Tekenaar Michiel van de Pol wint Stripschapprijs 2025
AMSTERDAM (ANP) - Tekenaar Michiel van de Pol krijgt dit jaar de prestigieuze Stripschapprijs. Het Stripschap, de koepelorganisatie van Nederlandse striptekenaars, heeft zaterdag een bericht hierover in Het Parool bevestigd.
Volgens de jury heeft Van de Pol de afgelopen dertig jaar "aan een sterk en consequent oeuvre gebouwd waarmee hij bewijst goed de vinger aan de pols te houden over wat Nederlanders in het dagelijkse leven bezighoudt". In het juryrapport wordt het werk van de Tilburgse tekenaar geprezen als "eigengereid, levendig en absurd".
De cartoons van Van de Pol hebben een sterk autobiografisch karakter. Zijn comics zijn de afgelopen decennia in talloze kranten en bladen gepubliceerd, zoals het Brabants Dagblad, AD, Het Parool, NRC.next en Flair. De prijs, die bestaat uit een bronzen beeld en een oorkonde, wordt op 16 maart uitgereikt in Forum Groningen.
De onderscheiding wordt jaarlijks toegekend en geldt als de belangrijkste prijs van de Nederlandse stripwereld. Met het winnen van de prijs schaart Van de Pol zich in een rijtje met andere grote namen, onder wie Jan Kruis, Martin Lodewijk, Mark Retera en Barbara Stok.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Merwedebrug in de A27 bij Gorinchem is sinds zaterdagavond laat weer open voor verkeer. De werkzaamheden verliepen volgens Rijkswaterstaat voorspoedig, waardoor de brug eerder dan gepland kon worden opengesteld. De afsluiting zou aanvankelijk tot maandagochtend duren.
3 uur geledenDE WILP (ANP) - Bij een buurtbarbecue in het Groningse De Wilp zijn zaterdagavond meerdere mensen gewond geraakt door een steekvlam. Volgens omstanders die met Dagblad van het Noorden spraken, liepen acht mensen brandwonden op. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.
10 uur geledenLEIDEN (ANP) - In de binnenstad van Leiden lopen zaterdagmiddag honderden mensen mee met een pro-Palestijnse demonstratiemars. Het protest is georganiseerd door meer dan dertig organisaties, waaronder Global Sumud Netherlands, Erev Rav en Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS).
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Joe Popolo, heeft gereageerd op de toespraak van premier Rob Jetten bij de Verenigde Naties deze week. Jetten stelde dat landen hun "handen af" moeten houden van het Internationaal Strafhof (ICC), waar de Verenigde Staten de afgelopen maanden steeds meer sancties tegen instellen. Volgens Popolo zou de oproep andersom moeten zijn.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.
18 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.
18 uur geleden