Tekenaar Michiel van de Pol wint Stripschapprijs 2025
AMSTERDAM (ANP) - Tekenaar Michiel van de Pol krijgt dit jaar de prestigieuze Stripschapprijs. Het Stripschap, de koepelorganisatie van Nederlandse striptekenaars, heeft zaterdag een bericht hierover in Het Parool bevestigd.
Volgens de jury heeft Van de Pol de afgelopen dertig jaar "aan een sterk en consequent oeuvre gebouwd waarmee hij bewijst goed de vinger aan de pols te houden over wat Nederlanders in het dagelijkse leven bezighoudt". In het juryrapport wordt het werk van de Tilburgse tekenaar geprezen als "eigengereid, levendig en absurd".
De cartoons van Van de Pol hebben een sterk autobiografisch karakter. Zijn comics zijn de afgelopen decennia in talloze kranten en bladen gepubliceerd, zoals het Brabants Dagblad, AD, Het Parool, NRC.next en Flair. De prijs, die bestaat uit een bronzen beeld en een oorkonde, wordt op 16 maart uitgereikt in Forum Groningen.
De onderscheiding wordt jaarlijks toegekend en geldt als de belangrijkste prijs van de Nederlandse stripwereld. Met het winnen van de prijs schaart Van de Pol zich in een rijtje met andere grote namen, onder wie Jan Kruis, Martin Lodewijk, Mark Retera en Barbara Stok.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee eigenaren van in totaal acht restaurants van drie internationale Indiase horecaketens zijn aangehouden door de Arbeidsinspectie, meldt de organisatie. Ze worden verdacht van het uitbuiten van mensen en mensensmokkel.
48 minuten geledenARNHEM (ANP) - Onderzoekers van de universiteit van Wageningen (WUR) mogen voorlopig een lokkooi met levende schapen blijven gebruiken om wolven op de Hoge Veluwe te vangen en uit te rusten met een zender. Een handhavingsverzoek van de Faunabescherming om dat met spoed te stoppen is afgewezen door de provincie Gelderland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics, waar vorig jaar bij een hack de medische data van bijna een half miljoen vrouwen werden buitgemaakt, mag weer bijdragen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker. Het lab heeft zijn databeveiliging inmiddels goed genoeg op orde, schrijft minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangengroep Women's Right Collective (WRC) heeft de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) en laboratorium Clinical Diagnostics aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van het datalek bij een bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Volgens een van de initiatiefnemers van WRC, advocaat Ina Brouwer, is dat tevens de eerste formele stap in een eerder aangekondigde massaclaim.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Merwedebrug gaat van donderdagavond 24 september tot maandagochtend 28 september dicht om een nieuwe asfaltlaag aan te brengen die dunner en lichter is dan de huidige. Daarmee wordt de brug 400 ton lichter, "wat nodig is om de brug veilig te kunnen gebruiken tijdens de bouw van de nieuwe Merwedebrug", zegt Rijkswaterstaat. Voor weggebruikers waarschuwt RWS voor tot een uur extra reistijd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.
3 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie meldt nog een verdachte te hebben aangehouden in het onderzoek naar het geweld in Overasselt begin september. Het gaat om een 23-jarige Nederlander die op 9 september is aangehouden in België. Hij is inmiddels overgeleverd aan Nederland en zit vast.
3 uur geleden