Tegenvallende bedrijfsresultaten zetten Nikkei licht lager
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag licht lager gesloten. Tegenvallende kwartaalcijfers van enkele grote Japanse bedrijven zorgden daarbij voor koersdruk. De verliezen bleven beperkt dankzij een sterker dan verwachte groei van de Chinese export in oktober. Beleggers reageerden ook nog op het beter dan verwachte Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag en de instemming van het Congres met het omvangrijke infrastructuurplan van president Joe Biden.
De Nikkei eindigde uiteindelijk 0,4 procent in de min op 29.507,05 punten. Honda zakte 3 procent. De Japanse autoproducent verlaagde zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar. Het bedrijf kampt net als veel sectorgenoten met tekorten aan chips en verwacht niet dat de problemen snel opgelost zullen zijn. Concurrent Nissan, die dinsdag de boeken opent, ging licht vooruit. Robotmaker Daifuku en de maker van landbouwmachines Kubota verloren rond 8 procent na teleurstellende kwartaalcijfers. Techinvesteerder SoftBank, die na de slotbel met resultaten kwam, daalde 1,4 procent. De fabrikant van precisiemachines en camera's Olympus presteerde daarentegen beter dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van ruim 6 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese douane bleek zondag dat de op een na grootste economie ter wereld vorige maand flink meer goederen heeft uitgevoerd ondanks de problemen in de toeleveringsketens. De sterke handelscijfers geven weer wat meer vertrouwen in de Chinese economie, na de recente tegenvallende groei, lagere consumentenuitgaven, de problemen in de vastgoedsector en de lokale corona-uitbraken in het land.
De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,5 procent, mede door koersverliezen bij de grote Chinese techbedrijven. Tencent en Alibaba daalden 1,8 procent en 2,2 procent. Evergrande verloor dik 1 procent. Volgens persbureau Reuters hebben enkele houders van obligaties die door een onderdeel van de noodlijdende Chinese vastgoedreus zijn uitgegeven, nog geen rentebetalingen ontvangen. Evergrande gaat gebukt onder een enorme schuldenlast en miste in de afgelopen weken zelf ook enkele deadlines voor rentebetalingen op leningen. Het concern wist tot nu toe wanbetaling te voorkomen door binnen dertig dagen na de deadline alsnog de verschuldigde rente te betalen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - Meer bedrijven in Europa kunnen volgend jaar een gang naar de aandelenbeurs maken na de daling van het aantal Europese beursgangen dit jaar. Dat verwacht advies- en accountancybureau EY. Mede door de verminderde handelsspanningen zouden bedrijven meer vertrouwen hebben om de sprong naar de aandelenmarkt te wagen.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elektriciteitsnetwerken van lidstaten beter op elkaar aansluiten. Vergunningen voor elektriciteitsprojecten moeten makkelijker worden verleend, staat in een plan van de Europese Commissie. Daarmee hoopt de Commissie op meer ruimte op elektriciteitsnetwerken en lagere energieprijzen.
24 minuten geledenHANNOVER (ANP) - Reisconcern TUI heeft het afgelopen boekjaar dankzij een groei van het aantal vakantiegangers meer winst gemaakt. Ook verwelkomde het Duitse bedrijf meer gasten in de hotels en op de cruises van de eigen merken, wat door hogere prijzen ook meer geld opleverde. TUI verwacht dat de groei de komende maanden aanhoudt, ook de eerste voortekenen voor komende zomer zijn positief.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het Amerikaanse techbedrijf Amazon wil zijn investeringen in India bijna verdubbelen, in een wedloop tussen bedrijven om marktaandeel en technologische voorsprong op het gebied van AI. Het internetbedrijf, actief in onlineverkoop, cloudcomputing en digitale diensten, investeert tot 2030 meer dan 35 miljard dollar in zijn activiteiten in India.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
3 uur geleden