toeslaan bij inval

TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.

5 uur geleden