TEFAF nu ook open voor publiek
MAASTRICHT (ANP) - De 37e internationale kunst- en antiekbeurs TEFAF in Maastricht is vanaf zaterdag open voor iedereen. De afgelopen twee dagen was het evenement al te bezoeken door genodigden, zoals vertegenwoordigers van musea. Er werd meteen al flink gehandeld. Kopers nemen hun aanwinsten echter niet meteen mee, ze laten ze daar tot en met 14 maart, als de beurs sluit.
Schier ontelbare objecten en kunstwerken zijn er te zien voor wie een kaartje koopt. Het aanbod komt uit alle tijden, bijvoorbeeld een Romeinse grafurn uit de 1e eeuw, en soms nog maar net gemaakt.
Beroemde namen zijn op de TEFAF de gewoonste zaak van de wereld. Zo is er van Salvador Dalí een werk(je) waarin je de vroegere Amerikaanse president Lincoln, maar ook een werk van Johannes Vermeer kunt zien, "Double Image with the Appearance of a Vermeer Figure in the Face of Abraham Lincoln". Maar je kunt er ook een beeld inslaan van Auguste Rodin of een schilderij van Pablo Picasso.
Er staan zo'n 270 exposanten uit ruim twintig landen op de beurs, achttien van hen zijn er voor het eerst. De beurs is deze keer enkele dagen korter, nog acht dagen in plaats van elf. Veel deelnemers vonden de TEFAF aan de lange kant. Er worden circa 50.000 belangstellenden verwacht.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
46 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
58 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
8 uur geleden