Tegelgooier blijft in Frankrijk voorlopig vastzitten
EVRY (ANP/BELGA) - De 32-jarige verdachte van het gooien van stenen op onder meer daklozen blijft voorlopig vastzitten in Frankrijk. Een onderzoeksrechter heeft vrijdag bepaald dat hij in voorlopige hechtenis blijft, maakte het Franse Openbaar Ministerie zaterdag bekend.
De man uit Kameroen is eerder deze week in Toulon opgepakt. Hij wordt verdacht van het doden van een dakloze Moldaviër in Lyon met een zware steen en meerdere moordpogingen met een soortgelijke modus operandi in Rotterdam, Évry, Straatsburg en Dijon.
Zo kreeg begin deze maand een slapende man bij het Maritiem Museum in Rotterdam een stoeptegel op het hoofd. Hij raakte daardoor in coma. De dader is bij die actie op camerabeeld vastgelegd.
Justitie onderzoekt de betrokkenheid van de verdachte in de verschillende zaken. DNA-onderzoek zou in ieder geval al een verband met de zaak in Évry, in de buurt van Parijs, hebben aangetoond. Daar werd in oktober bij het plein van het station een dakloze man van in de vijftig gevonden met hoofdletsel.
Meer uit Buitenland
SAFI (ANP) - Door plotselinge zware regenval zijn zondag zeker 21 mensen om het leven gekomen in de Marokkaanse kuststad Safi, melden lokale autoriteiten. De stortregens veroorzaakten hevige overstromingen, waarbij modderstromen auto's en vuilcontainers door de straten meesleurden.
42 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische binnenlandse inlichtingendienst ASIO heeft zes jaar geleden onderzoek gedaan naar een van de daders van de aanslag bij Bondi Beach, om diens banden met een cel van terreurgroep Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Australische publieke omroep ABC News op basis van bronnen bij de antiterreureenheid.
43 minuten geledenSANTIAGO (ANP/RTR) - De radicaalrechtse advocaat José Antonio Kast heeft zondag de presidentsverkiezingen in Chili gewonnen. Hij behaalde 59,2 procent van de stemmen in de tweede ronde, tegenover 40,8 procent voor de linkse kandidaat Jeannette Jara, die haar nederlaag heeft erkend.
3 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - De identiteit is bekend van de mogelijke verdachte ('person of interest') die de politie van de Amerikaanse stad Providence heeft aangehouden in verband met de schietpartij op Brown University. Het gaat om de 24-jarige Benjamin Erickson uit de staat Wisconsin, meldt The Washington Post.
4 uur geledenSYDNEY (ANP) - De twee schutters die vijftien mensen doodschoten tijdens een joods feest op het beroemde strand Bondi Beach in Sydney zijn een 50-jarige vader en zijn 24-jarige zoon. Dat heeft politiecommissaris Mal Lanyon bekendgemaakt tijdens een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De deuren van het Louvre in Parijs zijn vanaf maandag voor onbepaalde tijd gesloten vanwege een personeelsstaking, melden Franse media waaronder Le Figaro. De eisen van het personeel dateren al van voor de coronapandemie. De juwelenroof van 19 oktober zet daar nu kracht bij, aldus de krant.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De gesprekken in Berlijn tussen Oekraïense en Amerikaanse functionarissen over voorstellen voor een oplossing van de oorlog in Oekraïne zijn zondag na meer dan vijf uur afgerond en worden maandag hervat. "De gesprekken duurden meer dan vijf uur en zijn voor vandaag beëindigd met de afspraak om morgenochtend verder te gaan", zei Dmytro Lytvyn, adviseur van president Volodymyr Zelensky.
6 uur geleden