Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegen Ajax krijg je kansen, zo weten ze ook bij FC Midtjylland

Tegen Ajax krijg je kansen, zo weten ze ook bij FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Het kan bijna niet anders of trainer Brian Priske van FC Midtjylland heeft een kleine glimlach op zijn gezicht gekregen bij het bekijken van de beelden van Ajax - Fortuna Sittard (5-2). Zelfs de hekkensluiter van de eredivisie had zomaar vier of vijf keer kunnen scoren in de Johan Cruijff ArenA. Er gloort dus misschien wel een mooi avondje voor de kampioen van Denemarken als Ajax dinsdag op bezoek komt voor de derde groepswedstrijd in de Champions League.

Priske kon wel wat positieve energie gebruiken, want even voor Ajax tegen Fortuna ging hij met zijn ploeg zwaar onderuit tegen Nordsjælland (4-1), de club waarvoor de geblesseerde Ajacied Mohammed Kudus vorig seizoen nog uitkwam. Met het oog op het duel met Ajax had Priske gewaardeerde basisspelers als Erik Sviatchenko, Paulinho en Sory Kaba thuisgelaten. Ook Frank Onyeka en Awer Mabil kregen rust. "Die nederlaag komt dus op mijn conto", zei hij. "Dinsdag tegen Ajax staat er een heel ander Midtjylland."

Tegen Ajax krijg je altijd kansen, weten de tegenstanders van de club uit Amsterdam. Toen Erik ten Hag bijna drie jaar geleden zijn handtekening onder zijn eerste contract bij Ajax zette, ging hij in Nederland nog door het leven als een verdedigende trainer. "Als je zo'n stempel hebt, dan kom je daar lastig vanaf", zei hij afgelopen zaterdag met een nieuw eredivisierecord op zak. Ajax bleek in de eerste 82 competitieduels onder Ten Hag maar liefst 251 keer te hebben gescoord. Dat was net een treffer meer dan in de eerste 82 duels onder Johan Cruijff tussen 1985 en 1987. "Dat is dus niet slecht een voor verdedigende coach", grapte de geboren Tukker.

Concentratie

Aanvallen is veel lastiger dan verdedigen, zei Cruijff regelmatig. Ten Hag weet wat de legendarische nummer 14 bedoelde. Net als Josep Guardiola, een volgeling van Cruijff en een groot voorbeeld voor Ten Hag. Manchester City speelt net als Ajax vaak vol op de aanval. Het risico van een tegentreffer ligt dan snel op de loer.

Ajax snijdt zich zo regelmatig in de vingers. Zo kwam Atalanta woensdag terug van een achterstand (2-2) en had Fortuna Sittard in plaats van twee keer ook zomaar vier keer kunnen scoren. Ten Hag ziet geen parallellen tussen beide duels. "Tegen Atalanta hadden we met meer controle op zoek moeten gaan naar een derde treffer", wijst hij op de fout die Ajax twee seizoenen geleden ook al eens maakte in de return van de halve finale van de Champions League tegen Tottenham Hotspur (2-3). "En tegen Fortuna waren we slordig door een gebrek aan concentratie. Dat zal dinsdag niet gebeuren."

Meer uit Voetbal

Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

8 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

11 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

11 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

11 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

13 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

14 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

14 uur geleden