Tegenvallende bedrijfsresultaten zetten Nikkei licht lager
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is maandag licht lager gesloten. Tegenvallende kwartaalcijfers van enkele grote Japanse bedrijven zorgden daarbij voor koersdruk. De verliezen bleven beperkt dankzij een sterker dan verwachte groei van de Chinese export in oktober. Beleggers reageerden ook nog op het beter dan verwachte Amerikaanse banenrapport van afgelopen vrijdag en de instemming van het Congres met het omvangrijke infrastructuurplan van president Joe Biden.
De Nikkei eindigde uiteindelijk 0,4 procent in de min op 29.507,05 punten. Honda zakte 3 procent. De Japanse autoproducent verlaagde zijn winstverwachting voor het huidige boekjaar. Het bedrijf kampt net als veel sectorgenoten met tekorten aan chips en verwacht niet dat de problemen snel opgelost zullen zijn. Concurrent Nissan, die dinsdag de boeken opent, ging licht vooruit. Robotmaker Daifuku en de maker van landbouwmachines Kubota verloren rond 8 procent na teleurstellende kwartaalcijfers. Techinvesteerder SoftBank, die na de slotbel met resultaten kwam, daalde 1,4 procent. De fabrikant van precisiemachines en camera's Olympus presteerde daarentegen beter dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van ruim 6 procent.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,2 procent in de plus. Uit cijfers van de Chinese douane bleek zondag dat de op een na grootste economie ter wereld vorige maand flink meer goederen heeft uitgevoerd ondanks de problemen in de toeleveringsketens. De sterke handelscijfers geven weer wat meer vertrouwen in de Chinese economie, na de recente tegenvallende groei, lagere consumentenuitgaven, de problemen in de vastgoedsector en de lokale corona-uitbraken in het land.
De Hang Seng-index in Hongkong daalde 0,5 procent, mede door koersverliezen bij de grote Chinese techbedrijven. Tencent en Alibaba daalden 1,8 procent en 2,2 procent. Evergrande verloor dik 1 procent. Volgens persbureau Reuters hebben enkele houders van obligaties die door een onderdeel van de noodlijdende Chinese vastgoedreus zijn uitgegeven, nog geen rentebetalingen ontvangen. Evergrande gaat gebukt onder een enorme schuldenlast en miste in de afgelopen weken zelf ook enkele deadlines voor rentebetalingen op leningen. Het concern wist tot nu toe wanbetaling te voorkomen door binnen dertig dagen na de deadline alsnog de verschuldigde rente te betalen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
14 minuten geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Europese Unie heeft met China een akkoord gesloten over het verminderen van de hoeveelheid hybride auto's uit het Aziatische land. Dat heeft Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) bekendgemaakt in Beijing na twee dagen onderhandelen met de Chinese minister van Handel Wang Wentao. Volgens Šefčovič kan de export van plug-in-hybrides uit China hierdoor met meer dan de helft afnemen.
6 uur geleden