Tegenstanders Netanyahu volharden in hun strijd
TEL AVIV (ANP/DPA) - De tegenstanders van Benjamin Netanyahu volharden in hun strijd de conservatieve premier van Israël tot aftreden te dwingen. Zaterdag gingen in heel het land opnieuw duizenden mensen de straat op om te demonstreren. Alleen al in Jeruzalem waren dat er volgens de politie meer dan 10.000.
In Tel Aviv blokkeerden betogers verscheidene straten in de buurt van het centrale Rabin-plein. Ook uitten veel activisten weer hun ongenoegen op bruggen over snelwegen en drukke kruispunten.
Boze Israëliërs protesteren al weken tegen de persoon Netanyahu en zijn beleid. De premier moet zich bij de rechter verantwoorden in een corruptieproces. Hij is aangeklaagd wegens fraude, kwade trouw en omkoping. Netanyahu ligt ook onder vuur wegens zijn aanpak van de coronacrisis. Critici verwijten hem te snelle versoepeling van de maatregelen tegen de verspreiding van het virus. Bovendien is de werkloosheid opgelopen tot boven de 20 procent.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP) - Door een aanval op een gevangenis in het noordwesten van Jemen zijn negen gevangenen om het leven gekomen. Dat meldde een functionaris van de Houthi's dinsdag tegen persbureau Saba, dat door de door Iran gesteunde beweging wordt gecontroleerd.
16 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha dreigen de 6000 inwoners van een door Rusland bezette stad om te komen van de honger en de kou. Hij stelt dat de Russen geen humanitaire hulp toelaten in Olesjky, een plaats in de zuidelijke regio Cherson.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Piotr Serafin (Begroting) heeft een sterk gevoel van déjà-vu tijdens de onderhandelingen over de aankomende EU-meerjarenbegroting (2028-2034). Dat zei hij dinsdag tijdens een overleg van EU-lidstaten, waar ministers van Europese Zaken hun standpunten over dat budget nogmaals uiteenzetten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie die naar New York is gereisd voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties, is bereid tot indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten over de Straat van Hormuz. Iran zou volgens een functionaris de Straat van Hormuz binnen zeven dagen kunnen heropenen als de Amerikanen hun blokkade opheffen en de militaire druk op het land wegnemen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense energiebedrijf Naftogaz zegt dat een olie- en gasinstallatie in de centrale regio Poltava kritieke schade heeft opgelopen door een Russische aanval. Daarbij zouden ballistische raketten zijn ingezet.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt dat de Verenigde Staten hebben geweigerd om een visum te verlenen aan onderminister van Buitenlandse Zaken Aleksandr Alimov. Hij had de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York willen bijwonen, maar kreeg daar geen toestemming voor. Het Kremlin spreekt van een "onvriendelijke actie".
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De grote natuurbranden van de afgelopen weken in Indonesië hebben voor ademhalingsproblemen gezorgd bij meer dan 170.000 mensen, meldt het ministerie van Gezondheid. Door de branden op de eilanden Borneo, Sumatra en Papoea is op veel plekken een giftige smog ontstaan.
1 uur geleden