Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders verbreding Amelisweerd planten bomen

Tegenstanders verbreding Amelisweerd planten bomen

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van de groep Amelisweerd Niet Geasfalteerd hebben een paar honderd jonge beuken en eiken geplant in het met kap bedreigde gebied bij Utrecht. "We doen dit ter compensatie voor ruim honderd bomen die in februari zijn gekapt. Rijkswaterstaat zegt dat dit gebeurde in het kader van onderhoud", aldus een woordvoerder van de bosbeschermers.

Op een groot veld tegenover het landhuis Nieuw Amelisweerd is zaterdagmiddag geprotesteerd tegen de verbreding van de snelweg A27 bij het landgoed en de daarmee gepaard gaande bomenkap. De actievoerders hadden een een lang lint aan spandoeken bij de ingang gehangen. Na afloop van de demonstratie zijn de spandoeken weer weggehaald.

De gemeente had toestemming gegeven voor maximaal 200 betogers op het veld. Een woordvoerder van de actievoerders zei dat het er ongeveer 300 werden. "Maar we hebben de coronamaatregelen goed nageleefd en voldoende afstand van elkaar gehouden."

De A27 aan de oostkant van Utrecht is een druk verkeersknooppunt. De A12 sluit erop aan en er is een vertakking naar de A28. Er staan in gewone tijden dagelijks files. In de jaren zeventig leidde de aanleg van de A27 door het landgoed Amelisweerd ook tot protesten en bezettingsacties.

Meer uit Binnenland

Arriva: geen treinen in Limburg, nauwelijks bussen in Brabant

HEERENVEEN (ANP) - Door de staking in het openbaar vervoer rijden er woensdag geen treinen van Arriva in de provincie Limburg. In de provincie Noord-Brabant rijdt ongeveer 15 procent van de bussen, verwacht de vervoerder.

1 uur geleden
Onderzoek: ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees

WAGENINGEN (ANP) - Ook vorig jaar aten Nederlanders minder vlees, melden onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR). Met name varkensvlees werd minder gegeten. Het eten van rundvlees daalde licht. Kip werd daarentegen iets meer gegeten. WUR houdt sinds 2005 de vleesconsumptie van Nederlanders bij.

1 uur geleden
Jetten: akkoord over ICC met VS wordt niet makkelijk

DEN HAAG (ANP) - Het wordt volgens premier Rob Jetten niet eenvoudig om tot een akkoord te komen met de Verenigde Staten over de aangekondigde sancties tegen het Internationaal Strafhof (ICC). Er is een half jaar om tot een oplossing te komen. Het worden "zes hele spannende maanden waarvan de uitkomst nog ongewis is", zei Jetten in de Tweede Kamer.

10 uur geleden
IND blij dat dwangsommen asielzoekers verleden tijd zijn

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is blij dat asielzoekers die al te lang wachten op een besluit over hun verblijfsstatus geen dwangsommen meer kunnen aanvragen bij de rechter. De Eerste Kamer ging dinsdag akkoord met een voorstel van asielminister Bart van den Brink.

10 uur geleden
Groningen vangt extra vluchtelingen op

GRONINGEN (ANP) - Om de druk in het aanmeldcentrum in Ter Apel te verlagen, vangt de gemeente Groningen vanaf woensdag tijdelijk extra vluchtelingen op. Het gaat om honderd bedden voor gezinnen met jonge kinderen voor wie in Ter Apel momenteel geen plek is.

11 uur geleden
Bezorgde medewerkers eisen terugtrekking NPO uit songfestival

HILVERSUM (ANP) - Vierhonderd medewerkers van de publieke omroepen willen dat de NPO de beslissing om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival terugdraait. Dat staat in een brief aan de directie en de raad van bestuur van de NPO. De brandbrief is ook online te lezen en heeft als titel #NietMijnSongfestival.

14 uur geleden
Duizenden donaties voor noodlijdende zeehondenopvang Waddenzee

LAUWERSOOG (ANP) - De noodlijdende zeehondenopvang in de Waddenzee krijgt veel donaties binnen van bezorgde mensen, na het nieuws dat het centrum in de provincie Groningen bijna failliet gaat. Volgens een woordvoerster van het betreffende Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) is dinsdagmiddag al ruim 1,5 ton binnengekomen via de eigen site en is er ook een crowdfunding gestart. Daarop is inmiddels ruim 30.000 euro binnengekomen.

15 uur geleden