Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders van president Wit-Rusland voor de rechter

Tegenstanders van president Wit-Rusland voor de rechter

WIT-RUSLAND (ANP/RTR) - Twee vooraanstaande leden van de oppositie tegen de Wit-Russische president Loekasjenko hebben 10 dagen dagen cel gekregen. Ze zijn dinsdag op verschillende plaatsen voor de rechter verschenen. Olga Kolvakova en Serhei Dileuski werden maandag opgepakt. Ze zitten in de Coördinatieraad van de oppositie. Dileuski kreeg de straf wegens het niet opvolgen van instructies van de overheid. De reden dat Kolvakova de cel in moet, is niet duidelijk.

Kolvakova is de voornaamste medewerkster van oppositieleider Svetlana Tichanovskaja en nog werkzaam in Wit-Rusland en Dileuski leidde stakingen in de Minsk Tractor Fabriek. In dergelijke staatsbedrijven was er vaak tijdens het 26-jarige bewind van Loekasjenko veel steun voor de leider. Leiders van de oppositie worden ervan beschuldigd een poging te hebben gedaan op onwettige wijze de macht te grijpen.

De meeste leiders van de oppositie zijn gevangengezet of gevlucht. Tichanovskaja is naar Litouwen uitgeweken. Ze betoogt daar vrijwel dagelijks dat de Wit-Russen genoeg van Loekasjenko hebben en dat er nieuwe en eerlijke verkiezingen moeten komen.

Loekasjenko stelt dat hij twee weken geleden de presidentsverkiezingen met 80 procent van de stemmen heeft gewonnen en dat er geen nieuwe verkiezingen nodig zijn. In heel het land blijven talrijke mensen betogen tegen Loekasjenko. Dinsdag wordt er naar verwachting door veel leraren geprotesteerd. Tichanovskja heeft opgeroepen tot een grote manifestatie op dinsdagavond omdat 25 augustus de onafhankelijkheidsdag is.

Meer uit Buitenland

Boegeroep bij beelden Amerikaanse vicepresident Vance in Milaan

MILAAN (ANP) - Vicepresident JD Vance van de Verenigde Staten is bij de openingsceremonie van de Winterspelen in stadion San Siro in Milaan met boegeroep ontvangen. Bij de entree van de grote equipe uit de Verenigde Staten met vlaggendrager Erin Jackson, de olympisch schaatskampioene op de 500 meter, kwam hij in beeld. Daarop waren boegeroep en gefluit te horen.

58 minuten geleden
Iran meldt einde aan onderhandelingen met VS

MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.

2 uur geleden
Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

5 uur geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

5 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

6 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

8 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

9 uur geleden