Tegenstanders Netanyahu volharden in hun strijd
TEL AVIV (ANP/DPA) - De tegenstanders van Benjamin Netanyahu volharden in hun strijd de conservatieve premier van Israël tot aftreden te dwingen. Zaterdag gingen in heel het land opnieuw duizenden mensen de straat op om te demonstreren. Alleen al in Jeruzalem waren dat er volgens de politie meer dan 10.000.
In Tel Aviv blokkeerden betogers verscheidene straten in de buurt van het centrale Rabin-plein. Ook uitten veel activisten weer hun ongenoegen op bruggen over snelwegen en drukke kruispunten.
Boze Israëliërs protesteren al weken tegen de persoon Netanyahu en zijn beleid. De premier moet zich bij de rechter verantwoorden in een corruptieproces. Hij is aangeklaagd wegens fraude, kwade trouw en omkoping. Netanyahu ligt ook onder vuur wegens zijn aanpak van de coronacrisis. Critici verwijten hem te snelle versoepeling van de maatregelen tegen de verspreiding van het virus. Bovendien is de werkloosheid opgelopen tot boven de 20 procent.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
3 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
7 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
8 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
11 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
12 uur geleden