Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TEFAF zal de broche van overgrootmoeder Charles III goed bewaken

TEFAF zal de broche van overgrootmoeder Charles III goed bewaken

MAASTRICHT (ANP) - Nog altijd zijn de vorig jaar van de TEFAF geroofde juwelen niet allemaal terug, maar de internationale kunst- en antiek beurs in Maastricht opent komend weekeinde de 36e editie vol goede moed én ook in dezelfde omvang als voor het coronatijdperk.

Blijdschap en hoop zijn er bij de beursleiding inmiddels ook omdat er in ieder geval een juweel is teruggevonden en er sporen zijn naar daders. Maar de TEFAF laat niets aan het toeval over. Nog meer veiligheidsmaatregelen zijn volgens directeur Bart Drenth getroffen, zodat mensen en kunstwerken van wereldberoemde kunstenaars als Léger, Corot, Calder, Kapoor en Tinguely zo veilig mogelijk zullen zijn. Net als de met roze diamanten bezette broche van het fameuze huis Fabergé, die ooit toebehoorde aan de overgrootmoeder van koning Charles III, koningin Olga van Griekenland.

"We pasten de veiligheidsmaatregelen altijd al ieder jaar aan, dus ook nu. Wat aan veiligheidsmaatregelen merkbaar zal zijn voor het publiek, zijn met name de metaaldetectiepoortjes. Ook mogen er behalve tassen groter dan een A-viertje ook geen jassen meer mee naar binnen", aldus Drenth. Hij denkt niet dat de maatregelen lange rijen zullen opleveren, want er is met de capaciteit op drukte gerekend.

Verzekering

Op de tiendaagse kunstbeurs zullen 272 exposanten aanwezig zijn, dertien voor het eerst. De vorig jaar beroofde handelaar had zich wel aangemeld, maar gaat toch niet komen. Het is Drenth niet bekend waarom. Hij heeft geenszins de indruk dat de bewapende overval dealers nu heeft weerhouden. "Er zijn altijd beursdeelnemers die niet meer komen, maar ook telkens nieuwe die hun stand opzetten in Maastricht."

De dealers zijn overigens ook zelf verantwoordelijk voor de veiligheid van die stands en voor de verzekering daarvan. "Zonder verzekering mogen ze niet eens deelnemen aan het evenement", vertelt Drenth.

Corona

De afgelopen beurs, bij uitzondering in juni, was korter en kleiner, door corona-gerelateerde onzekerheden en ook doordat een van de zalen al vergeven was, namelijk aan de producent van het theaterspektakel Dagboek van een Herdershond. Maar nu zijn er weer drie zalen met ongeveer net zoveel deelnemers als de TEFAF had toen die in 2020 halverwege moest sluiten omdat een handelaar besmet bleek met corona.

Meer uit Binnenland

Minder vrouwen onderzocht op borstkanker door personeelstekort

BILTHOVEN (ANP) - Door een tekort aan medewerkers bij bevolkingsonderzoeken kunnen minder vrouwen een uitnodiging krijgen om zich te laten onderzoeken op borstkanker. Aan dat bevolkingsonderzoek doen dus ook minder vrouwen mee, constateert het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Dat kan ertoe leiden dat tumoren later worden ontdekt en dat vrouwen overlijden die anders misschien nog hadden kunnen genezen.

22 minuten geleden
Eerenberg: uitstel box 3 kost schatkist miljarden

DEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.

25 minuten geleden
Jetten na overleg: extra investering in koopkracht en veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.

31 minuten geleden
Heinen denkt dat belastingplan steun krijgt van Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.

1 uur geleden
Er ligt gewoon een heel goed belastingplan, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.

1 uur geleden
In auto in Rotterdam doodgeschoten man is 36-jarige Dordtenaar

ROTTERDAM (ANP) - De man die maandagavond in een auto in Rotterdam-Oost is doodgeschoten, is een 36-jarige inwoner van Dordrecht. De politie deelt dinsdagochtend vroeg in een persbericht ook informatie over de drie andere inzittenden. Het gaat om een 60-jarige Rotterdammer en twee mannen zonder vaste woon- of verblijfplaats van 35 en 54 jaar oud. Een van hen raakte zwaargewond bij het schietincident.

4 uur geleden
Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

14 uur geleden