Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstanders junta Myanmar verenigen zich in 'eenheidsregering'

Tegenstanders junta Myanmar verenigen zich in 'eenheidsregering'

RANGON (ANP/RTR) - Tegenstanders van de militaire machthebbers in Myanmar hebben aangekondigd een "regering van nationale eenheid" te vormen. Daarin nemen verdreven parlementsleden, protestleiders en mensen uit etnische minderheden plaats, met als doel het militaire bestuur te beëindigen en de democratie te herstellen.

De militairen grepen de macht op 1 februari en sloten onder anderen regeringsleider Aung San Suu Kyi op. De Nobelprijswinnares had in november de verkiezingen gewonnen, volgens het leger met fraude. De gedetineerde politica staat ook op de lijst van regeringsleden van de eenheidsregering en zou daarvan op de hoogte zijn.

Het land is de afgelopen maanden het toneel van grootschalige protesten, die hardhandig worden neergeslagen. Veiligheidstroepen hebben volgens lokale organisaties meer dan zevenhonderd mensen gedood.

Erkenning

Politieke leiders van onder meer de partij van Suu Kyi proberen de wereld duidelijk te maken dat zij het legitieme gezag zijn. Zij zoeken internationale steun en erkenning, zoals dat ook gebeurde bij de Venezolaanse oppositieleider Juan Guaido. "Wij zijn de democratisch gekozen leiders van Myanmar", aldus Sasa, de minister van internationale samenwerking in de eenheidsregering.

"Verwelkom alstublieft de regering van het volk", zei de doorgewinterde activist Min Ko Naing in een video waarin de eenheidsregering werd aangekondigd. Hij erkende dat er nog veel moet gebeuren. "We proberen dit van de grond te krijgen en zullen veel moeten opofferen." De militaire junta, waartegen westerse landen sancties hebben ingesteld, heeft nog niet gereageerd. De generaals verwerpen elke vorm van buitenlandse bemoeienis.

Meer uit Buitenland

Democraten hameren op koopkracht in reactie op State of the Union

WILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.

26 minuten geleden
Trump breekt record van langste State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.

1 uur geleden
Trump roemt economie tijdens State of the Union, ondanks onvrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.

1 uur geleden
Democraat uit zaal gezet tijdens Trumps State of the Union

WASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.

2 uur geleden
Regering Trump klaagt UCLA aan voor antisemitisme

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.

2 uur geleden
Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

5 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

8 uur geleden