Tegenstanders Netanyahu volharden in hun strijd
TEL AVIV (ANP/DPA) - De tegenstanders van Benjamin Netanyahu volharden in hun strijd de conservatieve premier van Israël tot aftreden te dwingen. Zaterdag gingen in heel het land opnieuw duizenden mensen de straat op om te demonstreren. Alleen al in Jeruzalem waren dat er volgens de politie meer dan 10.000.
In Tel Aviv blokkeerden betogers verscheidene straten in de buurt van het centrale Rabin-plein. Ook uitten veel activisten weer hun ongenoegen op bruggen over snelwegen en drukke kruispunten.
Boze Israëliërs protesteren al weken tegen de persoon Netanyahu en zijn beleid. De premier moet zich bij de rechter verantwoorden in een corruptieproces. Hij is aangeklaagd wegens fraude, kwade trouw en omkoping. Netanyahu ligt ook onder vuur wegens zijn aanpak van de coronacrisis. Critici verwijten hem te snelle versoepeling van de maatregelen tegen de verspreiding van het virus. Bovendien is de werkloosheid opgelopen tot boven de 20 procent.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
3 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
5 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
15 uur geleden