Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tekenaar Michiel van de Pol wint Stripschapprijs 2025

Tekenaar Michiel van de Pol wint Stripschapprijs 2025

AMSTERDAM (ANP) - Tekenaar Michiel van de Pol krijgt dit jaar de prestigieuze Stripschapprijs. Het Stripschap, de koepelorganisatie van Nederlandse striptekenaars, heeft zaterdag een bericht hierover in Het Parool bevestigd.

Volgens de jury heeft Van de Pol de afgelopen dertig jaar "aan een sterk en consequent oeuvre gebouwd waarmee hij bewijst goed de vinger aan de pols te houden over wat Nederlanders in het dagelijkse leven bezighoudt". In het juryrapport wordt het werk van de Tilburgse tekenaar geprezen als "eigengereid, levendig en absurd".

De cartoons van Van de Pol hebben een sterk autobiografisch karakter. Zijn comics zijn de afgelopen decennia in talloze kranten en bladen gepubliceerd, zoals het Brabants Dagblad, AD, Het Parool, NRC.next en Flair. De prijs, die bestaat uit een bronzen beeld en een oorkonde, wordt op 16 maart uitgereikt in Forum Groningen.

De onderscheiding wordt jaarlijks toegekend en geldt als de belangrijkste prijs van de Nederlandse stripwereld. Met het winnen van de prijs schaart Van de Pol zich in een rijtje met andere grote namen, onder wie Jan Kruis, Martin Lodewijk, Mark Retera en Barbara Stok.

Meer uit Binnenland

Bestuurster auto Nunspeet naar ziekenhuis

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster van de auto die maandagavond inreed op een groep mensen in Nunspeet ligt in het ziekenhuis, meldt een politiewoordvoerster. Hoe zij eraan toe is, weet ze niet, maar "de medische zorg heeft voorrang op het verloop van het onderzoek", laat ze weten.

19 minuten geleden
Dode persoon Zaltbommel is een vrouw, man aangehouden

ZALTBOMMEL (ANP) - De overleden persoon die in de nacht van maandag op dinsdag in een woning in Zaltbommel is gevonden, is een vrouw. Degene die werd aangehouden is een man, meldt de politie dinsdagochtend.

1 uur geleden
Hsl in 2028 tijd dicht voor herstel viaducten

UTRECHT (ANP) - De hogesnelheidslijn (hsl) tussen Schiphol en Leiderdorp ligt in 2028 er geruime tijd uit om renovatiewerkzaamheden. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving daarover van De Telegraaf.

1 uur geleden
Paprika en citrusvruchten meest besmet met bestrijdingsmiddelen

DEN HAAG (ANP) - Paprika is de groente met de meeste resten van bestrijdingsmiddelen; citrusfruit en aardbeien delen de titel voor fruitsoort waarop het vaakst schadelijke residuen zitten. Dat blijkt uit de nieuwe PesticidenEetwijzer, gebaseerd op metingen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).

3 uur geleden
Journalisten in open brief: begrens Wet open overheid niet

DEN HAAG (ANP) - 76 journalisten van ruim twintig verschillende media roepen politiek Den Haag dinsdag in een open brief in De Telegraaf op om de Wet open overheid (Woo) "niet te begrenzen". De journalisten benadrukken in de brief aan de formerende partijen dat die wet "cruciaal is voor de uitoefening van ons vak".

5 uur geleden
Arrestatie na vondst overleden persoon in woning Zaltbommel

ZALTBOMMEL (ANP) - In het Gelderse Zaltbommel is in de nacht van maandag op dinsdag rond 01.15 uur een overleden persoon aangetroffen, meldt de politie Gelderland op X. Het slachtoffer werd gevonden in een woning aan de Wichard van Pondlaan. "Hulp mocht helaas niet meer baten", aldus de politie.

6 uur geleden
Onderzoek: zorgelijke groei kankerdiagnoses bij alleroudsten

DEN HAAG (ANP) - Het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) waarschuwt voor veel meer kankerdiagnoses bij 80-plussers in de nabije toekomst. Onderzoek van het IKNL en het Erasmus MC voorspelt een jaarlijkse groei van 5 procent. Tussen 1989 en 2019 was dat nog 2,7 procent.

6 uur geleden