Tegenvaller Alibaba zet beurs Hongkong onder druk
HONGKONG (ANP) - De tegenvallende handelsupdate van de Chinese webwinkelreus Alibaba deed het sentiment in Hongkong geen goed. De in Hongkong genoteerde aandelen van Alibaba verloren bijna 10 procent aan waarde. In het kielzog verloren ook andere Chinese technologiefondsen met een notering in Hongkong, zoals Baidu en Tencent. De Hang Seng-index zakte onder druk van onder andere de technologiefondsen 1,2 procent.
Alibaba kampte onder andere met corona-uitbraken en meer concurrentie. Ook de toegenomen regelgeving vanuit de Chinese overheid zat het bedrijf dwars. Op Wall Street moesten de aandelen van Alibaba het donderdag ook al ontgelden. Daar verloor het 11 procent van zijn beurswaarde.
In Japan reageerden beleggers op de aankondiging van premier Fumio Kishida die 56 biljoen yen (431 miljard euro) wil pompen in de op twee na grootste economie van de wereld om deze door de crisis te loodsen. Het nieuwe pakket is volgens de premier voldoende om het Japanse volk "een gevoel van veiligheid en hoop" te geven. Het is de derde ronde aan steunmaatregelen die de regering in Tokio sinds het begin van de pandemie heeft aangekondigd.
De Nikkei-index in Tokio ging met een winst van 0,5 procent de handel uit. De graadmeter in Shanghai noteerde tussentijds 1,1 procent hoger en de Kospi in Seoul steeg 0,9 procent.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.
2 uur geleden