Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegen Ajax krijg je kansen, zo weten ze ook bij FC Midtjylland

Tegen Ajax krijg je kansen, zo weten ze ook bij FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Het kan bijna niet anders of trainer Brian Priske van FC Midtjylland heeft een kleine glimlach op zijn gezicht gekregen bij het bekijken van de beelden van Ajax - Fortuna Sittard (5-2). Zelfs de hekkensluiter van de eredivisie had zomaar vier of vijf keer kunnen scoren in de Johan Cruijff ArenA. Er gloort dus misschien wel een mooi avondje voor de kampioen van Denemarken als Ajax dinsdag op bezoek komt voor de derde groepswedstrijd in de Champions League.

Priske kon wel wat positieve energie gebruiken, want even voor Ajax tegen Fortuna ging hij met zijn ploeg zwaar onderuit tegen Nordsjælland (4-1), de club waarvoor de geblesseerde Ajacied Mohammed Kudus vorig seizoen nog uitkwam. Met het oog op het duel met Ajax had Priske gewaardeerde basisspelers als Erik Sviatchenko, Paulinho en Sory Kaba thuisgelaten. Ook Frank Onyeka en Awer Mabil kregen rust. "Die nederlaag komt dus op mijn conto", zei hij. "Dinsdag tegen Ajax staat er een heel ander Midtjylland."

Tegen Ajax krijg je altijd kansen, weten de tegenstanders van de club uit Amsterdam. Toen Erik ten Hag bijna drie jaar geleden zijn handtekening onder zijn eerste contract bij Ajax zette, ging hij in Nederland nog door het leven als een verdedigende trainer. "Als je zo'n stempel hebt, dan kom je daar lastig vanaf", zei hij afgelopen zaterdag met een nieuw eredivisierecord op zak. Ajax bleek in de eerste 82 competitieduels onder Ten Hag maar liefst 251 keer te hebben gescoord. Dat was net een treffer meer dan in de eerste 82 duels onder Johan Cruijff tussen 1985 en 1987. "Dat is dus niet slecht een voor verdedigende coach", grapte de geboren Tukker.

Concentratie

Aanvallen is veel lastiger dan verdedigen, zei Cruijff regelmatig. Ten Hag weet wat de legendarische nummer 14 bedoelde. Net als Josep Guardiola, een volgeling van Cruijff en een groot voorbeeld voor Ten Hag. Manchester City speelt net als Ajax vaak vol op de aanval. Het risico van een tegentreffer ligt dan snel op de loer.

Ajax snijdt zich zo regelmatig in de vingers. Zo kwam Atalanta woensdag terug van een achterstand (2-2) en had Fortuna Sittard in plaats van twee keer ook zomaar vier keer kunnen scoren. Ten Hag ziet geen parallellen tussen beide duels. "Tegen Atalanta hadden we met meer controle op zoek moeten gaan naar een derde treffer", wijst hij op de fout die Ajax twee seizoenen geleden ook al eens maakte in de return van de halve finale van de Champions League tegen Tottenham Hotspur (2-3). "En tegen Fortuna waren we slordig door een gebrek aan concentratie. Dat zal dinsdag niet gebeuren."

Meer uit Voetbal

Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

23 minuten geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

2 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

3 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

5 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

17 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

18 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

20 uur geleden