Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tegelgooier blijft in Frankrijk voorlopig vastzitten

Tegelgooier blijft in Frankrijk voorlopig vastzitten

EVRY (ANP/BELGA) - De 32-jarige verdachte van het gooien van stenen op onder meer daklozen blijft voorlopig vastzitten in Frankrijk. Een onderzoeksrechter heeft vrijdag bepaald dat hij in voorlopige hechtenis blijft, maakte het Franse Openbaar Ministerie zaterdag bekend.

De man uit Kameroen is eerder deze week in Toulon opgepakt. Hij wordt verdacht van het doden van een dakloze Moldaviër in Lyon met een zware steen en meerdere moordpogingen met een soortgelijke modus operandi in Rotterdam, Évry, Straatsburg en Dijon.

Zo kreeg begin deze maand een slapende man bij het Maritiem Museum in Rotterdam een stoeptegel op het hoofd. Hij raakte daardoor in coma. De dader is bij die actie op camerabeeld vastgelegd.

Justitie onderzoekt de betrokkenheid van de verdachte in de verschillende zaken. DNA-onderzoek zou in ieder geval al een verband met de zaak in Évry, in de buurt van Parijs, hebben aangetoond. Daar werd in oktober bij het plein van het station een dakloze man van in de vijftig gevonden met hoofdletsel.

Meer uit Buitenland

VS doden opvarenden bij aanval op vermoedelijke drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

56 minuten geleden
Russische raketten treffen Oekraïne: 12-jarig kind gedood

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.

1 uur geleden
VS verscherpen sancties tegen Iraanse oliesector

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.

3 uur geleden
VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

4 uur geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

4 uur geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

8 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

9 uur geleden