Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegemoetkomingsregeling turnsters mogelijk aangepast na kritiek

Tegemoetkomingsregeling turnsters mogelijk aangepast na kritiek

ARNHEM (ANP) - De tegemoetkomingsregeling voor turnsters die in hun carrière slachtoffer zijn geworden van grensoverschrijdend gedrag wordt mogelijk aangepast. Volgens sportkoepel NOC*NSF "kan de regeling worden aangepast als daarmee het doel beter wordt gerealiseerd". Sinds 1 maart kunnen de turnsters een financiële tegemoetkoming van 5000 euro aanvragen. De eisen om in aanmerking te komen voor dat bedrag zijn echter veel te hoog, zeggen oud-turnsters tegen de NOS.

Sportkoepel NOC*NSF en gymnastiekunie KNGU hebben het opstellen en uitvoeren van de tegemoetkomingsregeling uitbesteed aan het Centraal Bureau Klachtenmanagement in de Zorg (CBKZ). "Het is belangrijk dat de recent opengestelde regeling nu eerst wordt uitgevoerd", aldus een woordvoerder van de sportkoepel. "Natuurlijk houden we met elkaar vinger aan de pols of er knelpunten ontstaan waar wat aan gedaan moet worden. Voor ons is het belangrijk de ervaringen van CBKZ en Slachtofferhulp Nederland met de regeling af te wachten. Bij de uitvoering wordt wel degelijk rekening gehouden met de punten van kritiek die nu worden gegeven en die ook al eerder als aandachtspunten zijn onderkend. Of er een aanpassing van de regeling zelf nodig is, wordt doorlopend bekeken."

De turnsters kunnen tot 30 september online een aanvraag indienen. Om in aanmerking te komen voor een tegemoetkoming, moeten ze over langere tijd wekelijks minstens dertig uur getraind hebben, zijn uitgekomen op het hoogste niveau en "door langdurig grensoverschrijdend gedrag op jonge leeftijd zoveel last hebben van fysieke, psychische en/of morele klachten dat hun maatschappelijke ontwikkeling hierdoor is belemmerd". Ze moeten een uitgebreid formulier invullen, aangeven met welke vormen van grensoverschrijdend gedrag ze te maken hebben gehad, wie daarvoor verantwoordelijk was en mogelijke bewijzen aanleveren. Als hun aanvraag in behandeling wordt genomen, moeten ze voor een commissie verschijnen om hun verhaal te vertellen.

"De drempel wordt zo hoog gelegd dat het eigenlijk niet te doen is om schadevergoeding te krijgen", zegt Stasja Köhler namens de oud-turnsters tegen de NOS. "Volgens mij is in het rapport 'Ongelijke Leggers' al lang duidelijk geworden dat de oud-turnsters de waarheid spreken."

Meer uit Sport

Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

5 uur geleden
Polman en Abbingh stoppen na WK handbal als internationals

DEN HAAG (ANP) - De handbalsters Estavana Polman (33) en Lois Abbingh (33) hebben vrijdag hun afscheid als internationals aangekondigd. De twee topspeelsters komen vanaf eind november op het WK handbal nog wel uit voor Oranje.

10 uur geleden
Honkballer Ohtani van Los Angeles Dodgers voor de vierde keer MVP

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Honkballer Shohei Ohtani van Los Angeles Dodgers is voor de vierde keer uitgeroepen tot meest waardevolle speler (MVP) in zijn divisie van de MLB. Het was de tweede keer op rij dat de 31-jarige Japanner werd gekozen tot MVP van de National League. Eerder kreeg hij als speler van Los Angeles Angels twee keer de prijs in de American League.

13 uur geleden
Spaanse tennisser Alcaraz eindigt jaar als nummer 1 van de wereld

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.

1 dag geleden
Oud-wielrenner Schleck wordt sportdirecteur vrouwenteam Lidl-Trek

LUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.

1 dag geleden
Unieke documentaire over Johan Cruijff op jubileum sterfdag

AMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.

1 dag geleden
Zwaargewicht Anthony Joshua bokst in december tegen Jake Paul

MIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.

1 dag geleden