Tegenstandster tennisster Rus verliest finale in Rabat
RABAT (ANP) - Tennisster Julia Grabher is er niet in geslaagd het WTA-toernooi van Rabat te winnen. De Oostenrijkse, komende dinsdag tegenstandster van de Nederlandse Arantxa Rus op Roland Garros, verloor in drie sets van de Italiaanse Lucia Bronzetti: 4-6 7-5 5-7. Voor Bronzetti, de huidige nummer 102 van de wereld, betekende het haar eerste eindzege op het hoogste niveau.
Rus won de afgelopen week drie kwalificatiewedstrijden op Roland Garros en is bij de vrouwen de enige Nederlandse in het hoofdtoernooi. De 32-jarige tennisster neemt op de wereldranglijst de 113e plek in. De 26-jarige Grabher is 74e.
Nicolás Jarry won het ATP-toernooi van Genève. De 27-jarige Chileen won in 1 uur en 37 minuten van de Bulgaar Grigor Dimitrov: 7-6 (1) 6-1. Het was voor Jarry zijn derde toernooizege. De Zuid-Amerikaan zegevierde tot drie keer toe op gravel. Eerder dit jaar won hij in eigen land het toernooi in Santiago en in 2019 was hij de beste in het Zweedse Bastad. Dimitrov blijft voorlopig staan op acht titels.
Nederlaag Middelkoop
De 18-jarige Fransman Arthur Fils schreef het ATP-toernooi van Lyon op zijn naam. Hij rekende in twee sets af met de Argentijn Francisco Cerundolo: 6-3 7-5. Fils is de jongste kampioen in de geschiedenis van het toernooi.
In de finale van het dubbelspel in Lyon verloor de Nederlander Matwé Middelkoop samen met de Fransman Nicolas Mahut in de eindstrijd van de Amerikaan Rajeev Ram en de Brit Joe Salisbury.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
3 uur geledenMONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
17 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
22 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geleden