Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders lockdown willen demonstreren in Den Haag

Tegenstanders lockdown willen demonstreren in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een groep tegenstanders van de maatregelen tegen het coronavirus wil zaterdag demonstreren in Den Haag. Een van de groepen wil dat bij de Koekamp doen, niet ver van het Malieveld. Een andere groep, die zichzelf Gele Hesjes Verenigd noemt, wil bij de Hofvijver betogen. De demonstranten zijn niet alleen tegen het coronabeleid van het kabinet, maar ook tegen de ontwikkeling van 5G-netwerken en tegen het kabinet als geheel.

De gemeente Den Haag heeft de organisatoren enkele dagen geleden gewaarschuwd om de regels rond protesten niet te omzeilen. Bij een demonstratie mogen hooguit dertig mensen aanwezig zijn en die moeten minstens 1,5 meter afstand van elkaar houden.

Volgens de gemeente wilden de demonstranten zaterdag veel kleine protesten gelijktijdig en naast elkaar houden, maar "aanmeldingen van 50 demonstraties met 30 deelnemers en van 100 demonstraties met 20 deelnemers voor aanstaande zaterdag worden niet toegestaan", aldus de gemeente.

Meer uit Binnenland

Verdachten Overasselt worden vrijdag voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden rondom de schietpartij in Overasselt eerder deze week, worden vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Dat heeft het Openbaar Ministerie Oost-Nederland bekendgemaakt.

8 minuten geleden
Piloot en cabinepersoneel op Schiphol testen positief op alcohol

SCHIPHOL (ANP) - Bij een alcoholcontrole onder luchtvaartpersoneel op Schiphol zijn vier mensen positief getest. De politie en de Koninklijke Marechaussee voerden de controle uit. Een blaastest toonde aan dat de vier bemanningsleden een te hoog alcoholpromillage in hun bloed hadden om hun werkzaamheden voort te mogen zetten.

10 minuten geleden
De Jonge: bestrijden virus belangrijker dan impact maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Volgens voormalig zorgminister Hugo de Jonge was het bestrijden van het coronavirus belangrijker dan de schade die ontstond door de maatregelen die daarvoor werden getroffen. "Het ging over vraagstukken van leven en dood en dat moet het zwaarst wegen", zei hij tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
De Jonge was veeleisend: honderden mensen werkten in vakantie

DEN HAAG (ANP) - Hugo de Jonge was als minister van Volksgezondheid veeleisend tijdens de coronapandemie. Tijdens de kerstvakantie van 2020 werkten hij en "honderden medewerkers" van zijn ministerie iedere dag. "Mensen hebben zich echt binnenstebuiten gewerkt."

1 uur geleden
Nog geen aanhoudingen na vuurwerkincident Feyenoord-Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Elf dagen na de voetbalwedstrijd waarbij Feyenoord-supporters vuurwerk gooiden naar het supportersvak van SC Cambuur, heeft de politie nog geen aanhoudingen verricht. Zeven mensen uit het vak van Cambuur raakten op 23 augustus gewond door het vuurwerk. Dinsdag na het incident maakte de politie bekend camerabeelden te bestuderen om mogelijke daders te kunnen opsporen.

1 uur geleden
Geen watertekort meer, maar gevolgen droogte nog maanden voelbaar

DEN HAAG (ANP) - Na zeven weken is in Nederland geen sprake meer van een landelijk watertekort. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat heeft na overleg binnen het Managementteam Watertekorten (MTW), waarin onder meer ook Rijkswaterstaat en de waterschappen zitten, besloten om de situatie af te schalen van een 'feitelijk watertekort' naar een 'dreigend watertekort'. Regionaal blijven in diverse gebieden wel droogtemaatregelen van kracht.

2 uur geleden
Fietser (13) overleden na aanrijding met auto in Hoorn

HOORN (ANP) - Een 13-jarige jongen uit Hoorn is overleden nadat hij werd aangereden door een auto, meldt de politie. Het kind fietste op de Rijnweg in de Noord-Hollandse plaats toen hij woensdag rond 14.30 uur door het voertuig werd geraakt. Hij overleed in het ziekenhuis.

2 uur geleden