Tegenstanders lockdown willen demonstreren in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Een groep tegenstanders van de maatregelen tegen het coronavirus wil zaterdag demonstreren in Den Haag. Een van de groepen wil dat bij de Koekamp doen, niet ver van het Malieveld. Een andere groep, die zichzelf Gele Hesjes Verenigd noemt, wil bij de Hofvijver betogen. De demonstranten zijn niet alleen tegen het coronabeleid van het kabinet, maar ook tegen de ontwikkeling van 5G-netwerken en tegen het kabinet als geheel.
De gemeente Den Haag heeft de organisatoren enkele dagen geleden gewaarschuwd om de regels rond protesten niet te omzeilen. Bij een demonstratie mogen hooguit dertig mensen aanwezig zijn en die moeten minstens 1,5 meter afstand van elkaar houden.
Volgens de gemeente wilden de demonstranten zaterdag veel kleine protesten gelijktijdig en naast elkaar houden, maar "aanmeldingen van 50 demonstraties met 30 deelnemers en van 100 demonstraties met 20 deelnemers voor aanstaande zaterdag worden niet toegestaan", aldus de gemeente.
Meer uit Binnenland
ZEVENAAR (ANP) - De mobiele eenheid heeft ingegrepen bij de A12-blokkade van Extinction Rebellion (XR) bij Zevenaar, ziet een ANP-verslaggever. De activisten worden in bussen geladen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demonstranten die bij het Malieveld staan, mogen hun geplande mars door Den Haag niet beginnen. Dat heeft locoburgemeester Richard de Mos besloten. "Vanwege ordeverstoringen, geweld tegen de politie en de blijvende aanwezigheid van gezichtsbedekkende kleding heeft de locoburgemeester de aanwijzing gegeven dat de demonstratie 'Wij zijn het volk' alleen op het Malieveld plaatsvindt", aldus de gemeente Den Haag.
13 minuten geledenEDE (ANP) - Zo'n 50.000 mensen zijn zaterdag afgekomen op de herdenking van de Airborne Luchtlandingen en van Operatie Market Garden. Op de Ginkelse Heide bij Ede landden honderden parachutisten om de luchtlandingen van 1944 na te bootsen. Verder vlogen historische vliegtuigen over en waren er demonstraties van Apache- en Chinookhelikopters. Ook veteranen uit de Tweede Wereldoorlog waren aanwezig. De gemeente Ede spreekt van een geslaagde herdenking.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demonstranten op het Malieveld hebben geweld gebruikt en vuurwerk gegooid. Daarom is de Mobiele Eenheid begonnen met ingrijpen, zien ANP-verslaggevers. De ME heeft de demonstranten van het 'Wij zijn het volk'-protest teruggedrongen naar het pad vooraan het Malieveld, zodat zij niet de naastgelegen A12 op kunnen of het centrum in trekken.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft meerdere klimaatactivisten van Extinction Rebellion aangehouden die bij de opritten van de A12 bij Zevenaar (Gelderland) de weg probeerden te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Om hoeveel demonstranten het precies gaat, is niet duidelijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Spuiplein in Den Haag hebben zich rond het middaguur ongeveer dertig mensen verzameld voor de demonstratie 'Tegen fascisme en voor inclusiviteit', ziet een ANP-verslaggever. Het is een tegendemonstratie tegen die op het Malieveld. Daar wordt gedemonstreerd tegen de regeringsplannen, met name op het gebied van immigratie.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - Een groep van ongeveer 25 klimaatactivisten van Extinction Rebellion heeft zaterdag de A12 bij Zevenaar geblokkeerd, ziet een ANP-verslaggever. De A12 is dicht in de richting van de Duitse grens, meldt ook de ANWB. Autoverkeer staat er stil.
2 uur geleden