Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekenaar Michiel van de Pol wint Stripschapprijs 2025

Tekenaar Michiel van de Pol wint Stripschapprijs 2025

AMSTERDAM (ANP) - Tekenaar Michiel van de Pol krijgt dit jaar de prestigieuze Stripschapprijs. Het Stripschap, de koepelorganisatie van Nederlandse striptekenaars, heeft zaterdag een bericht hierover in Het Parool bevestigd.

Volgens de jury heeft Van de Pol de afgelopen dertig jaar "aan een sterk en consequent oeuvre gebouwd waarmee hij bewijst goed de vinger aan de pols te houden over wat Nederlanders in het dagelijkse leven bezighoudt". In het juryrapport wordt het werk van de Tilburgse tekenaar geprezen als "eigengereid, levendig en absurd".

De cartoons van Van de Pol hebben een sterk autobiografisch karakter. Zijn comics zijn de afgelopen decennia in talloze kranten en bladen gepubliceerd, zoals het Brabants Dagblad, AD, Het Parool, NRC.next en Flair. De prijs, die bestaat uit een bronzen beeld en een oorkonde, wordt op 16 maart uitgereikt in Forum Groningen.

De onderscheiding wordt jaarlijks toegekend en geldt als de belangrijkste prijs van de Nederlandse stripwereld. Met het winnen van de prijs schaart Van de Pol zich in een rijtje met andere grote namen, onder wie Jan Kruis, Martin Lodewijk, Mark Retera en Barbara Stok.

Meer uit Binnenland

Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

2 uur geleden
Veel kiezers ontevreden over kabinet, meet Ipsos I&O

DEN HAAG (ANP) - Kiezers zijn ontevreden over het kabinet-Jetten, in aanloop naar Prinsjesdag over ongeveer anderhalve week. Volgens een enquête van onderzoeksbureau Ipsos I&O is 18 procent te spreken over het beleid van het kabinet. Dat is het laagste punt sinds het aantreden van Jetten (D66) als premier in februari.

2 uur geleden
Irritatie in Limburgse politiek om geldproblemen vliegveld

MAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.

2 uur geleden
Tweede dode na bedrijfsongeluk in Zwaag

ZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.

3 uur geleden
Burgemeester begrijpt zorgen Overasselt, gaat niet in op kritiek

OVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.

4 uur geleden
Veel meer winkels moeten gebruikte statiegeldflessen aannemen

DEN HAAG (ANP) - In veel meer winkels moet het mogelijk worden om gebruikte blikjes en plastic flessen waar statiegeld op zit in te leveren. Klimaatminister Stientje van Veldhoven denkt aan een grens ergens tussen de 43 en 50 vierkante meter aan verkoopoppervlakte, schrijft ze aan de Tweede Kamer. Kleinere winkels worden uitgezonderd.

5 uur geleden
Politie: Donderdag 9 huiszoekingen in onderzoek geweld Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdag negen huiszoekingen verricht in verband met het geweld in Overasselt. De politie wil niet zeggen waar deze waren, of er wat is gevonden en of er mensen hierbij zijn aangehouden.

5 uur geleden