Tegenslag voor Moderna met experimentele griepprik
CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Moderna is op een flinke tegenvaller gestuit met zijn experimentele griepprik. Een nieuwe studie onder 23.000 mensen van 50 jaar en ouder heeft de werkzaamheid van zijn mRNA-griepprik onvoldoende aangetoond.
Moderna wil deze maand een nieuw onderzoek beginnen met een aangepaste versie van zijn griepvaccin, maakte het concern bekend. De nieuwe griepprik is gebaseerd op dezelfde mRNA-techniek als die van de coronavaccins van de fabrikant.
Moderna verdiende de afgelopen jaren miljarden met zijn coronavaccins, het enige commerciële product op de markt van het bedrijf. De introductie van de griepprik is daarom cruciaal voor de toekomst van de onderneming. De vraag naar coronavaccins is de laatste maanden hard gedaald.
Het concern gaf in februari al aan dat de inkomsten in het vierde kwartaal van vorig jaar fors waren gedaald als gevolg van een ingezakte vraag naar coronaprikken.
Meer uit Gezond
EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
3 dagen geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
2 weken geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
2 weken geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
2 weken geleden