Tegenstanders Netanyahu volharden in hun strijd
TEL AVIV (ANP/DPA) - De tegenstanders van Benjamin Netanyahu volharden in hun strijd de conservatieve premier van Israël tot aftreden te dwingen. Zaterdag gingen in heel het land opnieuw duizenden mensen de straat op om te demonstreren. Alleen al in Jeruzalem waren dat er volgens de politie meer dan 10.000.
In Tel Aviv blokkeerden betogers verscheidene straten in de buurt van het centrale Rabin-plein. Ook uitten veel activisten weer hun ongenoegen op bruggen over snelwegen en drukke kruispunten.
Boze Israëliërs protesteren al weken tegen de persoon Netanyahu en zijn beleid. De premier moet zich bij de rechter verantwoorden in een corruptieproces. Hij is aangeklaagd wegens fraude, kwade trouw en omkoping. Netanyahu ligt ook onder vuur wegens zijn aanpak van de coronacrisis. Critici verwijten hem te snelle versoepeling van de maatregelen tegen de verspreiding van het virus. Bovendien is de werkloosheid opgelopen tot boven de 20 procent.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Venezolaanse leider Delcy Rodríguez hebben elkaar voor het eerst persoonlijk ontmoet. Dat zegt de interim-president na de ontmoeting in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York, waar tal van wereldleiders deze week bijeen zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
15 uur geleden