Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegenstander Loekasjenko eist in rede voor VN-raad einde geweld

Tegenstander Loekasjenko eist in rede voor VN-raad einde geweld

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft vrijdag via een videoverbinding de VN-Mensenrechtenraad toegesproken en daarbij gepleit voor eerlijke presidentsverkiezingen in haar land. Ook riep ze de Wit-Russische autoriteiten op geen geweld te gebruiken tegen mensen die betogen tegen president Aleksandr Loekasjenko.

Verder vroeg ze de internationale gemeenschap stevig op te treden tegen het huidige Wit-Russische bewind. Tichanovskaja vluchtte uit haar vaderland naar Litouwen tijdens hardhandig politieoptreden in Wit-Rusland na de presidentsverkiezingen van 9 augustus. Die zijn volgens de officiële resultaten gewonnen door de zittende leider Loekasjenko, maar volgens de oppositie is gefraudeerd met de stembusgang.

De VN-Mensenrechtenraad bespreekt de situatie in Wit-Rusland nadat Duitsland om een debat had gevraagd. Volgens Duitsland is er in het Oost-Europese land sprake van een "sterke verslechtering" van de mensenrechten sinds de omstreden verkiezingen.

Meer uit Buitenland

WSJ: Trump vroeg Musk Starlink-beperkingen Oekraïne op te heffen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Starlink-eigenaar en techmiljardair Elon Musk gebeld en gevraagd om de beperkingen op het Starlink-netwerk in Oekraïne op te heffen. Dit melden Amerikaanse functionarissen aan The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Schilderij van Monet voor recordbedrag geveild in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op een veiling bij Sotheby's in Parijs is het schilderij Iris van Claude Monet verkocht voor 50 miljoen euro. Het is daarmee het duurste kunstwerk ooit verkocht op een veiling in Frankrijk. De opbrengst werd vooraf geschat tussen de 22 en 30 miljoen euro.

1 uur geleden
Duizenden demonstreren in Polen voor abortusrechten

WARSCHAU (ANP/AFP) - Duizenden mensen in verschillende steden in Polen zijn de straat op gegaan voor abortusrechten. Het is zes jaar geleden dat de regering van de conservatief-nationalistische partij PiS abortus zo goed als verboden maakte in Polen. Enkel in uitzonderlijke gevallen, zoals na een verkrachting of incest, is het nog toegestaan om een abortus te ondergaan.

3 uur geleden
Meer dan 200 celstraffen uitgedeeld na rellen in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn na de rellen van afgelopen zaterdag 217 mensen veroordeeld tot celstraffen na spoedprocedures, maakte justitieminister Gérald Darmanin donderdag bekend. Zo'n 2700 mensen zijn opgepakt vanwege de rellen.

5 uur geleden
Canada en Turkije halen banden aan bij bezoek Carney aan Erdogan

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Canada en Turkije gaan meer met elkaar samenwerken, vooral op het gebied van handel, energie en defensie. De Canadese premier Mark Carney was op bezoek bij de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om de nauwere samenwerking te bezegelen.

6 uur geleden
Studentenprotest in Parijs mag van rechter toch doorgaan

PARIJS (ANP) - Een studentenprotest in de binnenstad van Parijs mag donderdag toch doorgaan. Een rechter heeft het verbod opgeschort, schrijven Franse media. Het protest moest om 14.00 uur van start gaan, maar werd rond dat tijdstip goedgekeurd. Volgens Le Parisien is de mars van de studentenbeweging Interfac inmiddels begonnen.

8 uur geleden
Zelensky beticht Rusland van inzet clustermunitie tegen Kyiv

KYIV (ANP) - Bij de nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne zijn drie ballistische raketten met clustermunitie ingezet. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Dergelijke munitie springt open voordat ze inslaat, om uiteen te vallen in meerdere kleinere springkoppen en zo meer schade aan te richten.

8 uur geleden