Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders verplichte coronapas EU-parlement krijgen ongelijk

Tegenstanders verplichte coronapas EU-parlement krijgen ongelijk

LUXEMBURG (ANP) - Het Europees Parlement mag van zijn leden vragen een coronabewijs te laten zien om binnen te mogen. Europarlementariërs van JA21, SGP en enkele medestanders maakten tegen die regel bezwaar, maar hebben ongelijk gekregen van de Europese rechter.

Het parlement maakt zijn eigen regels en wilde vorig najaar met de pasplicht zijn bezoekers beschermen tegen besmetting, oordeelt het Gerecht van de Europese Unie. De privacy en andere rechten van de Europarlementariërs zijn volgens de rechtbank in Luxemburg ook niet geschonden. Omdat het coronavirus indertijd flink om zich heen greep waren maatregelen nodig en gepast, oordeelt het Gerecht. En een bruikbaar alternatief was er niet.

Zo'n verplichting moet wel op gezette tijden tegen het licht worden gehouden, stelt het Gerecht. Nu de "uitzonderlijke omstandigheden" weer voorbij zijn, moet het ook uit zijn met de pasplicht. Die geldt inmiddels ook niet meer, al vraagt het parlement iedereen nog wel om een mondkapje te dragen.

Het Europees Parlement volgde de coronamaatregelen steevast zeer nauwgezet of deed er liefst nog een schepje bovenop. Dat wekte ook wrevel. Europarlementariërs als Rob Roos van JA21 klaagden over ondemocratische beperkingen en vaccinatiedwang.

Meer uit Buitenland

Moskou meldt zeer grote aanval op doelen in Oekraïne

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend

23 minuten geleden
President: geen aanvallen op landen die Iran niet beschieten

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.

1 uur geleden
Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

2 uur geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

2 uur geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

3 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

3 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

3 uur geleden