Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenvaller voor Trump: onderzoek bevestigt nederlaag in Arizona

Tegenvaller voor Trump: onderzoek bevestigt nederlaag in Arizona

PHOENIX (ANP) - Donald Trump verloor bij de presidentsverkiezingen van vorig jaar ook in de grootste county in Arizona van zijn rivaal Joe Biden. Dat concludeert een organisatie die door Republikeinen in de staat was gevraagd om de uitslag nog eens tegen het licht te houden. Daarmee lijkt echter geen einde te komen aan de discussie over mogelijke verkiezingsfraude.

Trump heeft steeds volgehouden dat fraude hem stemmen heeft gekost bij de verkiezingen, maar kon niet bewijzen dat hij door gesjoemel heeft verloren. Uit het onderzoek van het bedrijf Cyber Ninjas komt zelfs het tegenovergestelde naar voren. Trump kreeg in Maricopa County 261 stemmen minder dan gedacht. Biden kreeg er juist 99 meer, berichten Amerikaanse media.

Die county is belangrijk omdat de Democraat Biden bij de verkiezingen maar nipt won in Arizona, waar ruim 7 miljoen mensen wonen. Hij kreeg in die staat ongeveer 10.000 stemmen meer dan Republikein Trump. In Maricopa County was het verschil groter. Daar liep Biden uiteindelijk ongeveer 45.000 stemmen voor op zijn rivaal.

Onderzoeksresultaten

Het onderzoek in Arizona was grotendeels gefinancierd door aanhangers van Trump en rechtse groepen. Die legden ongeveer 6,7 miljoen dollar (5,7 miljoen euro) op tafel. De onderzoeksresultaten zijn nu gepresenteerd in de Senaat van Arizona. "De waarheid is de waarheid en de cijfers zijn wat ze zijn", concludeerde de Republikeinse Senaatsvoorzitter Karen Fann.

Trump had vrijdag al voor de publicatie van het onderzoeksrapport in een schriftelijke verklaring beweerd dat uit het onderzoek was gebleken dat "ontegenzeggelijk sprake is van fraude". Honderden aanhangers van de voormalige president waren voor de officiële presentatie van de onderzoeksresultaten naar de hoofdstad van Arizona gegaan.

Potentiële misstanden

Het is de vraag of Trump en zijn aanhangers door het rapport op andere gedachten worden gebracht. Hoewel de uitkomst van het onderzoek nauwelijks afwijkt van de officiële verkiezingsuitslag, zeggen onderzoekers dat ze wel zijn gestuit op potentiële misstanden. Zo zouden ruim 10.000 kiezers mogelijk hebben gestemd in meerdere counties.

De autoriteiten in Maricopa County reageerden geërgerd op dergelijke beweringen. Ze klagen in een officiële verklaring op Twitter dat Cyber Ninjas op een rommelige manier is omgegaan met aangeleverde gegevens. Informatie zou verdraaid zijn om het beeld te kunnen schetsen "dat er iets is misgegaan".

Er is al maanden discussie over de betrouwbaarheid van het bedrijf van het onderzoek uitvoerde. Topman Doug Logan van Cyber Ninjas heeft volgens The New York Times de onbewezen theorie verspreid dat Trump in Arizona had verloren doordat was gesjoemeld met stemapparaten.

Meer uit Buitenland

Gevoelige nederlaag voor Republikeinen bij verkiezing Texas

FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.

24 minuten geleden
Rechter beveelt vrijlating 5-jarige jongen na arrestatie door ICE

SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.

4 uur geleden
Meerderheid Iraaks parlement blijft al-Maliki steunen als premier

BAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.

11 uur geleden
Iran: vooruitgang richting onderhandelingen met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.

12 uur geleden
Witkoff spreekt van constructieve gesprekken met Rusland

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.

13 uur geleden
Rechter weigert ICE-operatie in Minnesota stop te zetten

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.

14 uur geleden
Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

16 uur geleden