
Tegenstrijdige verklaringen over moordzaak Den Hoorn
DEN HAAG (ANP) - De twee mannen en de vrouw die worden verdacht van de ernstige mishandeling en het doden van de 59-jarige Wil Vogelaar in zijn woning in Den Hoorn blijven totaal tegenstrijdige verklaringen afleggen. Tegenover de rechtbank in Den Haag, die dinsdag met de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begon, bleven ze elkaar tegenspreken over de gebeurtenissen op 22 januari 2018.
De twee mannelijke verdachten Gijsbert S. (21) uit Beverwijk en Vincent de B. (42) uit Didam ontkennen allebei de dodelijke messteken te hebben toegebracht en wijzen naar elkaar als dader. Ook verklaren ze verschillend over de rol van de vrouwelijke verdachte Danielle van H. (46) uit Delft. Zij ontkent dat ze iets te maken had met de fatale roofmoord, terwijl S. onder meer over haar zegt dat zij met De B. het plan had om Vogelaar te drogeren met ghb. Ze erkent alleen de auto te hebben bestuurd tijdens hun bezoekjes aan Vogelaar, omdat ze bang was voor de in haar ogen dominante en opdringerige De B., die ze kent uit de drugsscene. "Als ik had geweten wat er gaande was, had ik never nooit niet gereden", zei ze.
Het slachtoffer was in zijn eigen woning aan het Kloosterpad in Den Hoorn ernstig toegetakeld, met tape vastgebonden en had messen in zijn rug. De rechtbank toonde dinsdag tijdens de eerste zittingsdag beelden van bewakingscamera’s waarop te zien is dat het trio een televisie van Vogelaar naar de flatwoning van de vrouwelijke verdachte brengt, die ze later weer heeft doorverkocht aan een Pool.
Verschillende drugs
De B. werd tijdens de zitting onder ede verhoord als getuige. In dat verhoor, dat werd afgenomen door Van H's advocaat Yehudi Moszkowicz, vertelde hij onder meer dat hij in het bewuste weekend verschillende soorten drugs had gebruikt, waaronder ghb, speed, xtc, hasj en een puntje heroïne. De B. beriep zich 1,5 jaar lang op zijn zwijgrecht, omdat hij naar eigen zeggen psychisch in de war was.
Vogelaar zou zijn overleden door een geperforeerde aorta als gevolg van de messteken, bloedverlies en twee klaplongen. De rechtbank ziet zelden slachtoffers die zo zwaar zijn mishandeld, zei de rechter.
Geen nabestaanden
Bij de strafzaak zijn geen nabestaanden van Vogelaar aanwezig. Zijn dochter heeft de rechtbank per brief laten weten dat dit misdrijf haar leven op de kop heeft gezet. Ze noemt het een laffe misdaad en wijst in haar brief ook op de broze gezondheid van haar vader. Ze wil niet naar de zitting komen om geconfronteerd te worden met de verdachten.
De officier van justitie komt woensdag op de tweede zittingsdag met de strafeis. De rechtbank doet op donderdag 25 juni uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland moet zich schrap zetten voor digitale dreiging tijdens de NAVO-top. Dat zegt Paul Ducheine, hoogleraar Cyber Warfare aan de Nederlandse Defensie Academie. Hoewel volgens hem niet valt te voorspellen of er iets gebeurt tijdens de top eind juni, adviseert hij organisaties zich goed voor te bereiden op mogelijke aanvallen.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Antoni van Leeuwenhoek doet in de dagen rondom de NAVO-top "waar mogelijk" poliafspraken telefonisch. Wegafsluitingen hebben impact op de bereikbaarheid van het ziekenhuis in Amsterdam. "We verwachten dat onze zorg zo veel mogelijk door kan gaan zoals normaal", laat het AVL weten. Medewerkers die mogelijk niet op tijd op hun werk kunnen komen door de verkeershinder kunnen overnachten in het ziekenhuis.
55 minuten geledenEDE (ANP) - Het College voor de toelating van gewasbeschermingsmiddelen en biociden (Ctgb) gaat op korte termijn een internationaal onderzoek beoordelen waarin een duidelijk verband wordt gelegd tussen blootstelling aan het middel glyfosaat en diverse vormen van kanker bij proefdieren. Dat gebeurt op verzoek van het ministerie van Landbouw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse delegatie van de Global March to Gaza meldt dat deelnemers bij aankomst op het vliegveld van Caïro onrechtvaardig en vernederend zijn behandeld. De organisatie van de mars meldde eerder dat deelnemende activisten zijn opgepakt en gedeporteerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende cybersecuritybedrijven zien het aantal digitale aanvallen oplopen in aanloop naar de NAVO-top eind deze maand. "De ogen zijn op Nederland gericht", zegt directeur Dave Maasland van cyberbeveiliger ESET.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is niet vast komen te staan dat Juan C.S. (48) een epileptische aanval had toen hij met zijn vrachtwagen inreed op een barbecuefeest van een ijsclub in Nieuw-Beijerland, aldus zijn advocaat Sabine ten Doesschate donderdag in de rechtbank in Rotterdam. Het Openbaar Ministerie gaat ervan uit dat de Spaanse chauffeur vlak voor het ongeval wel zo'n aanval had. Bij het incident op 27 augustus 2022 kwamen zeven mensen om het leven en raakten zeven mensen gewond. Het OM eiste woensdag 4,5 jaar cel tegen hem en een rijverbod van zeven jaar.
2 uur geledenBARNEVELD (ANP) - Een school aan de Rietberglaan in Barneveld is donderdagochtend ontruimd vanwege een melding van een "dreigende situatie". Een politiewoordvoerder zegt dat het om een melding van een wapen zou gaan, maar er is vooralsnog geen wapen aangetroffen op de school. De politie ziet momenteel dan ook geen signalen van een "directe dreiging".
2 uur geleden