Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders verbreding Amelisweerd planten bomen

Tegenstanders verbreding Amelisweerd planten bomen

UTRECHT (ANP) - Actievoerders van de groep Amelisweerd Niet Geasfalteerd hebben een paar honderd jonge beuken en eiken geplant in het met kap bedreigde gebied bij Utrecht. "We doen dit ter compensatie voor ruim honderd bomen die in februari zijn gekapt. Rijkswaterstaat zegt dat dit gebeurde in het kader van onderhoud", aldus een woordvoerder van de bosbeschermers.

Op een groot veld tegenover het landhuis Nieuw Amelisweerd is zaterdagmiddag geprotesteerd tegen de verbreding van de snelweg A27 bij het landgoed en de daarmee gepaard gaande bomenkap. De actievoerders hadden een een lang lint aan spandoeken bij de ingang gehangen. Na afloop van de demonstratie zijn de spandoeken weer weggehaald.

De gemeente had toestemming gegeven voor maximaal 200 betogers op het veld. Een woordvoerder van de actievoerders zei dat het er ongeveer 300 werden. "Maar we hebben de coronamaatregelen goed nageleefd en voldoende afstand van elkaar gehouden."

De A27 aan de oostkant van Utrecht is een druk verkeersknooppunt. De A12 sluit erop aan en er is een vertakking naar de A28. Er staan in gewone tijden dagelijks files. In de jaren zeventig leidde de aanleg van de A27 door het landgoed Amelisweerd ook tot protesten en bezettingsacties.

Meer uit Binnenland

Hoofdverdachte Tarwekampzaak: meegesleept in plan brandstichting

DEN HAAG (ANP) - Moshtag B., die ervan wordt verdacht de opdracht te hebben gegeven voor de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag op 7 december 2024, zei woensdag dat hij is "meegesleurd" in het plan om brand te stichten in de bruidswinkel van zijn ex-vriendin. De explosie die volgde, kostte zes mensen het leven.

7 uur geleden
Driehoek Rotterdam overlegt met Feyenoord over vuurwerkincident

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse driehoek gaat met Feyenoord in overleg over het vuurwerkincident dinsdagavond bij de wedstrijd Feyenoord-Internazionale, meldt de woordvoerder van burgemeester Carola Schouten. De wedstrijd moest kortstondig worden onderbroken nadat er, ogenschijnlijk van buiten het stadion, vuurwerk neerdaalde op het veld en op het dak van de tribune.

8 uur geleden
Van den Brink: tentenkampen geen reden verblijfsstatus Jezidi's

DEN HAAG (ANP) - Slechte leefomstandigheden in tentenkampen in Irak zijn geen reden voor asielminister Bart van den Brink om Jezidi's een verblijfsstatus te geven. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat Irak volgens hem bekende gegevens veilig genoeg is en dat Jezidi's, een overwegend Koerdisch sprekende minderheidsgroep, geen extra risico lopen.

8 uur geleden
Omwonenden dagvaarden Chemours om PFAS-uitstoot

DORDRECHT (ANP) - Chemieconcern Chemours in Dordrecht zou zo snel mogelijk moeten stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen en een schadevergoeding moeten betalen aan circa 550.000 mensen die woonachtig zijn in Dordrecht en omstreken. De stichting PFAS Vrij Green Claim wil dat afdwingen bij de civiele rechter en is officieel een collectieve rechtszaak gestart.

9 uur geleden
Extra geld Noord-Holland voor bevrijdingsfestival in Haarlem

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil in 2027 een extra sponsorbedrag van 79.500 euro toekennen aan het bevrijdingsfestival in Haarlem, dat elk jaar op 5 mei plaatsvindt in stadspark De Haarlemmerhout. Het bestuur van Bevrijdingspop had om een extra bijdrage gevraagd, omdat het anders niet lukt om het festival volgend jaar te organiseren. De stichting heeft ook de gemeente Haarlem om extra geld gevraagd.

9 uur geleden
Zaak explosie Tarwekamp begonnen, beladen dag voor nabestaanden

DEN HAAG (ANP) - In de rechtbank Den Haag is woensdagochtend het strafproces begonnen over de enorme explosie aan de Tarwekamp in de Haagse wijk Mariahoeve, waarbij op 7 december 2024 zes mensen om het leven kwamen. De voorzitter van de rechtbank sprak aan het begin van de eerste zittingsdag de nabestaanden en slachtoffers in de zaal toe en noemde het een beladen dag voor alle betrokkenen.

9 uur geleden
Marco Borsato wil 431.000 euro terugvorderen na vrijspraak

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato probeert in totaal ruim 431.000 euro aan gemaakte kosten voor zijn strafzaak terug te vorderen van de staat. Dat werd woensdag in de rechtbank van Utrecht duidelijk bij aanvang van een zitting over het terugkrijgen van het geld.

11 uur geleden