Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders verbreding Amelisweerd planten bomen

Tegenstanders verbreding Amelisweerd planten bomen

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van de groep Amelisweerd Niet Geasfalteerd hebben een paar honderd jonge beuken en eiken geplant in het met kap bedreigde gebied bij Utrecht. "We doen dit ter compensatie voor ruim honderd bomen die in februari zijn gekapt. Rijkswaterstaat zegt dat dit gebeurde in het kader van onderhoud", aldus een woordvoerder van de bosbeschermers.

Op een groot veld tegenover het landhuis Nieuw Amelisweerd is zaterdagmiddag geprotesteerd tegen de verbreding van de snelweg A27 bij het landgoed en de daarmee gepaard gaande bomenkap. De actievoerders hadden een een lang lint aan spandoeken bij de ingang gehangen. Na afloop van de demonstratie zijn de spandoeken weer weggehaald.

De gemeente had toestemming gegeven voor maximaal 200 betogers op het veld. Een woordvoerder van de actievoerders zei dat het er ongeveer 300 werden. "Maar we hebben de coronamaatregelen goed nageleefd en voldoende afstand van elkaar gehouden."

De A27 aan de oostkant van Utrecht is een druk verkeersknooppunt. De A12 sluit erop aan en er is een vertakking naar de A28. Er staan in gewone tijden dagelijks files. In de jaren zeventig leidde de aanleg van de A27 door het landgoed Amelisweerd ook tot protesten en bezettingsacties.

Meer uit Binnenland

Herman Koch heeft de ziekte van Parkinson

HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.

7 minuten geleden
Situatie aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen precair

HILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.

2 uur geleden
Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

4 uur geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

5 uur geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

5 uur geleden
Rudi Fuchs, oud-directeur van het Stedelijk Museum, overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.

6 uur geleden
Kabinet denkt aan 350 miljoen compensatie voor lastenverzwaring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.

7 uur geleden