
Tegenslag voor Moderna met experimentele griepprik
CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna is op een flinke tegenvaller gestuit met zijn experimentele griepprik. Een nieuwe studie onder 23.000 mensen van 50 jaar en ouder heeft de werkzaamheid van zijn mRNA-griepprik onvoldoende aangetoond.
Moderna wil deze maand een nieuw onderzoek beginnen met een aangepaste versie van zijn griepvaccin, maakte het concern bekend. De nieuwe griepprik is gebaseerd op dezelfde mRNA-techniek als die van de coronavaccins van de fabrikant.
Moderna verdiende de afgelopen jaren miljarden met zijn coronavaccins, het enige commerciële product op de markt van het bedrijf. De introductie van de griepprik is daarom cruciaal voor de toekomst van de onderneming. De vraag naar coronavaccins is de laatste maanden hard gedaald.
Het concern gaf in februari al aan dat de inkomsten in het vierde kwartaal van vorig jaar fors waren gedaald als gevolg van een ingezakte vraag naar coronaprikken.
Meer uit Gezond
AMSTERDAM (ANP) - De zorg aan kinderen in de asielnoodopvang loopt achter, onder meer doordat artsen hen uit het oog verliezen als ze worden overgeplaatst. Dat constateert het Expertisecentrum Kinderen en Adolescenten Nieuwkomers in Nederland (EKANN), waar zorgverleners zich kunnen melden voor advies over de zorg aan vluchtelingenkinderen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet een bezuiniging van 88 miljoen euro op gehandicaptenzorg door die het vorige kabinet al had aangekondigd, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Hierdoor wordt vanaf volgend jaar gekort op de maximumtarieven voor sommige behandelingen.
1 dag geledenDELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum heeft het streefbedrag van 100.000 euro opgehaald. Het bedrag liep vrijdagavond binnen een paar uur op tot ruim een ton.
1 dag geledenDELFT (ANP) - Met een crowdfunding is tot dusver ruim 50.000 euro opgehaald voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, oftewel de eendenbek. Dat is een medisch instrument dat artsen gebruiken voor gynaecologisch onderzoek.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Voedingswetenschapper Jaap Seidell van de Vrije Universiteit heeft een prijs gekregen voor zijn inspanningen voor een gezondere leefomgeving voor kinderen in Amsterdam. Deze Impact Award wordt eenmalig toegekend in het kader van Amsterdam 750 jaar.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gebruik staalslakken niet op plekken waar kinderen spelen. Die oproep doet staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) "met klem" in een brief aan de Tweede Kamer. Bij kinderen bestaat de kans op "hand-mondcontact bij het buitenspelen". In de regels rond het materiaal is dat nog niet meegenomen.
4 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Producent Holland & Barrett roept een bepaalde broodmix terug omdat er in het product mogelijk schadelijke stoffen zitten, meldt het bedrijf dinsdag. Het gaat om Schär Mix It Dunkel Rustico Broodmix in een verpakking van 1 kilogram.
5 dagen geleden